سینمای خودرویی در استانبول

سینما را به عنوان هنر هفتم، باید یکی از مدرن ترین و مجذوب کننده ترین هنرهای تاریخ دانست. زمانی که سینما و فیلم سازی به وجود آمد، افراد آن را جادوگری می دانستند و حتی از تماشا کردن فیلم می ترسیدند، اما رفته رفته این هنر نشان داد که به چه اندازه جذاب و مجذوب کننده است.

  1. دوشنبه ۲۰ مرداد ۹۹ ساعت ۱۶:۴۸ (۲ سال،۵ ماه قبل)

رشد صنعت فیلم سازی باعث شد تا شاهد انواع مختلفی از سینما باشیم. سینماهای چند بعدی، سینماهای تعاملی و... همگی از مهم ترین انواع سینماها به شمار می روند. یکی از شیوه های نمایش فیلم که در سراسر جهان، به خصوص در کشورهای پیشرفته و یا در حال توسعه شاهد آن هستیم، سینما ماشین یا سینما خودرو است. در واقع این نوع سینما به شکلی است که افراد با ماشین ‌های خود در یک فضای باز که به شکل پارکینگ خودرو است قرار گرفته و در ماشین خود از طریق یک ویدئو پروژکتور بسیار بزرگ می توانند فیلم مورد نظر خود را مشاهده کنند.

نکته ‌ای که در رابطه با سینما خودرو وجود دارد این است که در هر اتومبیل تنها دو نفر حق نشستن دارند و می‌ توانند فیلم را مشاهده کنند و صندلی های عقب امکان تماشا فیلم را نخواهند داشت. سینما خودرو یکی از جدیدترین روش های پخش فیلم در جهان به حساب می آید. به همین دلیل امروزه شاهد افتتاح سینما ماشین در کشورهای مختلفی هستیم، حتی در کشور ما نیز چنین فضایی به تازگی ایجاد شده است. در این مطلب قصد داریم تا شما را با یکی از سینما خودروهای مهم دنیا یعنی سینما خودرو استانبول آشنا کنیم. پس با ما همراه باشید تا نگاهی به سینما خودرو شهر استانبول اندازیم و آن را به شما معرفی کنیم.

راه اندازی سینمای خودرویی در پی شیوع کرونا در شهر استانبول

شیوع ویروس کرونا در سراسر جهان باعث شد تا شاهد اتفاقات مختلفی در حوزه های گوناگون باشیم و بسیاری از روندهای ثابت و کلیشه ای در جهان دستخوش تغییرات مختلفی شد. در زمینه آموزش شاهد رشد آموزش آنلاین بودیم و در زمینه فرهنگی نیز کشورهای بسیار زیادی که پیش از این تنها سینماهای معمولی داشتند، سینما خودرو را در شهرهای مختلف افتتاح کردند تا مردم بتوانند از این سینماها استفاده کنند. کشور ترکیه با وجود امکانات مختلفی که در آن وجود داشت، از سینما خودرو استفاده نمی ‌کرد و سینما داری در این کشور به شیوه سنتی انجام می شد، در پی شیوع ویروس کرونا شاهد راه اندازی این نوع سینما در کشور ترکیه و در شهر زیبای استانبول بودیم. این کار در راستای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا انجام شد، زیرا با رشد این ویروس در کشور ترکیه، سینماهای این کشور تعطیل شد، اما حالا با افتتاح سینما خودرو استانبول شاهد آن هستیم که مردم این شهر می توانند از امکانات این سینما ماشین استفاده کنند و در آن به تماشا فیلم مورد علاقه شان نشینند.

