5 اشتباه رایج برای سفر و زندگی در ترکیه

ترکیه کشوری است که بافرهنگ، سنت‌ها، و سبک زندگی تلفیقی سنتی و مدرن خود، شما را عاشق خود می‌کند.

  1. یکشنبه ۲۲ اسفند ۰ ساعت ۱۴:۱۴ (۲ سال،۴ ماه قبل)

اما اشتباهاتی وجود دارد که به‌خصوص اگر برای اولین بار از ترکیه بازدید می‌کنید، یا قصد خرید ملک در ترکیه را دارید، حتماً مرتکب خواهید شد! بنابراین قبل از رفتن، مطمئن شوید که از این اشتباهات بزرگ به‌علاوه اینکه چگونه از آن‌ها اجتناب کنید تا سفری لذت‌بخش داشته باشید، آگاه هستید. برای اینکه مطمئن شوید که برای سفر خود به‌خوبی آماده می‌شوید، مطالعه این مقاله را از دست ندهید. در اینجا به 5 اشتباه رایج برای سفر و زندگی در ترکیه اشاره‌کرده‌ایم.

1-یادگیری زبان ترکی استانبول

در شهرهای بزرگ و مناطق توریستی ترکیه، بسیاری از مردم محلی با زبان انگلیسی آشنایی دارند. این موضوع برای افرادی که به‌تازگی به ترکیه نقل‌مکان کرده‌اند مفید است و شروع زندگی جدید را بسیار آسان‌تر می‌کند. بااین‌حال، یادگیری زبان ترکی ضروری است. ترک‌ها به خاطر رفتار دوستانه‌شان با خارجی‌ها معروف هستند، اما صحبت کردن چند کلمه ترکی با مردم محلی تفاوت زیادی در کیفیت زندگی شما ایجاد می‌کند. یادگیری زبان شما را از یک گردشگر معمولی متمایز می‌کند. همچنین نشان می‌دهد که به فرهنگ و سبک زندگی ترکی علاقه‌مند هستید و اینکه شما آماده برای ملاقات با افراد جدید و پیدا کردن دوستان جدید هستید. با یادگیری احوالپرسی و چند عبارت مؤدبانه شروع کنید و به یادگیری ادامه دهید.

 2- در ترکیه پیدا کردن کار راحت است

نسل‌های جوانی که اغلب برای زندگی به ترکیه سفر می‌کنند، همواره با چالش پیدا کردن کار در ترکیه روبرو هستند. قبل از سال 2000، هرکسی می‌توانست سوار هواپیما شود و روز بعد در یک‌بار یا رستوران در ترکیه شروع به کار کند. در سال‌های بعد، مقررات ترکیه سخت‌تر شد و شروع به اخراج و جریمه خارجی‌های بدون مجوز کار ترکیه همچنین افرادی که با دریافت پول نقد، مالیات پرداخت نمی‌کردند و پوشش درمانی نداشتند، کرد. دولت ترکیه اصرار داشت که کارگران ترک برای تصاحب شغل‌ها در اولویت قرار بگیرند. بنابراین، قوانینی را وضع کرد که بر اساس آن‌ها کارفرمایان می‌توانند به ازای هر پنج کارگر ترک یک خارجی استخدام کنند. همچنین بر طبق این قوانین خارجی‌ها نمی‌توانند در بخش‌هایی مانند حوزه سلامت، صنایع دریایی و بخش‌های دولتی و دادگستری کار کنند. بنابراین پیدا کردن کار در ترکیه به‌عنوان یک خارجی آسان نیست.

