معرفی 10 بازی فکری ویژه بزرگسالان – بهترین و جدیدترین

از گذشته تا کنون بازی های رومیزی محبوبیت بسیاری بین افراد بزرگسال دارند و در حال حاضر به عنوان یکی از سرگرمی‌های ثابت آن‌ها در دورهمی‌های خانوادگی و دوستانه شناخته شده است.

  1. یکشنبه ۱۴ آذر ۰ ساعت ۱۰:۲۱ (۲ سال،۶ ماه قبل)

برای بزرگسالان محدودیت سنی وجود ندارد حتی می‌توانند با بردگیم های مخصوص نوجوانان و کودکان نیز سرگرم شوند اما به طور معمول ترجیح می‌دهند با انجام یک بردگیم که مخصوص بزرگسالان طراحی شده، توانمندی و مهارت‌های خود را به چالش بکشانند. با این حال شرکت‌های عرضه کننده بازی فکری با توجه به سبک مورد علاقه افراد بزرگسال به ارائه بازی های رومیزی با سطح پیچیدگی بیشتر و مکانیزم‌های گسترده‌تر پرداخته است.

 

بازی فکری ویژه بزرگسالان


بازی های فکری ویژه بزرگسالان نه تنها یک سرگرمی سالم و مفرح برای آن‌ها محسوب می‌شود بلکه یک تمرین فوق‌العاده برای تقویت قسمت‌های مختلف مغز و ارتقای هوش هیجانی آن‌ها می‌باشد.  در ادامه قصد داریم به معرفی برخی از جدیدترین و بهترین بازی های فکری ویژه بزرگسالان بپردازیم، برای نوشتن این متن از مطالب سایت فروشگاهی رایاد کمک گرفته‌ایم که در این صفحه به معرفی بهترین بازی‌های فکری بزرگسال به صورت کامل پرداخته است. 

معرفی بهترین بازی فکری برای بزرگسالان

با توجه سلایق و علاقه مندی گیمر‌ها به ژانرهای مختلف، انواع بازی فکری و رومیزی با ایده‌های جالب در سبک‌های مختلف کارتی، استراتژیک، دورهمی و انتزاعی روانۀ بازار می‌شوند بنابراین انتخاب تعدادی از بازی های فکری به عنوان بهترین آن‌ها کاری بسیار دشوار و صد البته سلیقه‌ای است.
در ادامه به معرفی بهترین و پرطرفدارترین بازی های فکری بزرگسالان در سراسر جهان می پردازیم: 

1. ریسک

اگر طرفدار بازی‌هایی با ژانر جنگی هستید، بازی فکری ریسک همان است که می‌خواهید. در بازی تخته‌ای ریسک شما به عنوان یک فرمانده ارتشی بزرگ، باید طوری با فرمانده‌های دیگر بجنگید که مهره‌هایشان یک به یک از صحنه خارج شوند.

باید به صورتی کاملا منطقی قدرت استراتژیک خود را به کار بگیرید و قلمرو پادشاهی‌تان را گسترش بدهید. چیزی که یک بازیکن ساده را به یک فرمانده پیروز در میدان نبرد تبدیل می‌کند قوه‌ی منطق و شانس اوست. اگر از این دو موهبت برخوردار باشید، به راحتی می‌توانید برنده بازی باشید.

2. استوژیت

استوژیت یک بازی گروهی- خلاقانه مناسب برای دورهمی‌های دوستانه و جمع‌های خانوادگی می باشد. استوژیت یک بازی فکری رمزآلود و ذهن خوانی می‌باشد. بازی مهیج استوژیت شامل مجموعه‌ کارت‌هایی با تصاویر خیالی، جذاب، الهام بخش می‌باشد. در هر نوبت از این بازی یکی از بازیکنان به عنوان قصه گو باید برای یکی از کارت‌هایی که در دست دارد با استفاده از خلاقیت و تخیلات خود یک جمله کوتاه، یک شعر و ….. بگوید. در ادامه بقیه بازیکنان باید با  قدرت شهود و ذهن خوانی خود کارت قصه گو را از بین کارت‌های رو شده حدس بزنند.

این بازی خلاقیت و قدرت شهود شما را به چالش می‌کشاند و با کارت‌هایی سحر آمیز شما را وارد دنیای پر رمز و راز می‌کند لحظات ناب و جذابی را برای شما به ارمغان می‌آورد. این بازی هیچگونه محدودیت سنی ندارد و برای تمامی افراد در سنین هشت سال به بالا مناسب می‌باشد. 

