خدمات آشپزی مجالس

کسب و کارهای تهیه غذا میرداماد یا کترینگ در واقع یکی از پرطرفدارترین و پرسودترین کسب و کارها از زمان پیدایش و فعالیت آنها به شمار می آید به طوری که امروزه شاهد تشکیل صنف جهانی کترینگ هستیم و این امر می تواند نشان از اهمیت این مدل از کسب و کار در کل جهان باشد.

  1. یکشنبه ۱۷ آذر ۹۸ ساعت ۱۴:۵۳ (۸ ماه قبل)

شناختی که بیشتر مردم از کترینگ ها دارند، این است که کترینگ ها مسئولیت تهیه غذا برای انواع مجالس را برعهده دارند که این خدمات مجالس می تواند، شامل مجالس عروسی، مهمانی، سمینار، تولد، جشنواره و... باشد که در این بین مجالس عروسی بیشتر در جامعه هدف کترینگ ها قرار دارند. 

کترینگ

کترینگ به چه معناست؟

کیترینگ و یا کترینگ عنوانی است که خیلی از شما بارها آن را شنیده اید، اما ممکن است معنی و مفهوم آن را ندانید. به همین جهت در این مطلب سعی کرده ایم تا شما را با مفهوم آن بیشتر آشنا کنیم و اطلاعات مفیدی را در این زمینه در اختیار شما قرار دهیم. منظور از کترینگ، تهیه و طبخ مواد غذایی، بسته بندی و همچنین توزیع آنها به تعداد زیادی از افراد می باشد. این سیستم بیشتر غذای مورد نیاز مجالس، مانند؛ مجالس عروسی، تولد و سمینارها را تهیه می کند.

آیا این روش با تهیه غذا تفاوت دارد؟

تهیه غذا و کترینگ کاملا شبیه هم بوده و کار مشابهی را انجام می دهند. هر دو مورد، غذای سفارش شده از سوی مشتری را تهیه، طبخ و بسته بندی کرده و به محل مورد نظر ارسال می کنند. تنها تفاوتی که می توان بین این دو سیستم تهیه غذا مشاهده کرد، این است که در این روش عموما غذاها در مقدار بسیار زیاد و برای یک رویداد خاص اجتماعی تهیه می شود ولی در تهیه غذا، معمولا غذا برای تعداد محدودی از نفرات آماده می شود.

کترینگ

برای راه اندازی این سیستم چه تجهیزاتی مورد نیاز است؟

یکی از مهمترین و اصلی ترین تجهیزاتی که افراد برای راه اندازی و تاسیس یک کترینگ به آن نیاز دارند، آشپزخانه آن می باشد. از آنجایی که در یک روش، غذاهایی با تعداد بسیار زیاد و به طور دائم تهیه می شود، از این رو نمی توان از لوازم آشپزخانه صنعتی که تنها ظرفیت پخت تعداد محدودی از غذا را دارد، استفاده کرد. به همین دلیل لازم است برای آن یک آشپزخانه مجزا و با انواع تجهیزات و ماشین آلات صنعتی در نظر گرفت. این تجهیزات به دلیل ماهیت و قدرتی که دارند به راحتی می توانند هر مقدار غذایی را پوشش داده و استهلاک بسیار زیادی که در این سیستم وجود دارد را نیز پاسخگو باشند. به دلیل اهمیت تجهیزات مورد نیاز آشپزخانه، لازم است که در انتخاب و خرید آنها دقت بسیار زیادی شود و در انتخاب آنها باید به فاکتورهای متعددی، مانند میزان ظرفیت تولید توجه کرد.

