توصیه های برای گردشگران ترکیه در آنتالیا در سال 2023

  1. شنبه ۲۰ اسفند ۱ ساعت ۲۱:۱۱ (۱ سال،۲ ماه قبل)

توصیه هایی برای زمانی که به آنتالیا سفر کردید و می خواهید بدانید گردشگری را از کجا شروع کنید و از چه جاهایی دیدن کنید.

 المپوس

اولین توصیه من Olympos خواهد بود. آنجا را می توان به این شکل توصیف کرد که محیطی پویا با تعداد زیادی از جوانان، مکانی بسیار زیبا است و درست در کنار دریا، واقع در یک دره باستانی قرار دارد. در مسیر دریا، هاستل ها و کمپ های زیادی وجود دارد. می‌توانید در خانه‌های خصوصی یا مشترک بمانید المپوس به خاطر سنت خانه‌های چوبی‌اش معروف است . می‌توانید صبح‌های خود را با مطالعه روی صندلی‌های راحت بگذرانید و عصرها به جمع افرادی بپیوندید که در باغ آن مکان جمع می‌شوند.

کافه ها و غذاخوری ها نیز وجود دارد. از گذراندن بعدازظهر زیر سایه غرفه و خواندن کتاب لذت خواهید برد. المپوس در 70 کیلومتری آنتالیا قرار دارد. از آنتالیا سوار مینی بوس شوید. فراموش نکنید که به راننده بگویید که به المپوس می روید، تا او بداند که شما را کجا پیاده کند. برای رانندگی 1 ساعته آماده باشید.

کالیچی

اگرچه می توانید کل تعطیلات خود در تور آنتالیا را در المپیوس بگذرانید، اما اقامت در کالیچی باعث تحرک بیشتر شما می شود . اگر اولین بار است که به آنتالیا می روید یا دوست دارید کاوش کنید، باید کالیچی را انتخاب کنید! ماندن در اینجا عشق شما به فرهنگ را نشان می دهد.

در اینجا، بیش از 100 هتل بوتیک وجود دارد ، بنابراین می توانید یک تور ارزان آنتالیا را از طریق سایت توریاب| touryabtravel.com انتخاب کنید که برای شما جذاب باشد. همچنین به سواحل متعدد آنتالیا نزدیک خواهید بود. البته شهرهای مختلف ترکیه برای سفرهای شما می تواند جذاب باشد ازجمله استانبول که کلان شهر دیدنی برای گردشگران می باشد. تور لحظه آخری استانبول را براحتی از سایت توریاب تهیه کنید.

لارا

اگر می خواهید در خدمات کامل یک هتل مجلل در آنتالیا آرامش پیدا کنید، باید به لارا بروید. بیشتر هتل های 5 ستاره آنتالیا در لارا هستند. دریای باشکوه در این منطقه نیز شما را بسیار خوشحال و راضی خواهد کرد.

آلانیا

آلانیا ممکن است کمی از مرکز شهر دور باشد، اما مزایای وجود دارد که شما را از تصمیم خود برای رفتن به آنجا خوشحال می کند. تا آنتالیا 130 کیلومتر فاصله است که حدود 1.5 ساعت طول می کشد تا به آنجا برسید. می توانید از مرکز شهر آنلاینا سوار اتوبوس یا مینی بوس شوید. هم هتل های مجلل و هم هاستل های مقرون به صرفه در این منطقه وجود دارد.

کاش

این پناهگاه مخفی در آنتالیا معمولا توسط غواصان SCUBA انتخاب می شود، اما می تواند یکی از مقاصد شما در طول تعطیلات باشد. بیشتر هاستل‌ها در اینجا وجود دارند، اما می‌توانید گزینه‌های هتل خوبی را در منطقه Küçükçakıl نیز پیدا کنید. شبه جزیره Çukurbağ همچنین دارای تعدادی هتل است. در اینجا، درست در مقابل جزیره یونانی Meis و تعدادی خلیج و جزیره کوچک خواهید بود.

گزینه های دیگر برای اقامت

موارد فوق می تواند به شما در انتخاب اقامتگاه کمک کند، یا می توانید مکان دیگری را از بین گزینه های بی شمار دیگری مانند کمر، بلک، کالکان و کنیالتی و سایر موارد پیدا کنید.

