7 نکته کلیدی و اساسی در مصاحبه SEO

  1. دوشنبه ۲۷ دی ۰ ساعت ۱۶:۱۵ (۴ ماه قبل)

1) چگونه می توانید SEO را تعریف کنید؟
SEO مخفف عبارت Search Engine Optimization است. این فرآیند افزایش تعداد بازدیدکنندگان یک وب سایت است. دید یک صفحه وب را افزایش می دهد و کمیت و کیفیت ترافیک یک وب سایت را افزایش می دهد به طوری که می تواند در بالای صفحات نتایج موتور جستجو ظاهر شود.

این وب سایت ها را برای موتورهای جستجو بهینه می کند و در نتیجه به آن کمک می کند تا زمانی که کاربران از کلمات کلیدی مرتبط با محصولات یا خدمات خود استفاده می کنند، به رتبه بالاتری در صفحات نتایج موتور جستجو دست یابد. بنابراین، کیفیت و همچنین کمیت ترافیک یک وب سایت را از طریق نتایج موتورهای جستجوی ارگانیک بهبود می بخشد. برخی از فعالیت های اساسی درگیر در فرآیند سئو به شرح زیر است:

سوالات مصاحبه SEO
2) چه کسی سئو می کند؟
به آنها مدیران سئو، وب مستر، بهینه سازی وب سایت، متخصص بازاریابی دیجیتال و غیره گفته می شود.

طراحی سایت و سئو وب سایت

مجری سئو: او با استفاده از ابزارها و استراتژی های مختلف سئو سایت، تبلیغات و برندینگ  مسئول افزایش تعداد بازدیدکنندگان یا ترافیک یک وب سایت است.

تحلیلگر SEO/SMO: او مسئول برنامه ریزی و اجرای استراتژی های سئو و رسانه های اجتماعی برای مشتریان است. او قرار است به سرعت از ابتکارات برای دستیابی به اهداف و اهداف کمپین های مشتری حمایت کند.

مدیر وب سایت: او مسئول نگهداری یک یا چند وب سایت است. او اطمینان می دهد که وب سرورها، نرم افزار و سخت افزار به خوبی کار می کنند.

کارشناس دیجیتال مارکتینگ: مسئولیت برنامه ریزی و اجرای برنامه های بازاریابی دیجیتال برای ارتقای برند یا افزایش فروش محصولات و خدمات مشتریان را بر عهده دارد.

3) ابزارهای اساسی مورد نیاز برای سئو چیست؟
ابزارهای گوگل وبمستر، گوگل آنالیتیکس، کاوشگر سایت باز، الکسا، وب سایت گریدر از جمله ابزارهای رایگان و ابتدایی هستند که معمولا برای سئو استفاده می شوند. با این حال، ابزارهای پولی زیادی مانند Seo Moz، spydermate، bulkdachecker نیز وجود دارد که به راحتی در بازار موجود است.

ابزار گوگل وب مستر: یکی از مفیدترین ابزارهای سئو است. برای مدیران سایت طراحی شده است. این به مدیران وب سایت کمک می کند تا با گوگل ارتباط برقرار کنند و عملکرد وب سایت خود را در نتایج موتورهای جستجو ارزیابی و حفظ کنند. با استفاده از وب مستر می توان مشکلات مربوط به یک وب سایت مانند خطاهای خزیدن، مشکلات بدافزار و ... را شناسایی کرد. این یک سرویس رایگان است که توسط گوگل ارائه می شود، هرکسی که سایتی دارد می تواند از آن استفاده کند.

طراحی سایت

Google analytics: این یک سرویس تجزیه و تحلیل وب رایگان است که توسط گوگل ارائه می شود. برای ارائه ابزارهای تحلیلی و آماری برای سئو و بازاریابی دیجیتال طراحی شده است. این به شما امکان می دهد ترافیک وب سایت و سایر فعالیت هایی را که در وب سایت شما انجام می شود تجزیه و تحلیل کنید. هرکسی که حساب کاربری گوگل داشته باشد می تواند از این سرویس استفاده کند.

