انواع فریم عینک مناسب برای آقایان

  1. شنبه ۹ بهمن ۰ ساعت ۲۲:۳۳ (۲ سال،۴ ماه قبل)

عینک‌ آفتابی و طبی مردانه در مدل‌های متنوعی طراحی و عرضه می شود که همین امر باعث سردرگمی افرادی که قصد خرید عینک را دارند میشود. برای همین بهتر است در هنگام خرید به برخی از فاکتورهای مهم توجه کنید مثل: فرم صورت. با در نظر گرفتن این ویژگی میتوانید بسیاری از مدل‌ها را فیلتر کرده و برای خود انتخاب را راحت‌تر نمایید.

تحقیقات نشان داده است که حدود 75 درصد مردان نیاز به ابزارهایی مانند عینک طبی مردانه دارند تا بتوانند بینایی خود را بهتر کنند. این به این معنی است که استفاده از عینک برای افراد بیشتری در جامعه طبیعی است. البته این درصد شامل افرادی نمی شود که بدون نیاز به عینک و فقط برای زیبایی و مدل از آن استفاده می کنند.

بنابراین مقاله زیر که کمتر به آن پرداخته شده است برای اکثر ما قابل استفاده است.

حتی اگر می‌خواهید اثرات عینک را به حداقل برسانید و از ابتدایی‌ترین عینک‌های طبی استفاده کنید، باید بدانید که کدام نوع عینک بیشتر با ساختار و فرم صورت شما مطابقت دارد و کدام یک از آنها بیشترین دوام را خواهند داشت.

البته انتخاب عینک‌های زیبا و متناسب می تواند تاثیر زیادی بر چهره شما داشته باشد. بنابراین، باید مدل عینک را متناسب با نیاز خود و استفاده از عینک های تجویزی انتخاب کنید و همچنین مدل های مختلف عینک نسخه ای را بررسی کنید.

برای مردانی که عینک مردانه را جزئی از پوشش و استایل خود می بینند و باید با مد روز همخوانی داشته باشند، این مقاله کمک زیادی می کند تا بهترین انتخاب را داشته باشند.

عینک آفتابی

عینک طبی مردانه و تاثیر آن بر ظاهر افراد

اغلب مردان قدیمی معتقدند عینک طبی مردانه باید با طراحی ساده و یک فریم نازک باشد تا خیلی به چشم نیاید.

اما این فکر امروزه غیرقابل قبول است. به این دلیل که عینک بخشی از چهره‌ی شماست و باید با فرم صورتتان تطابق داشته باشد.

عینک های ساده با لبه نازک ممکن است برای چهره شما مناسب نباشند، اما این استایل ساده می تواند برخی از مردان را قوی تر و بهتر نشان دهد.

شکل یا حتی رنگ قاب می تواند بخشی از هویت شما شود. زمانی که به دنبال عینک مناسب هستید، باید در نظر داشته باشید که عینک طبی مردانه بخشی است که باید شخصیت و چهره شما را تکمیل کند، نه اینکه بخواهید چهره جدیدی از خود بسازید.

بنابراین در انتخاب عینک طبی به نکات زیر توجه کنید.

عینک را متناسب با فرم صورتتان تهیه کنید

در زیر قوانین اساسی در مورد شکل عینک‌های مختلف را توضیح می دهیم، فرم صورت خود را بشناسید و فریم مناسب را انتخاب کنید. اگر صورت شما فرمی زاویه‌دار دارد بهتر است از یک عینک گرد استفاده کنید تا کمی به صورتتان انحنا ببخشد، و برعکس اگر صورتتان انحنادار باشد باید از عینک زاویه‌دار استفاده کنید.

این قانون اصلی در انتخاب عینک آفتابی و طبی است که در زیر به تفصیل توضیح می دهیم:

برای صورت های گرد باید از چه نوع عینک های طبی استفاده شود؟

باید در نظر داشته باشید که صورت گرد باید عرض و طول یکسانی داشته باشد، همراه با چانه و گونه‌های گرد و خمیده.

اگر صورت گرد دارید، عینک‌های باریک و مربعی گزینه خوبی برای شما هستند، در حالی که عینک‌های صاف و مستطیلی صورت شما را بلندتر و لاغرتر نشان می دهند.

مدل پروانه‌ای نیز می تواند گزینه مناسبی برای صورت گرد باشد به شرطی که قسمت بیرونی زاویه‌دار باشد و منحنی نباشد، فریم های ضخیم صورت‌های گرد را کمی سنگین نشان می دهد، پس بهتر است از فریم‌های نازک تری استفاده کنید.