صنف جهانی کترینگ یا تهیه غذا

کسب و کارهای تهیه غذا میرداماد یا کترینگ در واقع یکی از پرطرفدارترین و پرسودترین کسب و کارها از زمان پیدایش و فعالیت آنها به شمار می آید به طوری که امروزه شاهد تشکیل صنف جهانی کترینگ هستیم و این امر می تواند نشان از اهمیت این مدل از کسب و کار در کل جهان باشد. تمام شرکت های تهیه غذا در سراسر جهان با گردهمایی در صنف جهانی ifca می توانند از حقوق این انجمن برخوردار باشند. انجمن صنفی مذکور در سال 1980 در کشور انگلستان تشکیل شد و از همان سال نیز همایشات و رویدادهای بسیار زیادی را در خصوص سیستم تهیه غذا و توزیع آن برگزار کرده است که شما می توانید شاهد تورها و اردوهای علمی بسیار مختلفی باشید که هدف آنها شرکت در این همایش ها می باشد. تمام مواد اولیه استفاده شده به همراه تجهیزات آشپزخانه مورد نیاز از سوی وزارت های مشخص شده مورد بررسی قرار می گیرد که این امر می تواند خیال مصرف کنندگان را راحت کند.

کترینگ

کترینگ مخصوص مهمانی ها و مجالس

از شاخه های اصلی صنعت کترینگ در کشور تامین غذای مراسم و مهمانی از جمله مراسم عقد و عروسی می باشد. بدون تردید از اصلی ترین بخش های یک مهمانی عقد یا عروسی پذیرایی از مهمانان است که اهمیت زیادی دارد. برای پذیرایی از مهمان مجالس می توان از صنعت کترینگ بهره گرفت که کار پذیرایی را آسان می سازد. از نکاتی که در صنعت کترینگ جهت تهیه غذای مجالس عروسی مد نظر قرار می گیرد توجه به کیفیت مواد غذایی، تنوع غذاها و ظاهر غذا می باشد. کترینگ های مجالس و مهمانی ها از شاخه های شناخته شده کترینگ در بین کاربران محسوب می شود.

ارائه کترینگ به صورت رژیمی

در حال حاضر افراد زیادی ملزم به رعایت رژیم غذایی خاص هستند که شامل غذاهایی با میزان قند و چربی پایین می باشد. از این رو انواع کترینگ غذایی در قالب کترینگ های رژیمی با بهره گیری از بهترین مواد اولیه و با رعایت اصول حرفه ای تهیه شده و در مکان های مختلف عرضه می شود. از جمله کترینگ های رژیمی می توان به کترینگ های بیمارستانی اشاره کرد. کترینگ های رژیمی شامل گوشت سفید کبابی، غذاهای گیاهی، سبزیجات، حبوبات، سالاد و ... می شود.

مزایای بهره گیری از انواع کترینگ

کترینگ های غذایی امروزه طرفداران زیادی دارد و فعالان در این حوزه در قالب تشکل های صنفی در حال فعالیت هستند. بهره گیری از کترینگ جهت پذیرایی مزایای مختلفی به دنبال دارد که سبب جلب نظر کاربران می شود.

آشپزی حرفه ای

آشپزهایی که در قالب کترینگ و مراکز تهیه مواد غذایی فعالیت دارند از آشپز های حرفه ای و دارای تجربه می باشند. از خدمات کترینگ ها می توان به ارائه غذاهای باکیفیت و درجه یک با ظاهری زیبا و مجلسی اشاره کرد. از این رو می توان بدون دغدغه و نگرانی کار تهیه و سرو انواع غذا مخصوصا غذای مهمانی و ... را به فعالان در حوزه کترینگ سپرد.

سرعت دسترسی به انواع غذاها

از مزایای بهره گیری از کترینگ سرعت دسترسی به بهترین مواد غذایی می باشد. فعالان در حوزه کترینگ در کمترین زمان بهترین منو های غذایی را در حجم بالا تهیه نموده و در دسترس کاربران قرار می دهند.

قیمت مناسب

یکی از دغدغه های افراد و هتل ها، شرکت های مسافربری و ... در هنگام تهیه غذا دسترسی به انواع غذا با هزینه مناسب می باشد. از خدمات کترینگ ها در این حوزه می توان به عرضه انواع غذاها با تنوع در نوع غذا با قیمت استاندارد اشاره کرد. از این رو افراد می توانند با در نظر گرفتن میزان بودجه موجود سفارش غذایی خود را به کترینگ های معتبر بسپارند.رپرتاژ آگهی برای سفارش رپرتاژ آگهی خودتان با ما تماس بگیرید. ایمیل: ads@nodud.com تلفن: 02188984760 - 02188984761 - 02188984762 بیشتر بدانید...