کاوشگر سایت باز: این یک ابزار کار با شاخص Mozscape است که برای تحقیق در مورد بک لینک ها، یافتن فرصت های ایجاد لینک و یافتن لینک هایی که ممکن است بر رتبه بندی بد تأثیر بگذارد، طراحی شده است.الکسا: این یک سیستم رتبه بندی جهانی است که لیستی از محبوب ترین وب سایت ها را بر اساس داده های ترافیک وب گردآوری می کند و بر این اساس رتبه الکسا را ​​به یک وب سایت ارائه می دهد. هرچه رتبه الکسا کمتر باشد، یک وب سایت محبوب تر است، به عنوان مثال، سایتی با رتبه 150 نسبت به سایتی با رتبه 160 بازدیدکننده بیشتری خواهد داشت.

وب سایت گرید: این یک ابزار آنلاین رایگان است که برای درجه بندی یک وب سایت در برابر برخی معیارهای مهم مانند عملکرد، سئو، امنیت و آمادگی موبایل طراحی شده است.

برخی از ابزارهای سئوی پولی:

SEOMoz: این یک برنامه وب سایت برتر SEO است که برای سئو طراحی شده است. تجزیه و تحلیل و بینش را برای بهبود رتبه بندی موتورهای جستجو ارائه می دهد. این مجموعه ای از ابزارهای مختلف سئو است که تمام زمینه های حیاتی سئو را پوشش می دهد.

Spyder Mate: این نرم افزار به شما این امکان را می دهد تا رتبه وب سایت خود را بهبود بخشید و همچنین روش های مختلفی را برای تبلیغ یک وب سایت ارائه می دهد. این به شما امکان می دهد تا پورتال وب خود را مدیریت کنید تا ترافیک بیشتری را به سایت خود جذب کنید.

سئو و بهینه سازی وب سایت

Bulkdachecker: برای بررسی Domain Authority چندین وب سایت به طور همزمان استفاده می شود.

4) ON page و Off page SEO را تعریف کنید؟
سئوی صفحه: به معنای بهینه سازی وب سایت و ایجاد برخی تغییرات در عنوان، متا تگ ها، ساختار، robots.txt و غیره است. این شامل بهینه سازی صفحات وب فردی می شود و در نتیجه رتبه بندی را بهبود می بخشد و ترافیک مرتبط بیشتری را به سایت شما جذب می کند. در این نوع سئو، می توان هم محتوا و هم کد منبع HTML یک صفحه را بهینه کرد.

جنبه های اصلی سئو در صفحه عبارتند از:

عنوان صفحه: باید مرتبط، منحصر به فرد و شامل کلمات کلیدی اصلی شما باشد.
توضیحات متا: برای هر صفحه وب باید یک توضیحات متا وجود داشته باشد و باید حاوی کلمات کلیدی مرتبط با محتوای شما باشد.
متا تگ ها: می توانید مجموعه ای از کلمات کلیدی را به عنوان متا تگ برای هر صفحه خود اضافه کنید.
ساختار URL: می توانید URL های مناسب برای موتورهای جستجو را برای صفحه وب خود قرار دهید زیرا خزیدن را بهبود می بخشد. در سئو، URL های کوتاهتر حاوی کلمات کلیدی هدفمند معمولا عملکرد بهتری دارند.
برچسب‌های بدنه (H1، H2، H3، H4، و غیره): می‌توانید از برچسب‌های بدنه برای تقسیم کردن محتوای خود به پاراگراف‌ها برای آسان‌تر خواندن آن استفاده کنید.
تراکم کلمات کلیدی: شما باید کلمات کلیدی مرتبط را در محتوای خود بگنجانید اما از تکرار یا استفاده بیش از حد از کلمات کلیدی خودداری کنید.
تصویر: می توانید از موارد مرتبط استفاده کنید