نحوه تماشای فیلم در سینما خودرویی استانبول

نحوه تماشای فیلم در سینما خودروی استانبول به این شکل است که شما فیلم مورد نظر خود را انتخاب کرده و بلیت آن را یا به صورت اینترنتی و یا به صورت حضوری خریداری می کنید. سپس با ماشین خود به داخل پارکینگ تعبیه شده در مکان سینما خودرو رفته و در جایی که مشخص شده خودرو خود را پارک می کنید. عموماً خودروهای شاسی بلند باید به عقب پارکینگ رفته و در جایگاه هایی که در انتها قرار دارند پارک شوند تا مانع تماشا سایرین نشوند. در هر ماشین باید تنها دو نفر حضور داشته باشند، زیرا با توجه به شرایط خاصی که سینما خودرو از آن برخوردار است، سرنشینان صندلی‌ های عقب به هیچ عنوان نمی توانند فیلم را مشاهده کنند. افراد در هنگام نمایش فیلم بر روی پرده بزرگ نصب شده در جلوی پارکینگ نباید از خودرو خود پیاده شوند. موضوع حائز اهمیت آن است که خودروی شما باید رادیو و ضبط سالمی داشته باشد چرا که صدای فیلم از طریق رادیو و به وسیله امواج اف ام پخش می شود.

سینمای خودرویی

تصاویر سینمای خودرویی در استانبول را مشاهده می کنید.

بازدید از سینما خودروی استانبول در تور ترکیه

اگر به واسطه حضور در تور ترکیه سری به شهر استانبول زدید, حتما از این سینما خودرویی بسیار خاص و زیبا در این شهر بازدید کنید. انتظار می رود که به واسطه استقبال بسیار خوب مردم ترکیه از سینما خودروی شهر استانبول، پس از بین رفتن اپیدمی کرونا نیز شاهد آن باشیم که سینما خودرویی شهر استانبول همچنان به کار خود ادامه دهد. به همین دلیل شما می توانید در هنگام سفر به شهر زیبای استانبول از این سینما خودرویی بازدید کنید. برای آن که بتوانید به سینما خودروی استانبول سری زده و از این جاذبه تفریحی شهر استانبول دیدن کنید لازم است تا یا با خودرو خود به این شهر سفر کرده باشید و یا در هنگام سفر به استانبول از خدمات اجاره خودرو استفاده کنید تا بتوانید با استفاده از خودرویی که در اختیار دارید از سینما خودرو استانبول بازدید کنید. اگر علاقه ‌مند به سینما و فیلم دیدن هستید، سینما خودروی استانبول بهترین مکان تفریحی در این شهر به حساب می ‌آید که می توانید لحظات فوق العاده و خاطره انگیز را در این سینمای زیبا سپری کنید.

آدرس سینما شهر استانبول

سینما خودروی شهر استانبول در منطقه آتیبایدم در خیابان نظیفبی واقع شده است و شما می توانید لحظات فوق‌ العاده را در این سینمایی جذاب و خاص سپری کنید.

سینمای خودرویی

حرف آخر

در این مطلب شما را با یکی از جاذبه های تفریحی شهر استانبول یعنی سینما ماشین آن آشنا کردیم. شما می توانید در این سینما خودرویی جذاب و خاص بهترین فیلم های جهان را به نظاره نشسته و از دیدن آن ها لذت برید. زمانی که به شهر زیبای استانبول سفر می کنید، پس از دیدن جاذبه های طبیعی و تاریخی فوق‌ العاده این شهر، اگر علاقه ‌مند بودید تا لحظات جذابی را سپری کنید، می‌توانید به سراغ سینما خودروی این شهر آمده و از آن دیدن کنید. قیمت بلیط سینما خودروی شهر استانبول در حدود ۵۰ لیر است. شما می ‌توانید بلیط این سینما را به صورت آنلاین نیز خریداری کنید تا در سانس پخش فیلم با مشکل نبود جا مواجه نشده و بلیت خود را از قبل رزرو داشته باشید.رپرتاژ آگهی برای سفارش رپرتاژ آگهی خودتان با ما تماس بگیرید. ایمیل: ads@nodud.com تلفن: 02188984760 - 02188984761 - 02188984762 بیشتر بدانید...