خیابان استقلال استانبول

خیابان استقلال معروفترین خیابان استانبول است جایی که وجود مراکز مهم تجاری، اداری و گردشگری باعث شده پر ازدحام ترین خیابان استانبول نیز لقب بگیرد.

  1. پنجشنبه ۱۴ تیر ۹۷ ساعت ۱۷:۰۰ (۴ سال،۷ ماه قبل)

ترافیک روزانه این خیابان به طور متوسط سه میلیون نفر است. میدان تکسیم معروفترین قسمت خیابان استقلال است. در این میدان مجسمه آتاتورک بیانگذار ترکیه مدرن به عنوان نماد قدرت و تجدد خودنمایی می کند. اگرچه وجود انواع هتل ها، فروشگاههای زنجیره ای، رستوران ها و فست فودها، بافت خیابان استقلال را تغییر داده اما هنوز هم می توان به خوبی آثار و گذشته استانبول را در این خیابان ملاحظه کرد. تور استانبول زمان مناسبی برای گشت زنی در این خیابان معروف استانبولی است. 

تور استانبول

در زمان حکومت عثمانی و با جذب متخصصان و متفکران از کشورهای پیشرفته، مسیحیان فرانسوی این خیابان را "گرند رو دپرا" نامیدند. بعدها این خیابان به محل تجمع و اعتراض مردم جمهوری طلب ترکیه تبدیل شد. آنان پس از پیروزی جمهوری ترکیه نام این خیابان را به استقلال تغییر دادند.

جاذبه های تاریخی زیادی در خیابان استقلال وجود دارد که از جمله آنها می توان به پاساژهای تاریخی هاراپولو،سوریه و چیچک، کلیساهای سنت انتوان و سانتا ماریا و مساجد دوره عثمانی اشاره کرد. وجود ساختمان کونسولگری، مراکز خرید، رستوران های بین المللی و گالری های هنری در کنار جاذبه های تاریخی خیابان استقلال را به محل تجمع گردشگران تبدیل کرده است.

در استانبول تور گردشگری مذهبی هر یکشنبه کلیساها، مساجد و کنیسه های شهر را به علاقه مندان به مذهب نشان می دهد. در سفر با این تور بهتر می توانید چگونگی رشد مذهب و فرهنگ چند مذهبی در استانبول را درک کنید. بهترین کلیسای شهر استانبول سنت آنتونی بوده که معماریی به سبک نئوگوتیک ونیزی دارد و بی نظیر است که در خیابان استقلال واقع شده است.


خرید در خیابان استقلال 

در خیابان استقلال شما به وسیله انواع مراکز خرید لباس، دکوراسیون منزل، وسایل ورزش و تکنولوژی و... احاطه می شوید. شرط بیرون آمدن از این خیابان خالی شدن کارت بانکی شما است و گرنه آنقدر به فروشگاههای این خیابان پای می گذارید تا این اتفاق حاصل شود. در اغلب فروشگاههای استانبول قیمت ها مقطوع است اما در صورتیکه بخواهید از فروشندگان محلی خرید کنید، می توانید قدرت چانه زنی خود را محک بزنید. لذت خرید از خیابان استقلال یکی از بهترین تفریحات در خلال تور استانبول خواهد بود.

تور استانبول


پاساژ چیچک یا پاساژ گل

پاساژ گل یکی از اماکن تاریخی بسیار زیبای شهر استانبول است که معماری شگفت انگیز آن چشم ها را خیره می کند. نام اولیه این پاساژ چیچک بوده اما پس از انقلاب روسیه و ورود طبقه سابقا مرفه روسی به استانبول، زنان روسی در این فروشگاه به فروختن گل مشغول شدند و لذا نام این مرکز به پاساژ گل تغییر نام پیدا کرد. قدم زدن در راهروهای تماشایی این مرکز و یا نشستن در زیر طاق گنبدی شکل آن یکی از دل انگیزترین خاطره های شما در سفر به استانبول خواهد شد.

تور استانبول


موزه درویشان مسلمان

موزه مولوی محل استقرار دراویش مسلمان مولانایی بوده و امروزه به محل نمایش کتاب ها، لباس ها و نمایش سبک زندگی این دراویش تبدیل شده است. از نکات جالب توجه این موزه برقراری مراسم رقص سماع است. رقص سماع نوعی مراسم عرفانی است که در آن صوفی با چرخیدن به نوعی خلسه عمیق دست پیدا می کند و می تواند با پروردگار خود ارتباط گیرد.

تور استانبول


هنرهای خیابانی و گالری‌های خیابان استقلال

برپایی گالری های هنری توسط هنرمندان ترکی و بین المللی در خیابان استقلال رایج است. این گالری ها اغلب مورد استقبال مردم ترکیه و گردشگران تور استانبول سراسر دنیا قرار می گیرد. "موزه پرا" یکی از اصلی ترین محل های برپایی نمایشگاههای هنری در خیابان استقلال است. در این موزه می توان آثار هنری معروف و گران قیمت هنرمند برجسته ترکی " عثمان بیک حمدی" را ملاحظه کرد. یکی از معروفترین و گران ترین آثار این هنرمند مربوط به نقاشی یک مربی لاک پشت ها بوده که بسیار مورد توجه جامعه جهانی قرار گرفته است. همچنین در استانبول، تور بازدید از نقاشی های خیابانی برای علاقه مندان به هنرهای خیابانی در نظر گرفته شده است.


شب‌های خیابان استقلال

بی اغلو نام منطقه ای در خیابان استقلال است که خواب را هرگز به چشمان خود ندیده است. در این منطقه شبها جشن های خیابانی برپا شده و صدای موسیقی و هیاهو همواره شنیده می شود. در منطقه بی اغلو یک بنای تاریخی متعلق به قرن 19 وجود دارد که نمایی 360 درجه از شهر استانبول را در معرض دیدگان شما قرار می دهد. همچنین دراین منطقه رستوران ها، کافه ها و فست فودها در هر زمان آماده پذیرایی از شب زنده داران ترکیه ای و مسافران تور استانبول هستند. برای رزرو تور لحظه آخری با لست تورز در ارتباط باشید .
رپرتاژ آگهی برای سفارش رپرتاژ آگهی خودتان با ما تماس بگیرید. ایمیل: ads@nodud.com تلفن: 02188984760 - 02188984761 - 02188984762 بیشتر بدانید...