کاشت مو در جای شکستگی سر به چه روشی انجام می شود ؟

در زمان‌های گذشته کاشت مو برای کسانی مناسب بود که موهای کم پشتی داشتند یا بخش زیادی از موهای خود را به دلایل مختلف مثل ریزش ارثی مو یا بیماری از دست داده بودند، اما روشی مناسب و دائمی برای کاشت مو در جای شکستگی به طور قطعی وجود نداشت.

 1. چهارشنبه ۲۹ دی ۰ ساعت ۱۰:۵۶ (۲ سال،۴ ماه قبل)

امروزه با پیشرفت علم با تازه ترین تکنولوژی ها برای کاشت مو در جای شکستگی سر به راه حل های فوق العاده ای رسیده اند. افرادی که بر اثر سانحه ای سر آن ها دچار شکستگی شده است یا بر اثر عمل جراحی بخشی از موهای خود را به دلیل برش و بخیه از داده اند. می توان این نوید رو داد که به ناراحتی های خود پایان دهند و با این روش به زیبایی و اعتماد به نفس گذشته خود برگردند. دیگر به چشم نقصی در بدن خود به جای شکستگی نگاه نکنند.

در این مطلب قصد داریم روشی که برای کاشت مو در شکستگی سر مناسب است رو بیان کنیم. شمارا با چگونگی این روش و مزایا و معایب آن آشنا کنیم. اگر از جای بدون موی شکستگی در سر خود رنج می برید ما را در ادامه این مطلب با کلینیک رویان سلامت همراهی کنید.

روش مناسب کاشت مو در جای شکستگی

کاشت مو در جای شکستگی سر

از روش های مختلفی برای کاشت موی سر استفاده می شد. در این روش ها حتما باید نواری از موهای سر فرد بر می داشتند و بعد از جدایی گراف ها آن را در محل مورد نظر می کاشتند. جایی از سر که نوار مو بر می داشتند را بخیه می زدند. این روش ها معایب و مزایای خود را داشت. امروزه به روشی مناسب و دقیق برای کاشت مو دست یافتند که برای کاشت مو در محل شکستگی سر بسیار مناسب تر از روش های دیگر است. کاشت مو به روش SUPER FUE روشی غیرجراحی و پیشرفته برای پیوند مو است.

البته می توان از این روش برای هر نوع کاشت مو نیز استفاده کرد و فقط مختص کاشت مو در شکستگی سر نیست، ولی بهترین روش کاشت مو در قسمت شکستگی سر است.

روش SUPER FUE چیست ؟

در این روش برای کاشت مو در جای شکستگی با استخراج تک به تک فولیکول های مو به صورت جداگانه از پوست سر و انتقال آن ها به قسمت دیگری از سر فاقد مو هستند، انجام می شود. SUPER FUE محبوبیت بیشتری نسبت به روش های دیگر انتقال فولیکولی پیدا کرده است. در این روش جراحان از میکروپانچ برای استخراج فولیکول ها به صورت تک و جا به جایی آن ها استفاده می کنند. با این نوع استخراج تقریبا هیچ نشانه ای از جایی که فولیکول استخراج شده باقی نمی ماند.

ایمنی روش کاشت مو SUPER FUE چقدر است ؟

احتمالا برای کسانی که فقط می خواهند جای شکستگی سر خود، کاشت انجام بدهند این سوال پیش می آید که بی خطر بودن این روش چقدر است؟ طبیعی است که کمی استرس و نگرانی وجود داشته باشد، زیرا این روش جدید و مدرن است.

همانطور که اشاره کردیم در این روش فولیکول ها به صورت تک به تک از سر جدا می شوند. پس طبیعی است که عوارض جانبی کمی داشته باشد، مانند: زخم های کوچک سفید که در آن فولیکول ها استخراج شده اند. طبیعتا خوب شدن زخم های کوچک سر خیلی سریع تر اتفاق می افتد تا زمانی که یک نوار کامل از سر بردارند و آن را بخیه بزنند.

پس می توان گفت که در این روش فقط و فقط عوارض جانبی رو تجربه خواهید کرد. البته این عوارض موقتی هستند مانند: تورم، کبودی و حساسیت که امری بسیار طبیعی است. در موارد خیلی خیلی نادر ممکن است عفونت بعد از کاشت موی طبیعی به وجود بیاید.

کاشت مو در جای شکستگی به روش SUPER FUE

توصیه های قبل از کاشت مو

وقتی می خواهید عمل کاشت مو انجام دهید بهتر است خود را برای این عمل آماده کنید. برخی از کارها را قبل از عمل انجام ندهید.

