استانداردهای طراحی سایت فروشگاهی از دید ایده پویا آشنا شوید

بعد از کرونا گرایش به خرید آنلاین به بالاترین سطح رسیده و بسیاری از کسب‌وکارها برای اینکه سهمی در بازار اینترنتی داشته باشند به طراحی سایت روی آورده‌اند.

 1. پنجشنبه ۱۸ فروردین ۱ ساعت ۱۴:۵۰ (۱۱ ماه،۴ هفته قبل)

اما چه چیزی باعث می‌شود یک سایت فروشگاهی موفقیت آمیز عمل کند و فروش هنگفتی داشته باشد در حالی که طراحی سایت فروشگاهی دیگر شانس زیادی برای جذب مشتری نداشته باشد؟ برای پاسخ به این پرسش و آشنایی با اهمیت داشتن سایت فروشگاهی و مزایای آن در ادامه این مطلب از ایده پویا همراه ما باشید.

ایده پویا

اهمیت داشتن سایت فروشگاهی

بسیاری از کاربران امروزه به خرید اینترنتی تمایل بیشتری دارند. این کار زمان بر نیست و در هر ساعتی از شبانه روز امکان پذیر است. سایت فروشگاهی اولین برخورد بسیاری از مشتریان با یک برند است و عملکرد مناسب آن نقش مهمی در شکل‌گیری تجربه برند موفق دارد.

بعضی از مهم‌ترین دلایل اهمیت داشتن سایت فروشگاهی را در ادامه مشاهده می‌کنید:

 • اولین برخورد مشتری در شرکت طراحی وب سایت فروشگاهی با برند ایجاد می‌شود و سایت های فروشگاهی برای جذب کاربر و تبدیل او به مشتری زمان بسیار کوتاهی دارند
 • باعث می‌شود محصولات کسب‌وکار در گوگل و موتورهای جستجو پیدا شوند و به بهبود سئو کمک می‌کند
 • نوع ارتباط روابط عمومی کسب‌وکار با مشتریان را مشخص می‌کند
 • مخاطبان فروشگاه های اینترنتی معتبر به این برندها اعتماد می‌کنند
 • بین محصولات و خدماتی که کسب‌وکار فروشگاهی ارائه می‌دهد یکپارچگی ایجاد می‌کند

معیارها و اصول طراحی سایت فروشگاهی

وقتی اصول طراحی در یک سایت فروشگاهی به خوبی رعایت شوند کاربران احساس راحتی بیشتری در خرید آنلاین پیدا می‌کنند. توجه به جزئیات و عناصر مهم و مورد نیاز در سایت فروشگاهی باعث می‌شود نیازهای کاربران به بهترین شکل دیده شده و در سایت لحاظ شوند. بعضی از مهم‌ترین معیارها و اصول طراحی سایت فروشگاهی را در ادامه مشاهده می‌کنید.

ایجاد سبد فروشگاهی با نام مشتری

سایت‌های فروشگاهی معمولا از جدیدترین امکانات و تکنولوژی‌ها برای شناسایی و هدف گیری علایق مشتریان استفاده می‌کنند. در طراحی سایت فروشگاهی علایق مشتری و سابقه فعالیت‌های او برای ایجاد تجربه ای بهتر در آینده مورد تحلیل و ارزیابی قرار می‌گیرد.

نمایش محصولات پرفروش در صفحه اصلی سایت

کاربران آنلاین و مشتریان اینترنتی دوست دارند ببینند کاربران دیگر چه محصولاتی را خریداری می‌کنند تا در صورت نیاز مانند آنها عمل کنند. نمایش محصولات پرفروش در صفحه اصلی سایت در بخش های گوناگون محصولات باعث می‌شود مشتریان بیشتر به سایت اعتماد کرده و متوجه شباهت خود به کاربران قبلی و قدیمی سایت فروشگاهی بشوند.