صورت های بیضی مرانه از چه عینک طبی باید استفاده کنند؟

مردان با صورت بیضی خوش شانس هستند، زیرا بیشتر مدل‌های عینک با فرم صورت سازگار هستند. با صورت بیضی، ارتفاع صورت معمولاً بیشتر از عرض صورت است و گونه‌های گرد و کشیده دارند، این صورت‌ها می‌توانند از عینک‌های مربعی و همچنین از عینک‌های گرد و منحنی استفاده کنند.

البته توجه داشته باشید که عینک‌های کاملا صاف، مستطیلی یا کاملا گرد می توانند کمی سنگین به صورت ظاهر شوند، همچنین ضخامت فریم باید با توجه به رنگ پوست و اندازه صورت شما انتخاب شود.

صورت های قلبی مردانه از چه نوع عینک طبی میتوانند استفاده کنند؟

مردانی که صورت‌های قلبی دارند باید به شکل عینک خود توجه زیادی داشته باشند زیرا باید عینک‌هایی را انتخاب کنند که با چانه کوچکشان تضاد داشته باشد. عینک‌های بدون لبه نیز می توانند گزینه مناسبی برای این نوع فرم صورت باشند و عینک‌های گرد نیز تا حدودی با این فرم صورت هماهنگی دارند.

عینک مردانه

صورت های مربعی در مردان باید از چه نوع عینکی استفاده کنند؟

شکل صورت مربعی نسبتاً مشابه شکل دایره با عرض و طول صورت است، به جز اینکه فک و پیشانی زاویه‌دار هستند.

بهترین تعادل برای این تیپ صورت عینک‌های گرد و منحنی است، در هنگام انتخاب عینک طبی مردانه برای این نوع صورت می توان از عینک خلبانی نیز استفاده کرد.

در فریم عینک مردانه بهتراست از چه رنگ بندی استفاده کنیم؟

مردانی که اغلب در کت و شلوار و کراوات دیده می شوند، در انتخاب عینک آفتابی مردانه به سراغ گزینه‌های سنتی و محدودتری می روند. رنگ های متالیک اصلی تناژ طلایی و نقره ای یا مشکی قابل قبول هستند، اما فریم های ضخیم، پلاستیکی و از طرف دیگر رنگ های روشن هستند.

مردانی که لباس‌های غیررسمی بیشتری می‌پوشند، می‌توانند از فریم‌های رنگی استفاده کنند، چه رنگ در جزئیات عینک باشد و چه فریم تک رنگ. فریم‌های نازک معمولا با فریم های رنگی بهتر عمل می کنند.

چه جنسی در فریم عینک های مردانه طبی بهتر است؟

امروزه ده‌ها نوع مختلف از مواد شیمیایی و آلیاژی در ساخت فریم عینک استفاده می شود. ترکیبات پلاستیکی و نایلونی معمولاً برای فریم‌های رنگ روشن استفاده می شود، اما فلزات غیرآهنی نیز موجود است.

عینک‌های ورزشی معمولاً از مواد نایلونی انعطاف پذیر ساخته شده و در رنگ‌های متنوعی تولید می شوند. اگر اغلب ورزش می کنید، می توانید از این نوع عینک استفاده کنید. تیتانیوم و آلیاژهای آن به سبکی و انعطاف پذیری معروف هستند. اگر پوست حساسی دارید باید در خرید عینک دقت بیشتری داشته باشید. آلیاژهای نیکل بیشتر برای افرادی که حساسیت تماسی دارند مناسب است.

فریم‌های آلومینیومی نیز ارزان هستند، اما دوام زیادی ندارند، بنابراین در انتخاب عینک مردانه، علاوه بر شکل، رنگ و جنس فریم، باید با توجه به تیپ و شخصیت و فرم خود، مناسب ترین گزینه را نیز انتخاب کنید.

عینک‌های آفتابی نیز مانند عینک‌های طبی هستند که در انتخاب آنها باید دقت کرد و آنها را متناسب با فرم صورت انتخاب کرد. تنها نکته مهم این است که کمی عدسی عینک آفتابی آقایون باید بزرگتر باشد.رپرتاژ آگهی برای سفارش رپرتاژ آگهی خودتان با ما تماس بگیرید. ایمیل: ads@nodud.com تلفن: 02188984760 - 02188984761 - 02188984762 بیشتر بدانید...