 

بازی رومیزی بزرگسال

3. جالیز 

 بازی فکری جالیز بر اساس بازی محبوب و پرطرفدار Bohnanza  با سبک بازی استراتژیک اقتصادی طراحی شده است. این بازی شما را به یک جالیز سر سبز با کلی محصولات خوش مزه میبرد. در بازی جالیز باید از امکانات و تجهیزات خود استفاده کنید و بهترین محصولات را بکارید و در زمان مناسب محصولات خود را برداشت و آنها را بفروشید و یا محصولات خود را با رقبا معامله کنید.

اگر اهل حساب کتاب کردن هستید و به کشاورزی علاقه‌مند هستید این بازی مهیج را به هیچ عنوان از دست ندهید. در بازی کارتی اقتصادی جالیز هر بایکن جالیزهای خود را در اختیار دارد و در طول بازی تلاش می‌کند تا با کاشت و برداشت محصولات، درآمد بیشتری را بدست آورد. بازیکنان همچنین با معامله‌ی محصولات با همدیگر می‌توانند تعداد بیشتری از محصول را به فروش برسانند.  بازی فکری جالیز با هدف پرورش مهارت مذاکره و تعامل با افراد طراحی شده است. تشکیل مجموعه، مذاکره و تجارت از جمله مکانیزم های اساسی این بازی می باشند.

4. مونوپولی

بازی فکری مونوپولی را کمتر کسی است که نشناسد. اصلا این بازی کودک و پیر و جوان نمی‌شناسد. می‌‌تواند همه را برای ساعتی دور خودش جمع بکند. اگر روحیه‌تان با انحصارطلبی و سرمایه‌ روی سرمایه گذاشتن سازگار است قطعا این بازی به مذاقتان خوش می‌آید.

اگر هم این طور نیست، می‌توانید با انجام این بازی رومیزی این خصلت را در خودتان پرورش بدهید و در زندگی واقعی هم موفق‌تر باشید. این بازی برای 2 تا 4 نفر طراحی شده است و به یک بانکدار که می‌تواند از بازیکن‌ها باشد نیاز دارد.

بازیکن‌‌ها باید تلاش کنند که در انتهای بازی، دارایی‌های بیشتری شامل پول و خانه و … نسبت به سایر بازیکن‌ها داشته باشند. هر که دارایی بیشتری داشته باشد، برنده بازی است. این بازی سه چیز طلب می‌کند: سرمایه‌گذاری، مدیریت ریسک و قدرت مذاکره که هر سه مورد حسابی ذهنتان را به چالش خواهد کشید.

5. سنچری ( جاده ابریشم)

سنچری یا جاده ابریشم یک بازی فکری اقتصادی مهیج می باشد که در سراسر جهان از محبوبیت عمومی برخوردار شده است. بازی قرن جاده ابریشم داستان تاجران موفقی است که در این جاده سفر می‌کنند و می‌خواهند ادویه‌هایشان را به مشتریانی که در سرتاسر جهان دارند بفروشند.

کارهای مختلفی بر دوش آنها است: باید تجارتشان را گسترش بدهند، ادویه برداشت کنند، ماموریت‌های مختلف پشت سر بگذارند و در کنار اینها، گاهی هم استراحت کنند. در این بازی، شما یکی از این تاجرها خواهید بود. به نظرتان تاجر موفقی خواهید بود؟ این همان چیزی که در طی بازی جوابش را خواهید گرفت.

 

بازی فکری مخصوص بزرگسال

6. سرنخ

بازی clue یا سرنخ، یک بازی کاملا کارآگاهی و جزء بهترین بازی های فکری معمایی می باشد، که می تواند برای ساعت ها شما را سرگرم کند. یک قتل رخ داده،  صاحب خانه به قتل رسیده است. معلوم نیست چه کسی، در کجا و با استفاده از چه سلاحی این کار را کرده است.

بازیکن‌ها که تعداد آنها می‌تواند بین 3 تا 6 نفر باشد ماموریت دارند سر از کار این قتل شوم در بیاورند. بازیکنی که زودتر از این راز پرده بردارد، برنده بازی است. بازی سرنخ از نظر برخی برترین بازی فکری بزرگسالان است و طرفداران زیادی هم دارد.

