گردو با پوست بهتره یا بدون پوست؟

خیلی از شما ممکن است در زمان خرید گردو بین اینکه گردو با پوست بخرید یا بدون پوست، دچار شک شده باشید؛ این شک به این دلیل است که با تفاوت‌های این دو مدل گردو آشنایی ندارید.

  1. سه شنبه ۹ شهریور ۰ ساعت ۰۸:۳۴ (۳ ماه قبل)

سایت درکام به تازگی مقاله‌ای در این زمینه نوشته است که در آن به صورت کامل به توضیح تفاوت‌های گردو با پوست و بدون پوست پرداخته است. ما در زیر بخشی از این مقاله را برای شما می‌آوریم تا با مطالعه آن راحت‌تر بتوانید تصمیم بگیرید که کدام گردو را بخرید.

تفاوت گردو با پوست با گردو بدون پوست

گردویی که در فصل پاییز از درخت چیده می‌شود، دو پوست دارد. پوسته بیرونی آن که سبز رنگ است، باید تا حداکثر یک هفته بعد از چیده شدن گردو از درخت، از آن جدا شود در غیر این صورت مغز داخلی گردو می‌سوزد و رنگش تیره می‌شود؛ با این اتفاق طعم و کیفیت گردو به میزان زیادی کاهش می‌یابد.

در زیر این پوست سبز رنگ، یک پوست قهوه‌ای قرار دارد. بعد از جدا شدن پوست سبز از گردو، باید آن را به روشی خشک کرد. برای این کار می‌توان گردوها را به مدت یک هفته زیر نور آفتاب قرار داد تا آب گردو تبخیر شده و به خوبی خشک شود. بعد از خشک شدن گردو، یا می‌توان آن را با پوست و یا بدون پوست نگهداری کرد. گردو با پوست و بدون پوست در موارد زیر با هم متفاوتند:

1- تفاوت در نگهداری و میزان ماندگاری

گردو بدون پوست نسبت به گردو با پوست کمی حساس‌تر است و اگر به خوبی از آن نگهداری نشود، به مرور تغییر رنگ و کیفیت می‌دهد، عطر خود را از دست داده و طعم آن به سمت تلخی می‌رود.

هم گردو با پوست و هم گردو بدون پوست برای اینکه به مدت طولانی‌تری سالم و تازه بمانند، لازم است که در قدم اول به خوبی خشک شوند و سپس در مکان خشک و خنک نگهداری شوند؛ گرما و رطوبت دو دشمن اصلی گردو محسوب می‌شوند.

برای اینکه مغز گردو به مدت طولانی‌تری سالم و تازه بماند، بهتر است آن را در یک کیسه پلاستیکی قرار دهید و سر آن را محکم بسته و درون فریزر یا یخچال نگهداری کنید. در مورد گردو با پوست لازم نیست که آن را در یخچال و فریز بگذارید؛ کافیست گردوها را در یک کیسه بریزید و آن را در مکان خشک و خنک و با فاصله از زمین و دیوار قرار دهید تا رطوبت یا موجود زنده وارد آن نشود.

پس به صورت خلاصه در شرایط یکسان، نگهداری گردو با پوست از بدون پوست ساده‌تر است، گردو با پوست مدت بیشتری تازه و سالم می‌ماند و ماندگاری آن نیز بیشتر است.

2- تفاوت در کیفیت و ظاهر مغز گردوها

خرید گردو با پوست کمی ریسک دارد چون ممکن است درونش خراب باشد و یا مغز آن کیفیت نداشته باشد ولی این مشکل برای مغز گردو آماده وجود ندارد؛ پس مهم است که حتما گردو را از مکان‌هایی خریداری کنید که کیفیت محصولاتش تضمین‌شده باشد. اگر گردو با کیفیت می‌خواهید، می‌توانید برای خرید مغز گردو درجه یک و یا خرید گردو با پوست اعلا، اینجا کلیک کنید و با خیال راحت گردوی دلخواه خود را سفارش دهید.

در مورد ظاهر مغز گردوها نیز باید بگوییم که ممکن است در هنگام شکستن گردو با پوست، مغز گردوها کمی خرد شوند و ظاهر زیبایی نداشته باشند در حالی که گردوهای بدون پوست یک‌دست‌تر و سالم‌تر هستند.

3- تفاوت در قیمت

طبیعتا گردو با پوست از گردو بدون پوست ارزان‌تر است زیرا شما بعد از خرید این گردو نیاز به یک مرحله کار اضافی برای خارج کردن مغز گردو دارید و در نهایت برای داشتن یک کیلوگرم مغز گردو، باید حدود دو الی دو و نیم کیلو گردو با پوست خریداری کنید.

درست است که برای خرید گردو بدون پوست باید پول بیشتری بپردازید ولی از طرفی در زمان خود صرفه‌جویی کرده‌اید.

بالاخره گردو با پوست بهتر است یا بدون پوست؟

ما در بالا به تفاوت گردو با پوست و گردو بدون پوست اشاره کردیم. اینکه کدام گردو بهتر است، کاملا بستگی به سلیقه و نظر شخصی شما دارد. گردوی با پوست ماندگاری بالاتری داشته و قیمت آن نیز پایین‌تر است ولی از آن طرف گردوی بدون پوست هم مزایای خاص خودش را دارد. طبیعتا استفاده از گردوی بدون پوست راحت‌تر است، آسان‌تر می‌توان کیفیت آن را سنجید، هم‌چنین ظاهر گردوها هم حفظ شده و کمتر خرد می‌شوند.

منبع: dorkam.comرپرتاژ آگهی برای سفارش رپرتاژ آگهی خودتان با ما تماس بگیرید. ایمیل: ads@nodud.com تلفن: 02188984760 - 02188984761 - 02188984762 بیشتر بدانید...