غواصی را امتحان کنید

اگر اهل غواصی هستید، شاید از قبل زیبایی نقاط غواصی آنتالیا را بدانید. اگر شما یک غواص تایید شده نیستید، گزینه هایی نیز وجود دارد که می توانید آنها را امتحان کنید، به نام غواصی آزمایشی (یا غواصی اکتشافی). حتی اگر قصد ندارید برای غواصی بروید، حتما باید یک بار آن را امتحان کنید تا زیبایی زیر آب را از نزدیک تجربه کنید. شما می توانید در نواحی آنتالیا مانند کاش، کالکان، کمر و بسیاری از نقاط دیگر غواصی کنید.

رفتینگ

رفتینگ می تواند گزینه خوبی برای عاشقان ماجراجویی باشد. شما می توانید با یک شرکت گردشگری صحبت کنید تا یک روز را برای شرکت در یکی از تورهای آنها هماهنگ کنید. شرکت های خوب زیادی پیدا خواهید کرد که سرگرمی ایمن ارائه می دهند .

دره کوپرولو گزینه خوبی برای رفتینگ است. در فصول گرم بهتر است، اما از آوریل تا نوامبر در دسترس است. نگران سطح تجربه خود نباشید زیرا شرکت های تور برای سطح تجربه شما گروهی را ترتیب می دهند. دره کوپرولو در حداکثر عمق 400 متر و طول آن 14 کیلومتر است. این بخشی از رودخانه کوپرو است که از ناحیه سوتچولر در ایسپارتا شروع شده و در آنتالیا به دریا می ریزد.

به اسکی بروید (بله، اسکی!)

شاید تعجب کنید اگر بدانید که آنتالیا دارای نقاط اسکی عالی است. ساکلیکنت در 50 کیلومتری مرکز شهر آنتالیا قرار دارد . این در تپه های توروس و بیداغلاری ، در سمت غرب آنتالیا واقع شده است. سفر یک روزه به ساکلیکنت می تواند باعث ایجاد سرگیجه در شما شود، زیرا دو فصل مختلف را در یک روز تجربه خواهید کرد. یک هوای گرم مانند بهاری و یک روز سرد و زمستانی پوشیده از برف. فصل اسکی در ساکلیکنت بین دسامبر و آوریل است. اگر این یک اولویت برای شماست، حتما قبل از رفتن بررسی کنید که آیا برف آمده است یا خیر. سعی کنید با یک تور منظم بروید و یک روز خوب را در هوای سرد کوهستان بگذرانید.


با تور به آبشارها بروید

آنتالیا منطقه ای پر از آبشار است. در زیر راهنمای کوتاهی از چندین آبشار آنتالیا آورده شده است .

آبشار ماناوگات

آبشار ماناوگات از این نظر جذاب است که آب در تمام طول سال جاری است. می توانید با دوستان، خانواده یا خودتان به تنهایی به آنجا بروید. همیشه لذت بخش و آرام است. دومین منطقه بزرگ آنتالیا است این نام نیز از این ناحیه گرفته شده است. دسترسی به آن آسان است، زیرا 4 کیلومتر با مرکز ماناوگات و 72 کیلومتر با آنتالیا فاصله دارد. اگر می خواهید در آنتالیا باشید، فرصت دیدن آبشار ماناوگات را از دست ندهید.

آبشار ماناوگات از سقوط آب بر فراز صخره ای به ارتفاع 3 تا 4 متر در مسیر رودخانه ماناوگات ایجاد می شود. رودخانه ای مهم است که در متون تاریخی تیل و ملاس نیز نامیده می شود. رفتینگ، سافاری جیپ، پیاده‌روی، تورهای قایق، یا پیاده‌روی در طبیعت از جمله گزینه‌هایی هستند که می‌توانید در اینجا انجام دهید.رپرتاژ آگهی برای سفارش رپرتاژ آگهی خودتان با ما تماس بگیرید. ایمیل: ads@nodud.com تلفن: 02188984760 - 02188984761 - 02188984762 بیشتر بدانید...