بهترین سایت فروش کابل شبکه و تجهیزات شبکه

کابل شبکه یکی از تجهیزات شبکه محسوب می شود که برای راه اندازی شبکه بین کامپیوترها مورد استفاده قرار می گیرد.

  1. یکشنبه ۲۶ دی ۰ ساعت ۱۷:۰۹ (۱۰ ماه،۲ هفته قبل)

کابل شبکه بستری است که زمینه را برای ایجاد ارتباط بین سیستم ها و تبادل اطلاعات فراهم می کند. از کابل شبکه برای اتصال روتر ها و سوییچ ها و دستگاه های مختلف به همدیگر استفاده می کنند و دارای انواع مختلفی هستند. کابل ها با توجه به ویژگی هایی که دارند و نوع هم بندی و اندازه، متفاوت هستند. کابل ها شامل: کابل زوج تابیده شده و کابل کواکسیال و کابل شبکه ی فیبر نوری هستند. کابل کواکسیال دیگر توسط افراد در اجرای شبکه ها استفاده نمی شوند زیرا منعطف نیستند و اندازه ی آن ها دارای محدودیت است. جهت خرید انواع کابل شبکه بهترین سایت فروش کابل شبکه را انتخاب نمایید.

کابل های فیبر نوری که برای انتقال داده ها در سطوح گسترده و برای هدف های نظامی استفاده می شود بسیار گران هستند و باید بابت آن ها مبلغ گزافی پرداخت کرد. البته این نوع کابل ها برای استفاده ی خانگی خریدارای نمی شوند و مخاطبان کم تری دارند. کابل شبکه زوج به هم تابیده ارزان قیمت می باشند و به آن ها شبکه های لن می گویند و می توان آن را به راحتی نصب کرد و برای ایجاد شبکه های خانگی و کوچک تر استفاده می شوند. استفاده از کابل شبکه زوج به هم تابیده در بین مخاطبین بسیار رایج تر از دیگر کابل ها می باشد. برای این کابل های شبکه از روکش هایی با جنس های مختلف استفاده می کنند که برخی از آن ها دارای انعطاف پذیری قابل قبولی هستند.

برخی از کابل های با کیفیت، به نحوی تولید می شوند که در هنگام آتش سوزی دود سمی تولید نکنند. روکش های مورد استفاده برای کابل ها همانند یک محافظ عمل می کنند و از تداخل های الکتریکی که ممکن است اتفاق افتد جلوگیری می کنند. این روکش ها همانند یک محافظ در برابر کشش های احتمالی و ضربه های وارده و سیگنال های مزاحم عمل می کنند. روکش ها ممکن است شامل روکش های پی وی سی و یا شیلدهای مسی و یا نخ ابریشمی و یا فویل آلومینیومی باشند. سیم هایی که دارای جنس فلز و یا آلومینیوم هستند توسط عایقی پلاستیکی پوشانده می شوند و کابل را بوجود می آورند در واقع کابل ها مجموعه ای از سیم ها هستند که داده ها را منتقل می کنند.

داده های موجود در یک سیستم کد گذاری می شوند و سپس طبقه بندی می شوند و از طریق کابل ها از مبدا به مقصد انتقال می یابند. این انتقال داده ها طی فرآیند هایی که به صورت نرم افزاری و سخت افزاری هستند به صورت صفر و یک به مقصد تحویل داده می شوند. کابل های شبکه بر اساس استانداردها به طبقه های کت 1 تا کت 8 دسته بندی می شوند یعنی از عدد یک شروع شده و به عدد هشت ختم می شوند. اگر کابل های شبکه دارای دسته بندی بالاتر باشند نشان دهنده ی سرعت بالاتر و کیفیت و مقاومت خوب آن ها است که در ساخت آن ها از تکنولوژی های برتری استفاده شده است. هر چه از کابل های با کیفیت تری استفاده شود سرعت انتقال اطلاعات از مبدا تا مقصد افزایش یافته و عملکرد بهتر شبکه کمک می کند.