7. کتان

در دهه گذشته، کاتان از پرفروش ترین بازی های رومیزی به حساب می‌آمده است. برخی معتقد هستند که بهترین بازی رومیزی برای بزرگسالان است. نه تنها بزرگسالان، بلکه کودکان هم به آن علاقه نشان می‌دهند. با این بازی، شما به جزیره‌ای به نام کاتان مهاجرت می‌کنید.  وقتی که ساکن این جزیره شدید، می‌توانید در زمین بازی خانه، راه، شهر و چیزهایی که مورد نیاز جزیره است را بسازید و آنها را از آن خود کنید. بازیکنی که بتواند یک سرمایه‌گذاری ترکیبی بکند و با استفاده از ساختن موارد مختلف شهر و جاده و … 10 امتیاز کسب کند برنده بازی است.

 

8. جیپور

بازی جیپور از بهترین‌ بازی‌های دو نفره کارتی است که می‌توان آن را به عنوان بهترین بازی فکری بزرگسالان هم معرفی کرد. قرار است در مرکز استان راجستان هند تجارت کنید. جیپور! حسابی نانتان توی روغن است. مخصوصا اگر موفق به دیدار پادشاه هم بشوید.

کافی است دو نشان برتری seal of excellence را بگیرید. باید کالا بخرید، کالا بفروشید، کالاهایتان را مبادله کنید و حواستان هم به دارایی‌ها و شترهایتان باشد. اگر بتوانید از حریفتان پیشی بگیرید برنده بازی خواهید شد.

 

جایپور بازی فکری بزرگسالان

9. اسپلندور 

بازی فکری اسپلندور یکی از جذاب‌ترین بازی های فکری دورهمی می‌باشد که محبوبیت بسیاری بین طرفداران بازی های رومیزی دارد. در بازی فکری اسپلندور شما نقش تاجران ثروتمندی را ایفا می‌کنید که خواهان ثروت و قدرت بیشتری هستند، بنابراین به رقابت با تجار دیگر می پردازید و سعی می‌کنید دارایی‌های خود را با خرید و فروش سنگ‌های زینتی و جواهرات افزایش دهید.

 بازی رومیزی اسپلندور قوانین بسیار ساده‌ای دارد ولی در طول بازی با بُعدهای جذاب این بازی بیشتر آشنا و درگیر چالش های هیجان انگیز اسپلندور می‌شوید.هدف بازی اسپلندور کسب امتیاز بیشتر و جمع آوری دارایی‌های ارزشمند و در عین حال مدیریت منابع می‌باشد، از جمله مکانیزم‌های مهم این بازی می توان به برنامه ریزی استراتژیک، برداشت کارت و جمع آوری مجموعه و در نهایت کسب امتیاز اشاره کرد. بردگیم اسپلندور با هدف افزایش مهارت تفکر استراتژیک و تصمیم گیری و ریسک پذیری طراحی شده است. 

10. اولون

اگر اهل بازی‌های مافیایی هستید و از این ژانر خوشتان می‌آید، بازی فکری اولون به عنوان یک بازی رومیزی می‌تواند حسابی شما را درگیر خودش بکند. داستان بازی از این قرار است که شاه آرتور می‌خواهد دوست و آشنایش را از هم تشخیص بدهد و بداند که چه کسانی به او وفادارند.
در نتیجه نفراتش را به ماموریت می‌فرستد تا متوجه میزان وفاداری‌شان بشود. بازیکن‌ها که باید بین 5 تا 10 نفر باشند، به دو گروه افراد وفادارد و غیروفادار به شاه تقسیم می‌شوند و تلاش می‌کنند که بازی را به نفع خودشان تمام کنند.

تنوع بازی‌های فکری بسیار است در این مطلب به معرفی برخی از محبوب‌ترین و بهترین بازی های فکری ویژه بزرگسالان پرداخته شد که با در نظر گرفتن ژانر‌های متنوع ، بهترین بازی رومیزی بزرگسال می‌تواند برای هر شخص متفاوت باشد.رپرتاژ آگهی برای سفارش رپرتاژ آگهی خودتان با ما تماس بگیرید. ایمیل: ads@nodud.com تلفن: 02188984760 - 02188984761 - 02188984762 بیشتر بدانید...