نکات طلایی در تهیه پارچه رو مبلی

پارچه مبلی وقتی قرار است که انتخاب شود، از نظر خریدار تمام ویژگی هایی که مورد نظر او است، نکات طلایی در تهیه پارچه رو مبلی خواهد بود.

 1. پنجشنبه ۲۱ بهمن ۰ ساعت ۱۱:۵۹ (۴ ماه،۲ هفته قبل)

اما چه نکاتی میتواند در نظر یک مشتری کلید انتخاب به حساب بیاید و مشتری بهتر بتواند خرید پارچه مبلی را انجام دهد. ما چون انتخاب می کنیم که یک پارچه ای بخریم، تا مدت ها از هزینه تهیه پارچه رو مبلی معاف باشیم، پس یک پارچه با کیفیت خوب و طرح و مدل روز می خریم، تا لااقل برای مدتی به روز و جذاب باشد. معمولا انتخاب های ما در هر موردی به عقاید و تفکر ما بر می گردد. حتی در زمینه کوچکترین انتخاب ها ما از ذهنیتی که داریم، کمک می گیریم. برای خرید نیز به فروشگاهی می رویم که از قبل در ذهنمان همان فروشگاه پارچه مبلی را در نظر داشته ایم.

آیا انتخاب رنگ شاد در پارچه مبلی نکته است؟

رنگ ها می توانند، معناهای بسیاری داشته باشند. رنگ ها علاوه بر این که بر گرما و صمیمیت خانه می توانند، تاثیر گذار باشند، باعث ارتباطات قوی نیز در میان افراد خانه می گردند. پس یکی از نکات طلایی در خرید پارچه مبلی رعایت انتخاب رنگ ها است، تا علاوه بر این که باعث بهم ریختگی هامونی رنگ ها در منزل و محل کارمان نشود، بلکه از لحاظ روانشناسی نیز گام بزرگی برای ارتباط صمیمی بین افراد خانواده برداشته باشیم.

پارچه رو مبلی

چه جنس پارچه مبلی برای منزل مناسب تر است؟

معمولا پارچه مبلی را بر اساس نوع کاربری انتخاب می کنند، حتی رنگ و قیمت انتخاب پارچه نیز به کاربری آن بستگی دارد. مثلا برای مبلمان پذیرایی از پارچه مبلی لوکس و لاکچری استفاده می کنیم، اما برای آشپزخانه و نشیمن از پارچه مبلی راحت و مقاوم و قابل شستشو استفاده می کنیم. انواع پارچه از نوع جنس که می تواند برای انتخاب های مشتریان مناسب باشد.

انواع جنس پارچه مبلی که می توان برای کاربری های متفاوتی استفاده کرد

شاید باورتان نشود، اما انواع جنس پارچه مبلی نیز مانند پارچه لباسی در بازار موجود است و توسط کارخانه های ایرانی و خارجی تولید می شود.

 • پارچه مبلی کتان
  این نوع پارچه ها به خاطر مقاومت کمی که دارند، معمولا نباید در خانه هایی استفاده شود که حیوانات خانگی نگهداری می کنند. چون چنگال حیوانات باعث آسیب جدی به پارچه مبلی ظریف کتانی می شوند.
 • پارچه مبلی نایلون
  این نوع پارچه مبلی نیز فقط از جنس نایلون خالی نیست بلکه ترکیبی با مخمل نیز دارد، و بسیار مقاومت بالایی دارد. اما در مقابل نور خورشید حساس است. اما از مزایای این نوع پارچه این است که به هیچ عنوان رطوبت نمی گیرد.