تجهیزات شبکه

تجهیزات شبکه ابزارها و قطعاتی هستند که برای ایجاد شبکه ای بین کاربران مختلف کاربرد دارند و موجب برقراری ارتباط بین سیستم های مختلف می شوند. هر وسیله ای که برای نگهداری و تعمیرات شبکه استفاده می شود جزئی از تجهیزات شبکه محسوب می شود. بعد از اجرای شبکه ها، متخصصان موظف هستند از ابزارها نگهداری کنند و در صورت ایجاد نقص در قطعات، آن ها را تعمیر کنند. برای پیاده سازی شبکه ها باید قطعات را به درستی نصب کرد و از ابزراهای با کیفیتی استفاده کرد تا شبکه ای با کیفیت و سرعت مناسب ایجاد کرد. تجهیزات شبکه به دو طبقه تقسیم می شوند که شامل اکتیو یا فعال و پسیو یا غیر فعال می شوند.

انواع تجهیزات شبکه

تجهیزات فعال به آن دسته ای از تجهیزات گفته می شود که نیازمند جریان برق و توان الکتریکی هستند. تجهیزات فعال برای ارسال و تقویت و تولید سیگنال ها نقش مهمی دارند. تجهیزات غیر فعال آن هایی هستند که نیازمند جریان الکتریکی نیستند و بیشتر نقش زیرساخت را برای منتقل کردن اطلاعات به عهده می گیرند. کابل ها جزو تجهیزات پسیو هستند. استفاده از شبکه مزایای زیادی برای کاربران دارد که شامل این موارد می باشد: با استفاده از منابع مشترک می توان به کاربران زیادی این امکان را داد تا اطلاعات خود را انتقال دهند. با استفاده از شبکه اطلاعات با سرعت بالایی به مقصد تحویل داده می شوند. شبکه این قابلیت را فراهم می کند تا به صورت ساده اطلاعات را بین سیستم ها به اشتراک گذاشت و از نظر هزینه ای، بسیار مقرون به صرفه می باشند.

کارت شبکه یکی از سخت افزار های مهمی است که جزء تجهیزات فعال محسوب می شود و همه ی کامپیوتر ها به آن نیاز دارند و موجب ارتباط بین محیط و کامپیوتر می شود. سوئیچ یکی دیگر از قطعات فعال است که این امکان را برای کاربران فراهم می کند تا اطلاعات را همزمان ارسال نمود و بین کاربران مختلف ارتباط برقرار کرد. یکی از ابزارهای فعالی در شبکه ها استفاده می شوند روتر ها هستند که هوشمند ترین قطعات به شمار می آیند و تقریبا شبیه به سوییچ ها هستند ولی روتر ها اطلاعات را برای ارسال بین شبکه ها کاربرد دارند. روتر ها شبکه را به اینترنت وصل کرده و داده ها را از یک شبکه به شبکه ی دیگر ارسال می کنند. روتر ها در اندازه ها و کیفیت های مختلفی تولید و به بازار هدف عرضه می شوند.

مودم ها از ابزارهایی هستند که سیگنال های دیجیتال را به آنالوگ و آنالوگ را به دیجیتال تبدیل می نمایند و شامل مودم های ای دی اس ال و مودم های معمولی می باشند. شرکت پودسان عرضه کننده ی انواع تجهیزات اکتیو و پسیو شبکه می باشند. این شرکت تجهیزاتی با مقاومت بالا را با بالاترین کیفیت به مشتریان گرامی عرضه می کنند و در اسرع وقت سفارشات را خریداران تحویل می دهند.رپرتاژ آگهی برای سفارش رپرتاژ آگهی خودتان با ما تماس بگیرید. ایمیل: ads@nodud.com تلفن: 02188984760 - 02188984761 - 02188984762 بیشتر بدانید...