تصاویر درون محتوای شما باعث می شود صفحه شما از نظر بصری جذاب تر شود و در نتیجه می تواند سئو سایت شما را بهبود بخشد.
پیوند داخلی: می توانید برای بهبود وب سایت خود پیوندهایی به سایر صفحات وب خود قرار دهید. ناوبری و خزیدن را افزایش می دهد.
سئوی خارج از صفحه: به معنای بهینه سازی وب سایت شما از طریق بک لینک، تبلیغات رسانه های اجتماعی، ارسال وبلاگ، ارسال بیانیه های مطبوعاتی و غیره است.

جنبه های اصلی سئو خارج از صفحه عبارتند از:

سایت های شبکه های اجتماعی: شبکه های اجتماعی زیادی مانند فیس بوک، لینکدین، توییتر و غیره وجود دارند که می توانید صفحه کسب و کار خود را ایجاد کنید و کارهای مشابهی را برای بهبود سئوی سایت خود انجام دهید.
وبلاگ نویسی: می توانید یک وبلاگ برای وب سایت، محصول یا خدمات خود بنویسید و آن را به فهرست راهنمای وبلاگ ها و موتورهای جستجوی وبلاگ ارسال کنید.
بازاریابی انجمن: شما می توانید انجمن های آنلاین مرتبط با سایت خود را بیابید و با پاسخ دادن به موضوعات، پاسخ به سوالات، ارائه مشاوره و موارد دیگر با آنها تعامل داشته باشید.
نشانک‌گذاری اجتماعی: می‌توانید پست‌ها و صفحات وبلاگ خود را به سایت‌های نشانه‌گذاری مرتبط و محبوب مانند Digg، Delicious، Reddit و غیره ارسال کنید.
لینک بیلدینگ: می توانید لینک های خارجی به سایت خود بسازید تا از رقبای خود عبور کنید و رتبه خود را ارتقا دهید.
ارسال بیانیه مطبوعاتی: می توانید بیانیه مطبوعاتی خود را در رسانه های مختلف برای دریافت بک لینک های معتبر و انتقال اطلاعات به عموم توزیع کنید. می تواند سایت شما را برای کلمات کلیدی شما در صفحه اول قرار دهد.
5) تفاوت بین SEO On Page و Off Page SEO چیست؟
در On Page SEO بهینه سازی در وب سایت انجام می شود که شامل ایجاد تغییرات در برچسب عنوان، متا تگ ها، ساختار سایت، محتوای سایت، حل مشکل canonicalization، مدیریت robots.txt و غیره است. در حالی که در سئو خارج از صفحه تمرکز اصلی است. در ساخت بک لینک و ارتقاء رسانه های اجتماعی است.

تکنیک های سئو در صفحه:

این عمدتا شامل بهینه سازی عناصر صفحه مانند:

عنوان صفحه
توضیحات صفحه
URL متعارف
برچسب های نمودار را باز کنید
سرصفحه و سرصفحه فرعی صفحه
متن پاراگراف
تگ های تصویر جایگزین
لینک های داخلی و خارجی
تکنیک های سئو خارج از صفحه:

عمدتاً بر روی روش های زیر تمرکز دارد:

لینک بیلدینگ
وبلاگ نویسی
رسانه های اجتماعی
ارسال بیانیه مطبوعاتی

7) SERP (صفحه نتایج موتور جستجو) چیست؟
صفحه نتیجه موتور جستجو لیستی از نتایج برای درخواست جستجوی کاربر است و توسط موتور جستجو نمایش داده می شود. هنگامی که کاربران عبارت های جستجوی خود را در قسمت جستجو در صفحه موتور جستجو وارد می کنند، در پنجره مرورگر نمایش داده می شود.رپرتاژ آگهی برای سفارش رپرتاژ آگهی خودتان با ما تماس بگیرید. ایمیل: ads@nodud.com تلفن: 02188984760 - 02188984761 - 02188984762 بیشتر بدانید...