روش های خرید بلیط هواپیما و نکاتی که باید درباره ی آن بدانید

همیشه قیمت مناسب و ارزان یکی از لذت های خرید بوده و هست. برای اینکه بتوانیم یک خرید خوب داشته باشیم نیاز است نکاتی را مد نظر قرار دهیم. نکاتی شاید پیش پا افتاده که تأثیر مهمی روی خرید شما می گذارند.

  1. پنجشنبه ۷ شهریور ۹۸ ساعت ۰۸:۰۰ (۴ سال،۸ ماه قبل)

از جمله موضوعاتی که باید قبل از خرید بلیط هواپیما به آن توجه کرد می توان به زمان مناسب برای خرید بلیط هواپیما، روش های خرید یک بلیط هواپیما ارزان و استفاده از بلیط هواپیما چارتر اشاره کرد که در ادامه به بررسی کلی آنها و نکات مهم در مورد خرید بلیط هواپیما می پردازیم.

روش های خرید بلیط هواپیما

در مجموع دو راه را برای خرید بلیط پیش روی شما است. خرید بلیط هواپیما از آژانس های هواپیمایی به صورت مستقیم و حضوری و خرید آنلاین بلیط هواپیما از سایت های فروش اینترنتی بلیط هواپیما. هنگامی که بخواهید حضوراً اقدام به خرید بلیط هواپیما کنید، بدیهی است که نیاز به صرف زمان و انرژی و حتی هزینه برای رفت و آمد میان آژانس های هواپیمایی مختلف است. اما خرید آنلاین بلیط هواپیما، به راحتی امکانات زیادتری را برای شما فراهم می کند.

در سامانه های خرید اینترنتی بلیط هواپیما امکاناتی نظیر پوشش تمامی ایرلاین ها، سیستم های اطلاع رسانی و پشتیبانی آنلاین 24 ساعته تا لحظه پرواز برای شما فراهم شده تا با خیالی آسوده از بابت اولین و شاید یکی از مهم ترین گام های سفر، به برنامه ریزی باقی امور سفر خود بپردازید.

روگو، وب سایت خرید بلیط هواپیما

علاوه بر این سایت های خرید بلیط آنلاین هواپیما حق انتخاب بیشتری به شما می دهند و با دادن امکان مقایسه بلیط هواپیما، به سهولت خرید بلیط هواپیما می افزایند. پس با یک نتیجه گیری کلی می توان گفت خرید آنلاین بلیط هواپیما، گزینه ی بهتری نسبت به خرید حضوری دانست و از دلایل آن می توان به در دسترس بودن، عدم نیاز به صرف زمان و هزینه و انرژی و داشتن حق انتخاب های بیشتر برای کاربران اشاره کرد.

نقش زمان در خرید بلیط هواپیما

یکی از نکاتی که باید در نظر بگیریم، زمان خرید بلیط هواپیما است. برای خرید بلیط ارزان هواپیما باید دو موضوع را درباره ی زمان در نظر بگیریم. اول اینکه چه زمانی اقدام به خرید بلیط هواپیما کنیم و دوم این که برای کدام روز هفته بلیط هواپیما تهیه کنیم. 

روگو، وب سایت خرید بلیط هواپیما

درباره ی موضوع اول باید بدانید که بهتر است خیلی زود اقدام به خرید بلیط نکنید. اقدام زودهنگام خرید اینترنتی بلیط هواپیما شاید به برنامه ریزی شما برای سفر کمک مناسبی کند، اما معمولاً از لحاظ قیمتی فرق چندانی با قیمت روتین بلیط هواپیما ندارد. برای خرید بلیط ارزان هواپیما بهتر است در روزهای نزدیک به موعد پرواز اقدام کنید. چرا که معمولاً شرکت های هواپیمایی با نزدیک شدن به تاریخ پرواز، قیمت بلیط ها را کاهش می دهند تا از خالی ماندن صندلی های هواپیما جلوگیری کنند. این امر به شما این اجازه را می دهد تا به راحتی بتوانید بلیط هواپیما ارزان تهیه کنید.  

اما درباره ی موضوع دوم، باید در انتخاب روز هفته و ساعت خرید بلیط دقت نمایید. برای خرید یک بلیط ارزان هواپیما باید از انتخاب روزهای پیک و پرتردد تا حد ممکن اجتناب کنیم. پس باید برای خریدن بلیط هواپیما ارزان، از انتخاب روزهای تعطیل، روزهای اول و آخر هفته که معمولاً تقاضای بیشتری برای خرید بلیط هواپیما در این روزها وجود دارد خودداری کنیم. همچنین معمولاً انتخاب پروازهای نیمه شب و ابتدای صبح امکان خرید بلیط هواپیما ارزان را برای شما فراهم می کند.

بلیط هواپیما چارتر

یکی دیگر از موضوعاتی که می تواند به ما در خرید بلیط ارزان هواپیما کمک کند، استفاده از بلیط هواپیما چارتر است. بلیط چارتری، بلیط پروازی است که تمامی یا بخشی از صندلی های هواپیما در آن پرواز توسط یک شرکت از پیش کرایه شده باشند، در این صورت به آن شرکت "چارتر کننده" و بلیط هایی که توسط آن شرکت به فروش می رسد بلیط هواپیما چارتر گفته می شود. حال چرا بلیط چارتری می تواند گزینه ای برای خرید بلیط هواپیما ارزان باشد؟ به این دلیل که برخلاف بلیط های سیستمی ، دارای قیمت ثابت و استاندارد نیستند. 

روگو، وب سایت خرید بلیط هواپیما

این قیمت ها توسط شرکت های چارتر کننده تعیین می گردد و به طور میانگین معمولاً قیمت ارزان تری نسبت به بلیط های سیستمی دارند. باید بدانید که قیمت بلیط هواپیما چارتر ثابت نیست و معمولاً در زمان های مختلف متغیر است. پس یکی دیگر از مزیت های استفاده از سایت های خرید بلیط آنلاین هواپیما، قسمت اطلاع رسانی آنهاست. با عضویت در قسمت اطلاع رسانی سامانه های خرید آنلاین بلیط هواپیما، به راحتی می توانید از نوسان قیمت بلیط در بازه های زمانی مختلف آگاه شوید و در نهایت بهترین زمان را برای خریدن بلیط ارزان هواپیما انتخاب کنید. 

پس در یک جمع بندی کلی می توان گفت که برای خرید بلیط هواپیما ارزان باید از خرید در روزهای پیک و خرید زودهنگام بلیط هواپیما تا حد امکان دوری کنیم. همچنین با خرید آنلاین بلیط هواپیما هم می توانیم امکانات بیشتری برای خود فراهم کنیم هم دسترسی خود را به انواع بلیط از جمله بلیط هواپیما چارتر و بلیط های لحظه آخری بیشتر کنیم تا در نهایت بتوانیم بهترین گزینه ممکن را انتخاب کنیم.

پیشنهاد می کنیم جهت کسب اطلاعات بیشتر به سایت روگو به آدرس www.rogo.ir مراجعه کرده و با مشاهده بخش های مختلف آن اعم از فرآیند جستجو و نمایش بلیط ها، تجربه فوق العاده ای از رزرو بلیط هواپیما و یا خرید آن را به دست آورید.رپرتاژ آگهی برای سفارش رپرتاژ آگهی خودتان با ما تماس بگیرید. ایمیل: ads@nodud.com تلفن: 02188984760 - 02188984761 - 02188984762 بیشتر بدانید...