خرید کفپوش اپوکسی برای محیط های اداری و تجاری

اپوکسی یک بسپار ترموست (پولی پوکساید) است که از واکنش رزین اپوکساید با سخت¬کننده¬ی پولی آمین یا پلی آمید بدست می آید.

  1. یکشنبه ۷ آذر ۰ ساعت ۱۴:۲۰ (۱ سال قبل)

خواص طبیعی این ماده شیمیایی موجب شده تا برای اجرای کفپوش ساختمان ها با کاربری های متفاوت مورد استفاده قرار گیرد. اساسا یک لایه ی محافظ برای مقاومت در برابر عوامل خارجی باید از مولفه های متفاوتی از جمله مقاومت مکانیکی و مقاومت شیمیایی برخودار باشد.

 همچنین کفپوش های اپوکسی با ایجاد سطحی صاف و صیقلی است از نظر زیبایی و جذابیت ظاهری مورد توجه تولیدکنندگان صنعت ساختمان قرار گرفته است. نمونه های آن در سالن های مراکز صنعتی ، شیمیایی ، بیمارستانی ، نیروگاهی ، فرودگاهی و تجاری و اداری نمونه های گسترده ای دارد.

کفپوش اپوکسی

استفاده از کفپوش اپوکسی در محیط های تجاری و اداری

اهل فن از یک کفپوش اپوکسی چه می خواهند؟

خواص طبیعی یک ماده معمولا باعث واکنش های شیمیایی و مکانیکی متفاوت در شرایط محیطی گوناگون می شود.

حفاظت از سطح زیر کفپوش در برابر ضربات و سایش های طبیعی مکانیکی در هر محیط با توجه به نوع کاربری افراد و وجود ابزار و مواد مورد نیاز مشاغل گوناگون افزایش مقاومت بتن در برابر فرسایش و جلوگیری از تخریب و آسیب به وسیله ی مواد شیمیایی، از اصلی ترین نکات مورد توجه در هنگام انتخاب یک کفپوش مناسب است.

یک سطح بدون درز و تمیز و صاف نیز که تولید و جذب گرد و غبار نداشته باشد، خصوصیاتی هستند که در جلب توجه و انتخاب کاربران در در فرآیند بهره وری مفید یک محصول نقش غیر قابل انکاری دارند.

عدم جذب و نفوذ انواع مایعات نظیر آب و روغن در محیط های صنعتی و کارگاهی و حتی فروشگاهی نیز از جمله انتظاراتی هستند که موجب ترغیب افراد به استفاده از کفپوش هایی با این ویژگی ها می شود.

اجرای یکپارچه و استحکام و نفوذناپذیری نیز از جمله ویژگی های منحصر به فرد کفپوش اپوکسی در مقایسه با دیگر کفپوش های مورد استفاده در صنعت ساختمان است.

اولین انتخاب کسانی که اولویت های بهداشتی در استفاده از متریال ساختمانی را مد نظر دارند توجه به خاصیت آنتی باکتریال کفپوش های اپوکسی است. همچنین سهولت در شستشو و نظافت نیز این توجه را دوچندان می کند. بنابراین در محیط های بیمارستانی وسالن های ورزشی، این نوع کفپوش مورد استفاده قرار می گیرد. همچنین خواص ضد احتراقی این نوع کفپوش ها برای کسانی که دغدغه امنیت جانی افراد مراجع را دارند قابل توجه است.

کفپوش اپوکسی

اجرای کفپوش اداری در لابی و راه رو ها

چه نسبتی بین زیبایی و کارایی در کفپوش باید مورد توجه قرار گیرد؟

انتخاب کفپوش مناسب در طراحی دکوراسیون داخلی دارای اهمیت است. در هنگام انتخاب باید به جامعه هدف و سبک کاربری و سلیقه ی آن ها توجه داشت.

برای مثال در مکان هایی که میزان رفت و آمد در آن جا زیاد است، از کفپوش های سخت و با دوام و در مکان های کم رفت و آمد از کفپوش هایی که بیش تر حالت تزئینی دارند می توان استفاده کرد. اما معمولا این دو مهم به صورت تک بعدی و مطلق وجود ندارد و باید نسبت درستی در میان دو سر طیف کاربردی-زیبایی پیدا کرد و با توجه به آن به سراغ مصداقی قابل اتکا رفت.

