پنجره دوجداره

پنجره های دوجداره یک گزینه ایده آل برای صرفه جویی در مصرف انرژی با افزودن مزیت به حداقل رساندن سر و صدا است. شکاف هوای بسته شده بین دو صفحه به عنوان یک لایه عایق اضافه شده عمل می کند. این مقاومت حرارتی اضافه شده میزان فرار گرما در زمستان را کاهش می دهد و خانه شما را در دمای مناسب تری نگه می دارد.

  1. شنبه ۲۸ دی ۹۸ ساعت ۱۹:۰۴ (۲ سال،۱۰ ماه قبل)

پنجره دوجداره در تابستان اثر معکوس دارد و از ورود گرمای ناخواسته به خانه جلوگیری می کند. این عایق اضافی اتکا شما به بخاری های مصنوعی و تهویه هوا را کاهش می دهد و در نهایت می تواند هزینه های انرژی شما را کاهش دهد. 

هنگامی که به یک پنجره نزدیک هستید، راحتی شما نیز تحت تأثیر دمای شیشه قرار می گیرد. با استفاده از لعاب مضاعف، انتقال دمای ناخواسته خارج از آن دشوار است و باعث می شود قسمت داخلی داخل دمای اتاق قرار گیرد.

لعاب دوجداره مهر و موم شده در کاهش نویز فرکانس متوسط تا زیاد مانند صدای انسان مؤثر است. اختلاف ضخامت شیشه بین صفحات داخلی و خارجی باعث کاهش صدا بیشتر می شود.

پنجره های دوجداره در مقایسه با پنجره های تک جداره استاندارد گزینه ای امن تر در نظر گرفته می شوند. شکستن دو ورق شیشه بسیار سخت تر از یک است و برای امنیت بیشتر حتی می توانید شیشه سفت و محکم را نیز استفاده کنید.

مقدار فضای بین لایه های پنجره دوجداره

فضای معمولی بین لایه ها از 6 میلی متر تا 20 میلی متر متغیر است. حداقل کارایی 12 میلی متر برای عملکرد مطلوب حرارتی توصیه می شود. از طرف دیگر ، برای کنترل صوتی خوب و کاهش سر و صدای کم فرکانس مانند ترافیک و هواپیما ، شکاف مطلوب هوای توصیه شده 150 میلی متر یا بیشتر است. توجه داشته باشید که چنین شکاف های بزرگ باعث می شود که همرفت بین صفحات رخ داده و عملکرد عایق را کاهش دهد.

فضای بین دو لایه

از آنجا که فضای بین صفحات در پنجره های دوجداره کاملاً بسته شده است، به عنوان عایق عمل می کند و انتقال هوای سرد وارد خانه شما را محدود می کند. با پر شدن با فضا با گاز، می توان عملکرد حرارتی و صوتی را نیز افزایش داد. محبوب ترین گاز مورد استفاده آرگون است که دارای خاصیت رسانایی کم برای بهبود عایق است

ساختار پنجره دوجداره

پنجره دوجداره شامل یک فضا است که نوار فلزی یا پلیمری است که دو صفحه شیشه را از هم جدا می کند. به طور معمول، فاصله دهنده ها حاوی ماده خشک کنندگی (ماده خشک کننده) برای از بین بردن رطوبت به دام افتاده در فضای هوا هستند.

نوع شیشه مورد استفاده

طیف گسترده ای از انواع مختلف شیشه ای، مانند سطح پایین و لمینیت، در واحدهای دو جداره قابل استفاده است تا بیشتر بهره وری انرژی و کنترل صدا را افزایش دهد. شیشه کم مصرف بیشتر باعث کاهش فرار گرما می شود در حالی که صفحه های روکش ضخیم تر امواج را برای بهبود عملکرد صوتی مختل می کنند.

مزایای پنجره های دو جداره عبارتند از:

صرفه جویی در هزینه انرژی؛ ساخت و ساز مستحکم پنجره های دوجداره عایق حرارتی را ایجاد می کند. این باعث کاهش جریان گرمای ورودی و خروجی می شود. برای گرم کردن یا خنک کردن فضا از انرژی کمتری استفاده می شود و در نتیجه صورتحساب و قبوض انرژی کمتری ایجاد می شود.

چگالش محدود. رطوبت روی یک سطح گرم قطرات آب تشکیل می دهد ، که به یخ زدگی منجمد می شوند. این امر باعث می شود اتاق سردتر شود و همین امر افراد داخل را مجبور می کند تا گرما را تنظیم کنند. هوای بین دو صفحه شیشه ای ، به علاوه مهر و موم آن، از انسداد رطوبت در هوای سرد جلوگیری می کند.

عایق صدا. پنجره دوجداره با ایجاد سدی بین خانه و محیط بیرون ، عایق صدا را بهبود می بخشند.

ایمنی. شکستن پنجره های دوجداره از پنجره های تک جداره سخت تر هستند ، بنابراین امنیت خانه را افزایش می دهند. از آنجا که آنها نسبت به سایر پنجره ها محکم تر بسته شده اند ، همچنین تلاش برای باز کردن آنها از خارج سخت تر است.

صدمه به اثاثیه را کاهش دهید. پنجره دوجداره می توانند میزان خورشید و گرمای ورودی به اتاق را کاهش دهند. این می تواند به کاهش آسیب های خورشید در نقاشی ها ، مبلمان ، فرش و سایر اشیاء اطراف خانه کمک کند.

وب سایت ساختمون مرجع معرفی کالاهای و خدمات ساختمانی از قبیل ترمو وود ، دوربین مدار بسته، درب ضد سرقت است.رپرتاژ آگهی برای سفارش رپرتاژ آگهی خودتان با ما تماس بگیرید. ایمیل: ads@nodud.com تلفن: 02188984760 - 02188984761 - 02188984762 بیشتر بدانید...