دیجیتال مارکتینگ

دسته های محصولات کاربردی با ناوبری ساده و جذاب

سلسله مراتب بخش‌ها و دسته های محصولات سایت فروشگاهی نقش مهمی در بهبود تجربه کاربری مشتریان دارد. کاربرانی که با جستجوی یک محصول وارد سایت می‌شوند با دسته بندی مناسب و ناوبری ساده و جذاب به سرعت متوجه نوع فعالیت کسب‌وکار و پاسخگویی آن به نیازهای خود می‌شوند.

استفاده از تصاویر واقعی با قابلیت زوم و نمایش بزرگ

یکی از مشکلات کاربران با بعضی از فروشگاه‌های اینترنتی عدم استفاده از عکس‌ها و تصاویر واقعی محصولات است. این ضعف باعث می‌شود کاربران از خرید خود و مدل آن نتوانند اطمینان پیدا کنند. در مقابل، استفاده از عکس‌های باکیفیت با قابلیت زوم و اسکرول کردن به کاربران فروشگاه‌های اینترنتی اجازه می‌دهد محصول را از هر جهتی که دوست دارند بررسی کنند و با اطمینان خرید کنند.

جزئیات نحوه ارسال و هزینه های پستی

راهکارها و توصیه‌های مختلفی برای نمایش نحوه ارسال و محاسبه هزینه های پستی وجود دارد. اما به هر ترتیب یکی از اطلاعاتی که در تصمیم‌گیری مشتریان نقشی کلیدی دارد نمایش نحوه ارسال، مدت زمان و هزینه آن می‌باشد. نمایش این اطلاعات لازم است بر پایه مشخصات مکانی مشتری انجام شود و هزینه ها و زمان باعث نشود خرید فیزیکی برای کاربر به صرفه تر باشد.

نظر و بازخورد مشتریان

یکی از عناصر و معیارهای طراحی سایت فروشگاهی نمایش نظر و بازخورد مشتریان از تجربه‌های خرید قبلی است. این کار باعث می‌شود مشتریان تازه وارد متوجه مزایا و معایب احتمالی محصول شده و راهکارهای دیگران را مشاهده کنند. افزایش تعامل مخاطبان و کاربران با سایت به بهبود سئو و عملکرد سایت فروشگاهی کمک قابل توجهی می‌کند.

رتبه بندی و امتیاز دهی به محصولات

رتبه و امتیازهای محصولات و خدمات عملکردهای ساده‌ای هستند که کاربران از آنها استقبال می‌کنند. با مشاهده محصولی که کاربران بیشتری به آن ستاره‌های زیادی داده‌اند در کنار محصولی که تعداد ستاره های کمتری دارد، کاربران کیفیت بالاتر محصول اول را نتیجه گیری می‌کنند.

فیلترهای قیمت و نوع محصولات

فروشگاه‌هایی که انواع و مدل‌های مختلفی از محصولات را ارائه می‌دهند بدون فیلترهای مناسب کار پیدا کردن محصول مورد نظر را برای مشتری سخت می‌کنند. فیلتر قیمت یک ضرورت کلیدی برای فروشگاه های اینترنتی است و بدون ارائه دادن آن عملا امکان جستجوی محصولات در رده های قیمتی مطابق نیاز کاربران وجود ندارد.

فهرست کالاهای مورد علاقه

داشتن فهرست کالاهای مورد علاقه در یک سایت می‌تواند به بهبود تجربه کاربری کمک کند. کاربران می‌توانند با ایجاد فهرستی از محصولات مورد علاقه هزینه های خرید را محاسبه کرده و برای سفارش دادن برنامه ریزی کنند. این کار به شناخت بهتر آنها و ارائه خدمات مناسب‌ و فردی توسط فروشگاه به آنها کمک می‌کند.