 • حداقل 1 هفته قبل از جراحی دخانیات مانند سیگار مصرف نکنید،
 • حداقل ۱ هفته قبل از جراحی الکل مصرف نکنید؛
 • حدود دو هفته قبل از جراحی از از داروهای رقیق کننده خون مانند: آسپرین استفاده نکنید؛
 • به مدت دو هفته قبل از کاشت مو از هیچ ویتامین یا مکملی استفاده نکنید؛

هزینه کاشت مو در محل شکستگی سر چقدر است؟

ممکن است این سوال برای شما پیش بیاید که روش Super FUE که روشی مدرن مخصوصا برای کاشت مو در شکستگی سر است چقدر هزینه دارد؟ مطمئنا هزینه این نوع کاشت بیشتر از کاشت های دیگر است و اینکه کاشت مو چون عمل زیبایی محسوب می شود جزو بیمه درمانی نیست. میزان هزینه کاشت مو بستگی به موارد زیر دارد :

 • چه مقدار مو استخراج و کاشته شده است؛
 • از چه روشی برای کاشت مو استفاده می کنید،
 • میزان مهارت جراح کاشت مو چقدر است.

جهت دریافت هزینه کاشت مو از سه ناحیه روبرو، بالا و پشت سر خود عکس گرفته و از طریق واتس اپ برای ما ارسال کنین تا در اسرع وقت هزینه کاشت مو برای شما ارسال شود.

 • خط ویژه : ۴۱۹۳۶-۰۲۱
 • خط مستقیم : ۲۲۸۸۵۸۹۰ – ۰۲۱
 • مشاور کاشت مو (واتس اپ) : ۰۹۱۹۰۱۲۵۴۶۰
کاشت مو در ناحیه شکسته سر

رشد مو در ناحیه شکستگی

کارآمدی استفاده از کاشت مو به روش FUE در محل شکستگی سر اثبات شده است، اما باید بدانید که در مقایسه با کاشت مو در پوست سر طبیعی کار آمدی کمتری خواهد داشت.

پوست ناحیه شکستگی به دلیل جریان ضعیف خون نسبت به پوست طبیعی سر باعث می شود که موی این ناحیه به خوبی موهای طبیعی سر رشد نکنند. اگر دوست دارید بافت مو در این ناحیه بیشتر و ضخیم تر باشد، بهتر است کاشت مو را دوباره بعد از گذشت یک سال انجام دهید که کم کم رگ های خونی این ناحیه از پوست نیز بهبودی لازم را پیدا کند.

آیا خطرات و عوارض جانبی وجود دارد؟

به غیر از نقاط سفید ریز که در آن فولیکول ها خارج شده اند، هیچ جای زخم از طریق کاشت SFUE نخواهید داشت. این زخم ها نیز با گذشت زمان کم رنگ می شوند.

رشد موی کاشته شده در ناحیه شکستگی همانند دیگر موهای سر است؟

خیر، به این دلیل که رگ های خونی در پوست ناحیه شکسته سر ضعیف تر است در نتیجه رشد موها در این ناحیه ضعیف تر خواهد بود.

هزینه کاشت مو جزو بیمه درمانی محسوب می شود؟

خیر، زیرا کاشت مو جزو عمل های زیبایی است و تحت پوشش بیمه های درمانی نیست.

آیا فقط روش کاشت موی SUPER FUE مناست کاشت مو در جای شکستگی سر است؟

خیر، ولی این روش یکی از بهترین روش ها برای کاشت مو در شکستگی است، زیرا نتیجه بهتری نسبت به دیگر روش ها دارد.

آیا هر فردی که دچار شکستکی در سر شده می تواند کاشت مو انجام دهد؟

معمولا تمامی افراد صلاحیت برای کاشت مو در محل شکستگی مخصوصا اگر سطح کمی داشته باشد را دارند. فقط کافی است قبل از انجام دادن کاشت در زمینه ریزش مو توسط یک متخصص مو مورد بررسی قرار بگیرند. که اگر به هر دلیلی ممکن است ریزش مو داشته باشند، درمان شوند یا تحت درمان باشند و بعد کاشت کنند که به نتیجه مطلوب دست پیدا کنند.رپرتاژ آگهی برای سفارش رپرتاژ آگهی خودتان با ما تماس بگیرید. ایمیل: ads@nodud.com تلفن: 02188984760 - 02188984761 - 02188984762 بیشتر بدانید...