چسب سنگ و چسب کاشت میلگرد پرکاربردترین مواد صنعتی در ساختمان سازی

چسب یکی از پرکاربردترین مواد صنعتی در زندگی انسان است. در میان چسب‌های که می‌شناسید چسب سنگ شاید کمتر در زندگی روزمره انسان به کار آید؛ اما از این چسب در ساختمان‌سازی استفاده فراوانی می‌شود.

  1. یکشنبه ۱۰ شهریور ۹۸ ساعت ۲۳:۳۸ (۳ سال،۲ ماه قبل)

چسب سنگ یک نوع ملات اپوکسی است که برای چسباندن سطوح سخت ساختمانی و قطعات سنگین مورد استفاده قرار می‌گیرد. یکی از ویژگی‌های بسیار مهم چسب سنگ، قابلیت چسباندن اجسام بر روی سطوح افقی، عمودی، شیب‌دار یا حتی سطوح بالایی می‌باشد. 

کاربردهای چسب سنگ

از آنجایی که چسب سنگ دارای مقاومت مکانیکی بسیار زیادی می باشد، در محیط های خورنده بسیار پایدار است. برای مثال در حلال های نفتی، اسید ها، گازها، فاضلاب ها و روغن های حیوانی و گیاهی و … حالت خود را حفظ می کنند. نکته مهم این است که چسب سنگ در صورتی که خشک شود، می تواند در دماهای زیر صفر تا ۶۰+ درجه سانتی گراد مقاومت داشته باشند و تحمل خود را از دست ندهند. چسب سنگ را علاوه بر اینکه برای چسباندن سنگ مورد استفاده قرار می دهند، می توان برای نصب کاشی و سرامیک های ضد اسید، نصب آجر بر روی سطح شیب دار و همچنین راه پله ها، نصب قطعات سنگ بر روی سطوح غیر متعارف مانند فایبر گلاس و لوله ها، متصل نمودن فولاد به بتن و… استفاده نمود.


مقاومت چسب سنگ

چسب سنگ که اساس آن رزین اپوکسی یا نوعی پلی استر است. این چسب برای اتصال قطعات سنگ، بتن و حتی سرامیک‌هایی با ابعاد بزرگ کارایی دارد. چسب سنگ در برابر تغییرات جوی، نفوذ آب، سرما و گرمای شدید و حلال‌هایی مانند نفت مقاوم است. از خاصیت‌های دیگر چسب سنگ زود خشک شدن آن است. چسب سنگی که بر پایه رزین اپوکسی باشد دارای مقاومت به مراتب بیشتری نسبت به چسب سنگ بر پایه پلی استر است. از ویژگی‌های چسب سنگ پلی استر، عدم تغییر حجم آن پس از تزریق است. این امر موجب شده در جایگاهی که نیاز به دقت بالایی در چسباندن و پر کردن منافذ قطعات سنگی، بتنی یا حتی فلزی است از این نوع چسب استفاده شود. چسب سنگ یک چسب دو جزئی بر پایه پلی استر می باشد که از آن برای نصب سنگ استفاده می شود. حتی از این ملات اپوکسی دو جزئی برای نصب قطعه های سنگین و بزرگ ساختمانی مانند قطعات پیش ساخته بتنی، قطعات بزرگ سرامیک ها و همچنین صفحه های بزرگ فولادی استفاده می شود.

طریقه مصرف چسب سنگ

قبل از استفاده از چسب سنگ لازم است سطوح مورد استفاده کاملا تمیز و آماده چسباندن شوند. اگر از چسب کمی استفاده می کنید می توانید به کمک یک ماله یا همزن دستی آن را هم بزنید تا آماده چسباندن شود اما از چسب در حج زیادی استفاده می کنید استفاده از مخلوط کن صنعتی قابل حمل استفاده کنید. توجه داشته باشید که استفاده از دست‌کش در هنگام استفاده از چسب سنگ الزامی است.

