راهکار هایی برای مراقبت از موهای رنگ شده

اگر شما از آن دسته زنانی هستید که به طور مداوم می خواهند رنگ موهای خود را تغییر دهند ، بدانید که این کار آسیب جدی به ریشه مو وارد می کند و گاهی باعث بیماری مو و حتی ریزش مو می شود. رنگ مو اغلب حاوی ترکیبات شیمیایی بسیار قدرتمندی است که بر فولیکول های مو تأثیر می گذارد ، رشد آنها را کاهش می دهد و آنها را ضعیف می کند.

  1. شنبه ۲۳ مرداد ۰ ساعت ۲۲:۳۳ (۹ ماه،۱ هفته قبل)

در کنار مراقبت از مو فراموش نکنید که اگر ریزش موی شما شدید شد کاشت مو تهران روشی مناسب برای زیبایی هر چه بیشتر می باشد.

البته بعضی اوقات ضخامت مو را نیز کم کرده و باعث نازک شدن مو می شوند. برای اینکه هر چند وقت یک بار موهای مختلف و زیبا داشته باشید بهتر است از رنگ مو موقت یا اسپری موقت مو استفاده کنید. بعضی از این رنگ موها فقط با یک بار شستشو و بعضی دیگر با شامپوهای متعدد کمرنگ می شوند. این بستگی به تمایل شما برای انتخاب رنگ موی موقت دارد.

استفاده از شامپو های مخصوص

رنگ مو می تواند نوع مو را تغییر دهد و گاهی موهای زبر و خشکی ایجاد کند. امروزه شامپوهای زیادی برای موهای رنگ شده وجود دارد که حاوی نرم کننده ها ، ویتامین ها و تقویت کننده های مو هستند. شستن موها با این شامپوها علاوه بر مراقبت از موها ، ریشه های آسیب دیده را ترمیم می کند ، توجه داشته باشید که پس از رنگ آمیزی یا دکلره ، موهای خود را به مدت 2 روز با آب و بدون شامپو و در آخر با نرم کننده بشویید. سپس به مدت یک هفته از شامپوی کودک استفاده کنید و سپس شامپوهای مخصوص موی رنگ شده را انتخاب کنید.

قرار نگرفتن در معرض نور خورشید

اگر به مدت طولانی باید در معرض آفتاب باشید ، بهتر است موهای خود را ازنور خورشید پنهان کنید و با کلاه بپوشانید. همچنین ، اگر می خواهید در استخرهای حاوی کلر شنا کنید ، بهتر است از کلاه شنا استفاده کنید.

عدم استفاده از دستگاه های حرارتی

همانطور که می دانید ، موهای رنگ شده شکننده تر از موهای طبیعی است ، بنابراین باید سعی کنید از وسایل گرمایشی مانند سشوار ، اتو و سایر وسایل حرارتی و گرمابخش کمتر استفاده کرده و هنگام استفاده از آن به آرامی با موهای خود رفتار کنید. برای برس زدن و فر کردن یا صاف کردن مو بهتر است از دستگاه هایی با درجه حرارت قابل تنظیم استفاده کنید. همچنین از محصولات محافظ مو برای کاهش آسیب مو استفاده کنید.

بیتشر بخوانید : کاشت مو مشهد

کوتاه کردن دوره ای و مرتب موها

وجود موهای موخوره دار وتار موی شکسته بسیار ناخوشایند است. برای داشتن موهایی سالم و آراسته ، بهتر است به طور مرتب انتهای موهای خود را کوتاه کنید. این فقط برای موهای رنگ شده نیست و مراقبت از موهای شما و جلوگیری از آسیب دیدن آن یک کار عادی است. بنابراین اگر هر 6-8 هفته موهای خود را کوتاه نمی کنید ، اکنون زمان شروع است.

عدم استفاده از اکسیدان به طور مکرر

اکسیدان ها خاصیت سفید کنندگی دارند و از ترکیبات بسیار قدرتمندی تشکیل شده اند. استفاده ی بیش از اندازه از آن ها باعث شکنندگی و ضعف ساختار و ریشه مو می شود. بنابراین بهتر است ریشه مو را با آن درگیر نکنید و اگر می خواهید به طور مرتب از رنگ های دائمی استفاده کنید ، فقط موهای سطحی و میانی را اکسیدان بزنید و ریشه ها را با مواد اکسید کننده که خاصیت سفید کنندگی دارد به طور دائمی درگیر نکنید.پ

استفاده نکردن از آب داغ

معمولاً آب خیلی گرم باعث ریزش و خشکی مو می شود. موهای شما رنگی باشد یا نه ، نباید آنها را با آب خیلی داغ بشویید. بهترین دما برای موهای شما آب ولرم است. حتما سعی کنید که موهای خود را در انتهای حمام با آب ولرم خوب بشویید و مدت طولانی زیر آب گرم نمانید زیرا علاوه بر اینکه مو را خسته و سست می کند ، باعث شکنندگی و خشکی پوست نیز می شود.

از شنا کردن زیاد بپرهیزید

اگر به تازگی موهای خود را رنگ کرده اید ، برای مدتی از شنا در دریا یا استخر خودداری کنید. کلر و نمک موجود در آب دریا می تواند به مو آسیب برساند. شنا در هفته یک بار اشکالی ندارد ، فقط بدانید که پس از شنا ، حتما موهای خود را با آب سرد بشویید و از مرطوب کننده مناسب استفاده کنید.

تهیه برس های مناسب

وقتی موهای خود را با دکلره روشن می کنید ، موها آسیب پذیرتر می شوند ، بنابراین بهتر است از برس های نرم برای محافظت و جلوگیری از آسیب دیدن استفاده کنید. ترجیحاً شانه و برس هایی را خریداری کنید که سر فلزی ندارند. برس ها و شانه های چوبی گزینه های بهتر و مناسب تری برای موها خصوصا موهای دکلره شده و حاوی رنگ هستند.

تقویت به وسیله ماسک های خانگی

موهای رنگ شده نیاز به تقویت و ویتامین دارند. برای این کار می توانید ماسک خانگی درست کنید. موادی مانند تخم مرغ ، روغن های گیاهی مانند روغن زیتون ، آب لیمو و آب پیاز برای تهیه ماسک بسیار مناسب هستند. به عنوان مثال ، می توانید تخم مرغ و روغن زیتون را با کمی آب لیمو مخلوط کرده و آن را به موهای خود بمالید و بگذارید چند دقیقه روی آن بماند ، سپس با آب ولرم بشویید. البته توجه داشته باشید که خشک شدن مو با دمای سشوار باعث خشک شدن آن می شود. همیشه مقداری رطوبت روی موهای خود بگذارید و آن را کاملا خشک نکنید.رپرتاژ آگهی برای سفارش رپرتاژ آگهی خودتان با ما تماس بگیرید. ایمیل: ads@nodud.com تلفن: 02188984760 - 02188984761 - 02188984762 بیشتر بدانید...