درس‌هایی در مورد بخار پز کردن و استفاده از سوپر هیت

استفاده از بخار پز را نمی‌توان روش مدرنی در آشپزی دانست.

  1. سه شنبه ۲۱ دی ۰ ساعت ۱۱:۲۵ (۱ هفته،۳ روز قبل)

آنچه می‌دانیم اینکه بشر از 5 هزار سال پیش تا کنون از این روش برای پخت و پز استفاده می‌کرده. آنچه تازگی دارد استفاده از ابزارهای پرکاربردی و بهینه‌ای مانند سوپرهیت در آشپزخانه صنعتی است که مزه غذا را بسیار مطبوع خواهد کرد.

دستگاه‌های بخار پز در سال‌های اخیر بیشتر و بیشتر در آشپزخانه‌های صنعتی و رستوران‌های بزرگ استفاده می‌شود. یکی از دلایل آن نیز تمایل مردم به غذای سالم است. سوپر هیت در مقایسه با رقبایش مانند مایکروویو و انواع فر کامبی و کانوکشن غذای سالم‌تری را تحویل شما خواهد داد. در این مقاله به نحوه عملکرد این فر و مزیت‌های آن می‌پردازیم.

 سلامت غذایی

بخارپز

شما چقدر به سلامت غذایی خودتان اهمیت می‌دهید. چقدر مهم است که رستورانی که می‌روید اصول تغذیه سالم را رعایت کرده باشد. پاسخ بسیاری مثبت است با این حال مردم ایران بدغذاترین مردم جهان هستند. بیشترین میزان شکر، کربوهیدرات و چربی را در رژیم غذایی خود داریم و روزانه با نحوه تغذیه به بدن خود و اطرافیان ضربه می‌زنیم.

اگر به فکر استفاده سلامت خود، عزیزیان و مشتریانتان در رستوران هستید یکی از وسایلی که باید تهیه کنید فر بخارپز یا سوپرهیت برای آشپزخانه منزل و یا آشپزخانه رستورانتان است. مخصوصاً امروز که بسیاری به غذاهای رژیمی و بخار پز روی آورده‌اند وجود بخار پز در شرکت‌ها، کترینگ‌ها و رستوران‌ها ضروری است. منازل که جای خود را دارد.

در این سیستم خبری از روغن‌های مضر نیست و ساختار غذا و سبزیجات و همچنین رنگ و مزه آنها ثابت باقی می‌ماند. همچنین ویتامین‌ها و مواد مغذی غذا در این روش پخت حفظ خواهد شد.

مهم‌تر از هم رطوبت حاضر در فر بخار پز از خشک‌شدن غذا جلوگیری می‌کند و نتیجه نهایی بسیار خوش‌طعم‌تر خواهد بود. سلامت غذایی برای شرکت آپادانا تجهیز اهمیت دارد

چه غذاهایی را با سوپرهیت می‌توان درست کرد

روی‌هم‌رفته همه انواع مواد غذایی از سبزیجات تا گوشت قرمز و ماهی و همچنین برنج و پاستا و حتی نان را می‌توان در بخار پز گذاشت. دسرهایی همانند پودینگ، سوفله و بروله با استفاده از این دستگاه به‌راحتی تهیه می‌شود. البته عملکرد دستگاه بستگی کامل به نوع سوپر هیت دارد که خریداری می‌کنید. اگر می‌خواهید از برندهای معتبر مطلع شوید کافی است با کارشناسان آپادانا تجهیز تماس بگیرید و یا این مقاله را با عنوان «بهترین برندهای تجهیزات آشپزخانه صنعتی دنیا» را بخوانید.

انواع بخار پز در بازار


روی‌هم‌رفته بهترین برندهای بازار در زمینه سوپرهیت عبارتند از بوش، الکترولوکس، آسکو، اسمگ و میله. اندازه سوپرهیت معمولاً بین 45 تا 60 سانتی‌متر است. از نظر کارکرد روی‌هم‌رفته سه نوع دستگاه در بازار یافت می‌شود:

گروه اول تنها بخار ایجاد می‌کند و برای بخارپز کردن ماهی، سبزیجات، نان و دسر مناسب است.

گروه دوم تلفیقی از گردش هوای داغ و تولید بخار است. در واقع همان فر کامبی و ترکیبی از هوای مرطوب بخار و هوای خشک گردشی را برای پخت انواع نان ایجاد می‌کند. این نوع فر برای برشته و بریان کردن گوشت‌ و ماهی نیز استفاده می‌شود.

گروه سوم نوع استاندارد فر است که ابزاری برای افزودن مقداری رطوبت نیز در آن وجود دارد. این ابزار در طول زمان پخت رطوبت را به غذا می‌زند.

از طرف دیگر از نظر اندازه و مصرف نیز فر بخار پز به انواع زیر تقسیم‌بندی می‌شود:

  • رومیزی
  • روگازی
  • سوپرهیت گازی و برقی
  • بخارپز ایستاده مرطوب

محصولات شرکت آپادانا تجهیز

 گرمخانه ایستاده مرطوب شرکت آپادانا تجهیز ابزاری مناسب برای آشپزخانه‌های صنعتی و کترینگ‌ها است. اندازه‌های این دستگاه به گونه‌ای است که جای زیادی را هم نخواهد گرفت. به همین دلیل چیدمان آن در آشپزخانه صنعتی بسیار بهینه خواهد بود. درون این دستگاه از استیل ضد زنگ استفاده شده و عایق پشم شیشه داد که مانع هدررفتن گرما خواه شد. این دستگاه در عرض 45 دقیقه می‌تواند برای 400 نفر غذای مورد نظر را تهیه کند.

اگر شما نیز علاقمند هستید از بخار پز در رستوران و یا کترینگ خود استفاده کنید کافی است با شماره 02172307000 تماس بگیرید. کارشناسان ما در آپادانا تجهیز منتظر صدای گرم شما هستند.رپرتاژ آگهی برای سفارش رپرتاژ آگهی خودتان با ما تماس بگیرید. ایمیل: ads@nodud.com تلفن: 02188984760 - 02188984761 - 02188984762 بیشتر بدانید...