از دیگر نکات مهم و طلایی در انتخاب پارچه مبلی طرح و رنگ آن است

معمولا در دکوراسیون داخلی هارمونی رنگ ها بسیار حائز اهمیت است. گاهی این هارمونی در چند رنگ محدود می شود و گاهی نیز تنوع رنگ جلوه زیبایی به دکوراسیون داخلی منزل می دهد. شاید یکی از نکات طلایی و حساس در دکوراسیون داخلی خانه و طرح و رنگ پارچه مبلی همین انتخاب رنگ ها باشد. رنگ ها می توانند بر روابط بر صمیمیت و بر خلاقیت افراد خانه کاملا تاثیر گذار باشد. پس باید به عنوان کسی که مدیریت یک خانه را در دست دارید، به تمام جوانب انتخاب رنگ ها و طرح ها دقت کرد، تا محیطی امن و پر از آرامش برای افراد خانه محیا شود.

تراکم در انتخاب پارچه مبلی بسیار تاثیر دارد

تراکم زیاد در پارچه مبلی سبب استقامت بیشتر پارچه است، پس مهم است، تا پارچه ای که انتخاب می کنیم، تراکم بیشتری داشته باشد.

آستر پارچه مبلی چه تاثیری در کیفیت پارچه دارد

شاید به نظر نرسد که آستر پارچه مبلی بر روی کیفیت و نوع قرار گرفتن پارچه رو مبلی بسیار تاثیر دارد. اما واقعیت این است که همانطور که در لباس ها آستری به فرم لباس بر تن جلوه می دهد، در مبلمان نیز آستر پارچه باعث شیک نشان دادن پارچه مبل می شود. معمولا در البسه استفاده از آستر باعث فرم دادن به پارچه و لباس می شود و از نازک بودن پارچه رویی جلوگیری می کند. در پارچه مبلی نیز همین نوع تفاسیر در مورد به کار بردن آستری معقول و درست است.

آیا انتخاب پارچه مبلی لوکس می تواند نکته طلایی در انتخاب پارچه باشد؟

مبلمان از گذشته تا کنون یکی از لوازم لوکسی است که در منازل برای دکوراسیون داخلی به کار می رود. حالا اگر پارچه مبلی نیز از نوع لوکس انتخاب شود، دیگر نمی توان بر روی مبل قیمتی تعیین کرد.

از شوخی که بگذریم، سه نوع پارچه مبلی لوکس را خدمتتون معرفی می کنیم که این پارچه های لوکس معمولا برای مبلمان های استیل و سلطنتی استفاده می شوند و برای مبلمانی که در اتاق پذیرایی مورد استفاده قرار می گیرد. البته اگر وضع مالی خوبی دارید می توانید در تمام مبلمان خانه از این پارچه های لوکس استفاده نمایید.

معرفی پارچه مبلی لوکس

دو نوع پارچه مبلی لوکس عبارتند از:

 • پارچه مبلی شانل
  این نوع پارچه مبلی از الیاف طبیعی و الیاف مصنوعی و یا ترکیبی از این دو نوع الیاف می باشد. پارچه مبلی شانل کرک های نرم دارد که این کرک ها نیز براق هستند. به همین خاطر پارچه های محبوب در بین پارچه مبلی های موجود در بازار هستند. پارچه مبلی شانل از نوع پارچه هایی است که از دو طرف پرز دارند و به راحتی می توان از این قبیل پارچه ها بر روی مبلمان خانه استفاده کرد.
 • پارچه مبلی مخمل

  پارچه های مخمل از گذشته تا کنون جزء پارچه های لوکس و لاکچری بوده اند، به طوری که استفاده از ان ها در دکوراسیون خانه نمایی خاص و لطیف همراه با استحکامی مورد تایید را به دکوراسیون داخلی خانه می بخشد. امروزه علاوه بر مخمل ساده، انواع مخمل کبریتی و نانو نیز در طراحی دکوراسیون داخلی مورد استفاده قرار می گیرد.رپرتاژ آگهی برای سفارش رپرتاژ آگهی خودتان با ما تماس بگیرید. ایمیل: ads@nodud.com تلفن: 02188984760 - 02188984761 - 02188984762 بیشتر بدانید...