مزایای طراحی وب سایت فروشگاهی چیست؟

سایت‌های فروشگاهی حالا دیگر به خوبی بین کاربران اینترنتی شناخته شده هستند و بسیاری از کاربران مشتری ثابت یا موقت فروشگاه‌های اینترنتی هستند. استفاده از خدمات اینترنتی نیاز به رفت و آمدهای شهری را کاهش می‌دهد و فرایند خرید را برای مشتریان ساده تر می‌کند. بعضی از مهم‌ترین مزایای طراحی وب سایت فروشگاهی را در ادامه مشاهده می‌کنید:

 • سادگی و راحتی: یک سایت فروشگاهی با طراحی خوب کار خرید و سفارش را برای مشتری ساده می‌کند و باعث می‌شود خرید آنلاین مزیت بیشتری برای مشتری داشته باشد
 • افزایش اعتماد: طراحی وب سایت فروشگاهی اختصاصی با عملکردهای پیشرفته و به روز باعث افزایش اعتماد کاربران و تمایل آنها به تبدیل به مشتری می‌شود
 • شناخت بهتر از مشتری: سایت‌ها ابزارهای دو طرفه ای هستند که در طول زمان مشخص می‌کنند چه مواردی بیشتر مورد علاقه کاربران هستند
 • شناخت عادت های خرید مشتریان: فروشگاه‌های عمومی و همچنین فروشگاه های اختصاصی در صنف های مختلف با شناخت عادت های خرید مشتریان در برهه های زمانی مشابه تلاش می‌کنند سهم خود از بازار را افزایش بدهند
 • ایجاد کانال‌های فروش بسیار بزرگ: یکی از مزیت‌های اصلی طراحی سایت فروشگاهی اختصاصی ایجاد کانال فروش مستقیم با ظرفیت بسیار بالا و بیشتر از کانال‌های فروش فیزیکی است
 • افزایش آگاهی از برند: یک فروشگاه اینترنتی به بهترین شکل برای برندسازی کارایی دارد
 • همیشه باز بودن: مشتری در هر ساعتی از شبانه روز می‌تواند از یک سایت فروشگاهی خرید کند و نحوه دریافت محصول را مشخص کند
 • کاهش هزینه‌های عملیاتی: برندها و فروشگاه‌های اینترنتی برای فروشندگان، صندوق‌دارها و همچنین هزینه های محیطی هزینه بسیار کمتری از فروشگاه‌های سنتی می‌کنند

پیدا کردن بهترین شرکت طراح سایت فروشگاهی

برای پیدا کردن بهترین شرکت طراحی سایت حرفه ای فروشگاهی بهترین راهکار توجه به تجربه و سابقه سایت های فروشگاهی شرکت است. سایت های فروشگاهی محصولات دیجیتالی با انواع قابلیت‌ها و تکنولوژی‌های وب جدید هستند که نیاز به طراحی و توسعه نسبتا سختی دارند. طراحی سایت فروشگاهی اختصاصی فرایندی زمان و هزینه بر است که البته در صورت موفقیت منجر به درآمد و بازدهی بسیار بالایی می‌شود. ایده پویا یکی از برندهای معتبر طراحی سایت در کشور است که با 15 سال سابقه و طراحی بعضی از بهترین سایت‌های فروشگاهی تجربه کافی در زمینه طراحی سایت فروشگاهی کسب کرده است.


جمع‌بندی

در این مطلب از ایده پویا معیارهای طراحی سایت فروشگاهی و عناصر کلیدی در فروشگاه های اینترنتی معرفی و بررسی شد. توجه به تمام جنبه های سایت فروشگاهی برای موفقیت کسب‌وکار آنلاین مهم است و مجموعه این امکانات در کنار هم نیاز کاربران را برآورده می‌کند. اگر به دنبال راه اندازی یک سایت فروشگاهی برای ارائه محصولات خود به مشتریان هر چه بیشتری هستید، برای آشنایی با انواع راهکارهای موجود طراحی سایت همین حالا می‌توانید با ایده پویا تماس بگیرید.رپرتاژ آگهی برای سفارش رپرتاژ آگهی خودتان با ما تماس بگیرید. ایمیل: ads@nodud.com تلفن: 02188984760 - 02188984761 - 02188984762 بیشتر بدانید...