چسب کاشت میلگرد

یکی از چسب‌های پرکاربرد در صنعت ساختمان‌سازی چسب کاشت میلگرد است. همانطور که از نام میلگرد معلوم است این نوع چسب برای نصب و برافراشتن میلگردها در جهات مختلف عمودی، افقی و شیب‌دار در ساختمان‌سازی استفاده می‌شود. چسب میلگرد یک چسب اپوکسی اکریلات دو جزئی خمیری است که با ایجاد اتصالات شیمیایی میان میلگرد و بتن اتصال محکمی را ایجاد می‌کند که دارای مقاومت‌ مکانیکی بسیار بالایی است. این چسب از جدیدترین فرمول شیمیایی برای ایجاد چسبندگی استفاده می‌کند.

موارد مصرف چسب کاشت میلگرد

استفاده از میلگرد در بنا برای آرماتوربندی و مستحکم سازی بنا بسیار حائز اهمیت است. چسب کاشت میلگرد به دلیل چسبانندگی قوی و مقاومت بالا در برابر عوامل شیمیایی و مکانیکی که دارد در جریان آرماتوربندی بنا برای کاشت میلگرد و بولت مورد استفاده قرار می‌گیرد. همچنین این چسب برای نصب و کاشت انواع ورق‌ها مانند ورق‌های لمینیت، نصب نوار، کاشت میله‌های فولادی و نصب ورق‌های فولادی بر روی سطوح افقی و عمودی بتن مناسب است. معمولا کاشت میلگرد را به روش مکانیکی انجام می‌دهند اما روش شیمیایی که همان استفاده از چسب است نیز در سال‌های اخیر بسیار مورد توجه قرار گرفته است.

تکنوساخت

مزیت های چسب کاشت میلگرد

چسب کاشت میلگرد که به چسب کاشت بولت نیز معروف است از مزایای زیادی برخوردار است که استفاده از آن را در ساختمان اجتناب‌ناپذیر می‌کند. از مهمترین مزایای استفاده از چسب کاشت میلگرد می توان به سرعت بالا و حداقل زمان ممکن برای سفت شدن آن اشاره کرد. همچنین چسب کاشت میلگرد باعث ایجاد اتصال مقاوم بین فولاد و بتن بدون نیاز به تخریب است. این چسب قابلیت اشتعال پایینی دارد و استفاده از آن صرفه اقتصادی بسیاری دارد.

مراحل انجام کاشت میگرد

برای کاشت میلگرد ابتدا سطح مورد نظر برای کاشت را با استفاده از ابزار مناسب سوراخ می کنیم، پس از تمیز کردن سوراخ از گردو غبار چسب کاشت میلگرد را به وسیله دستگاه مخصوص آن به سوراخ تزریق نمایید و میلگرد را در سوراخ بگذارید و اجازه دهید چسب ببندد. میلگرد شما به راحتی کاشته شد. در هنگام کار چسب های ساختمانی حتما از دست کش استفاده نمایید.

تکنوساخت

با توجه به پیشرفت تکنولوژی و همچنین اهمیت صنعت ساختمان در رشد یک جامعه گروه مهندسی تکنوساخت با هدف همگام سازی مقوله ساخت و ساز و تکنولوژی فعالیت خود را در سال 1393 آغاز نمود.

در راستای این هدف تکنوساخت فضایی موثر برای ارتباط بین عرضه کنندگان کالا و خدمات ساختمانی و متقاضیان بخش صنعت ساختمان فراهم آورده است. شما می توانید در حوزه ی مصالح، خدمات مهندسی و اجرایی ساختمان با محصولات معتبر ساختمانی در این حوزه آشنا شوید. تکنو ساخت در زمینه فروش مصالح همواره آماده خدمت رسانی به شما عزیزان می باشد.

همچنین شما می توانید برای اطلاع رسانی دقیق تر با شماره های 44291605 -021 و 09129233778 تماس حاصل نمایید. رپرتاژ آگهی برای سفارش رپرتاژ آگهی خودتان با ما تماس بگیرید. ایمیل: ads@nodud.com تلفن: 02188984760 - 02188984761 - 02188984762 بیشتر بدانید...