سفر به ترکیه

3-نداشتن برنامه برای خرید ملک یا ثبت شرکت در نتیجه از دست دادن سرمایه

بر اساس قوانین ترکیه، هیچ دادگاهی قرارداد بدون محضر را نمی‌پذیرد. بنابراین، اگر در خرید ملک شما اختلافی وجود داشته باشد، قرارداد بی‌ارزش است. به همین دلیل، باید دقت کنید تا قرارداد خرید ملک یا ثبت شرکت را ثبت محضری کنید، تا توسط قانون به رسمیت شناخته شوند. درصورتی‌که قرارداد به زبان ترکی باشد، تنها یک مترجم معتبر و دارای صلاحیت قانونی می‌تواند این فرایند را انجام دهد. این‌یک هزینه اضافی است که باید هنگام بررسی هزینه‌های خرید در نظر بگیرید، اما به نفع شما عمل می‌کند. قوانین ترکیه خریداران خانه را ملزم به استفاده از وکیل نمی‌کند، اما ما قویاً به شما توصیه می‌کنیم این کار را انجام دهید. وکلا مسئول تنظیم قراردادها خواهند بود. برای خرید ملک با یک مشاور خرید ملک در ترکیه مشورت کنید تا از قیمت ملک در ترکیه و مدارک لازم برای خرید ملک در ترکیه آگاه شوید.

4- عدم نیاز به دریافت کمک از مشاوران حقوقی و مهاجرتی

همه مسائل مهاجرتی نیاز به مشاوره با وکیل مهاجرت ندارند بااین‌حال قوانین مهاجرت بسیار پیچیده است. در بسیاری از موارد، کمک گرفتن از یک وکیل می‌تواند باعث صرفه‌جویی در وقت و حتی پول شما شود. یک وکیل مهاجرت حقایق پرونده خاص شما را ارزیابی می‌کند و شما را در مورد احتمال دریافت نوع ویزا یا سایر مزایای مهاجرتی که به دنبال آن هستید راهنمایی می‌کند. وکیل می‌تواند به شما کمک کند تا از مشکلات خاصی که می‌تواند منجر به محرومیت از ورود به ترکیه یا اخراج و مانع از ورود مجدد شود، شما را در امان نگه دارد. همچنین کمک گرفتن از یک وکیل مهاجرت برای تکمیل درخواست ویزای مهاجرتی یا غیر مهاجرتی شما می‌تواند 4 تا 8 هفته در زمان رسیدگی شما صرفه‌جویی کند.

5-اقامت موقت در ترکیه برای مهاجرت به کشور سوم

ترکیه در 10 سال گذشته به یکی از مهم‌ترین کشورها در مسیر مهاجرت مهاجران ایرانی به اروپا تبدیل‌شده است. ترکیه عمدتاً به‌عنوان یک کشور ترانزیتی برای ایرانیان در راه غرب عمل می‌کند. اما باید این را در نظر بگیرید که کشورهای سوم به‌طورکلی با در نظر گرفتن اقتصاد کشور خود، توازن جمعیت و توازن آن‌ها در داخل کشور، برای پذیرش مهاجرین سهمیه تعیین می‌کنند. بنابراین ممکن است زمان زیادی طول بکشد تا این پروسه صورت بگیرد و هیچ تضمینی برای موفقیت وجود ندارد.

مهاجرت به ترکیه

سخن پایانی

اقامت ترکیه با خرید ملک امری فوق‌العاده است و تقاضا برای این مرحله بسیار زیاد است، اما باوجود تمام مزیت‌هایی که کشور ترکیه و شهرهای فوق‌العاده آن از آن برخوردار هستند، باید دقت کرد و درباره قوانین کشوری که قصد اقامت در آن را دارید مطالعه کرد. هر چه بیشتر در مورد این کشور مقصد تحقیق و مطالعه کنید، اشتباهات کمتری خواهید داشت. در این مقاله ما به 5 اشتباه رایج برای سفر وزندگی در ترکیه اشاره‌کرده‌ایم. برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره‌ی زندگی در ترکیه می‌توانید به سایت ام تی سی هوم به آدرس https://mtcco.net/ مراجعه نمایید.رپرتاژ آگهی برای سفارش رپرتاژ آگهی خودتان با ما تماس بگیرید. ایمیل: ads@nodud.com تلفن: 02188984760 - 02188984761 - 02188984762 بیشتر بدانید...