درمعماری مدرن، که بر پایه فناوری‌های نوین و خلاقانه استوار است، با انتخاب متریال مناسب می‌توان احساسات متنوعی از نیازهای کاربردی و زیبایی شناسانه را مدیریت کرد. به عنوان مثال، احساس گرمی یا راحتی که توسط چوب ارائه می‌شود، یا احساس سردی در فلزات یا استقامت و خامی در بتن. بنابراین انتخاب دقیق مصالح مناسب در مقایسه با زیبایی و عملکرد آن، سهمی برابر در طراحی و اجرا دارد. مصالح جدید که در فرآیند آزمایشگاهی به دست می آیند به همین منظور در راستای اغنا نیازهای متنوع مخاطب با ترکیب مواد اولیه و یا بهره گیری از مشتقات می توان به گزینه های مناسب تری دست یافت.

چرا کفپوش های اپوکسی برای محیط های اداری و تجاری مناسب است؟

معماری مکان های اداری و تجاری با توجه به مراجعات افراد متعدد با ویژگی های متنوع در سبک زندگی دارای پیچیدگی های خاص خود است.

مشخصه های مقاومت ، زیبایی و بهداشت در استفاده از کفپوش های محافظ به عنوان متریال ساختمانی مورد توجه است.کفپوش ها ی اپوکسی در برابر شرایط محیطی و سایش مقاوم هستند، با عنوان کفپوش های ضد سایش نیز شناخته می شوند از این رو این کفپوش ها برای محیط هایی که رفت و آمد در آن جا زیاد است مناسب می باشند. همچنین با شیوع بیماری های واگیردار در چند سال اخیر حفظ بهداشت عمومی مکان های پر تردد از قبیل مراکز تجاری و اداری به یک دغدغه اصلی تبدیل شده است. مسائلی که قبل تر شاید رعایت و توجه به آن ها صرفا در مراکز بهداشتی مانند بیمارستان‌ها و یا مراکز عرضه مواد غذایی مورد توجه بود. یکدست بودن، آنتی باکتریال بودن، قابلیت شستشوی آسان، مقاومت در برابر لغزندگی و سایش نیز از جمله ویژگی هایی هستند که در یک مکان اداری و یا تجاری با توجه به کاربرد افراد و میزان عبور و مرور می توان به آنها در انتخاب کفپوش مناسب توجه داشت.

آیا استفاده از کفپوش اپوکسی اقتصادی است ؟

همواره در طراحی و اجرای پروژه های ساختمانی باید به منابع مالی توجه داشت.

تعمیرات و نگهداری ، عمر ، سهولت در شستشو و اجرای بدون نیاز به زیرسازی خاص و پرهزینه فاکتورهایی هستند که نمی توان از کنار آن ها در طراحی و اجرای پروژه های ساختمانی به سادگی گذشت. کفپوش اپوکسی در مقایسه با دیگر کفپوش ها از قبیل سرامیک ، سنگ ، چوب و سیمان دارای مزیت های اقتصادی ، فنی و زیبایی غیر قابل چشم پوشی است.

 نصب کفپوش های اپوکسی نیازمند مهارت بالا و ابزار های تخصصی است. ناگزیر هزینه آن نیز به طور طبیعی بالاتر از کفپوش های سنتی است. فرآیند اجرای این کفپوش ها ابتدا به کمک حرارت منبسط و سپس اپوکسی سرد و سفت می شود. مقاومت و شفافیت نهایی بسیار به مهارت و رعایت اصول فنی در هنگام اجرای این نوع کفپوش ها وابسته است.

کیفیت مواد اولیه و اجرای مناسب از دیگر نکاتی است که هنگام انتخاب شرکت عرضه کننده ی کفپوش مناسب و خدمات پس از فروش آن به منظور خرید کفپوش اپوکسی برای محیط های اداری و تجاری حائز اهمیت است. شرکت فارکو هولدینگ متخصص در زمینه ی تهیه و اجرای کفپوش های اپوکسی با ارائه مواد اولیه اپوکسی مانند رزین و هاردنر است. فارکو هولدینگ با مدیرانی شایسته و کادری مجرب شرکتی با سابقه در زمینه ی ارائه محصولات و خدمات در زمینه ی رنگ ،عایق و کفپوش های اپوکسی است.رپرتاژ آگهی برای سفارش رپرتاژ آگهی خودتان با ما تماس بگیرید. ایمیل: ads@nodud.com تلفن: 02188984760 - 02188984761 - 02188984762 بیشتر بدانید...