فعالیت صرافی آنلاین ارز دیجیتال در ایران چگونه است؟

صرافی های آنلاین ارز دیجیتال در سر تا سر جهان پراکنده شده اند. یکی از نقاطی که اخیرا میزبان تعداد زیادی صرافی آنلاین ارز دیجیتال بوده است، کشور ما می باشد.

  1. دوشنبه ۱۲ مهر ۰ ساعت ۱۶:۲۴ (۲ هفته،۵ روز قبل)

ایران اکنون سهم قابل توجهی از صرافی های ارز دیجیتال را به خود اختصاص داده است. چندین صرافی ایرانی در حال حاضر به طور اختصاصی به خرید و فروش ارز دیجیتال می پردازند. کاربران ایرانی می توانند با انجام ثبت نام و احراز هویت در این صرافی ها، خرید و فروش ارز دیجیتال را انجام دهند. تفاوت هایی که بین این صرافی ها وجود دارد، باعث می شود تا ما بتوانیم بین آن ها انتخاب کنیم. این انتخاب بر اساس ویژگی های یک صرافی آنلاین ارز دیجیتال انجام می شود. البته معضلاتی هم گریبان گیر تمامی این صرافی ها می باشد. نه تنها در ایران، بلکه در سراسر جهان هم فعالیت صرافی های ارز دیجیتال با محدودیت هایی همراه است. در این مقاله، این محدودیت ها و تاثیر آن در فعالیت صرافی های ارز دیجیتال ایرانی را مورد نقد و بررسی قرار می دهیم.

خرید ارز دیجیتال

خرید ارز دیجیتال چه فوایدی دارد؟

پیش از اینکه به سراغ صرافی های آنلاین ارز دیجیتال و نحوه فعالیت آن ها در ایران برویم، ابتدا باید با ضرورت خرید ارز دیجیتال آشنا شویم. پس از آشنایی با این موارد، احتمالا از خود می پرسید که چرا دولت ها در برابر پذیرش ارز دیجیتال مقاومت می کنند؟ پاسخ این سوال را هم در ادامه مقاله خواهید گرفت. ابتدا باید فواید خرید ارز دیجیتال از صرافی های آنلاین را بیان کنیم تا با اهمیت این موضوع بیشتر آشنا شوید. 

ارز دیجیتال یک راهکار موثر در جهت جلوگیری از تورم است که به وسیله آن می توان ارزش پول را حفظ کرد و حتی ارتقا بخشید. این ارزها پس از طرح ریزی اولیه، امکان چاپ بی رویه ندارند و به همین دلیل، محدودیت عرضه آن ها باعث می شود تا پدیده تورم از بین برود. علاوه بر این امکان دیگری هم در مورد این ارزها وجود دارد که ارزش آن ها را افزایش می دهد. این عامل افزاینده ارزش، به اصطلاح توکن سوزی نام دارد. توکن سوزی یک فرآیند کاهش عرضه در بین ارزهای دیجیتال می باشد که با استفاده از الگوریتم PoB انجام می شود. این فرآیند با کاهش میزان عرضه یک ارز دیجیتال، باعث می شود تا در صورت ثابت ماندن یا افزایش تقاضا، قیمت آن چند برابر شود. علاوه بر این، کاهش عرضه باعث جلوگیری از تورم و کاهش ارزش دارایی می شود. اما این تنها دلیل خرید ارز دیجیتال نیست! مواردی همچون سرعت و امنیت بالاتر نسبت به سیستم های پرداختی فعلی، هزینه کمتر تراکنش ها با توجه به حذف واسطه ها، امکان انجام فرآیندهای مالی به صورت غیرمتمرکز و به دور از کنترل مرکزی که باعث حفظ حریم شخصی افراد می شود و...

خرید آنلاین بیت کوین

خرید و فروش آنلاین بیت کوین

بیت کوین که اولین ارز دیجیتال ساخته شده می باشد، سفری را آغاز کرد که پیوستن به آن آن به نفع تمام مردم جهان است. در طول این سفر افراد و ارزهای دیجیتال بسیار زیادی به بیت کوین ملحق شدند. ساخت این رمز ارز، از بروز یک بحران اقتصادی ناشی از تورم در آمریکا شروع شد. بیت کوین اولین رمز ارزی بود که در صرافی آنلاین ارز دیجیتال مورد معامله قرار گرفت. پس از گذشت 13 سال، هنوز هم هیچ ارز دیجیتالی نتوانسته با آن رقابت کند. به همین خاطر است که این ارز دیجیتال جایگاه خود را در صدر بازار کریپتوکارنسی تثبیت شده می بیند. البته در آینده ممکن است که ارزهایی مانند اتریوم (ETH) یا پروژه های قدرتمندی مانند Solana و Cardano بتوانند به بازار بیت کوین نزدیک تر شوند یا حتی آن را پشت سر بگذارند. با این حال هنوز هم بیت کوین پر طرفدار ترین ارز دیجیتال محسوب می شود. 

خرید بیت کوین و 12 هزار ارز دیجیتال دیگر مانند اتریوم و کاردانو و سولانا از صرافی آنلاین ارز دیجیتال امکان پذیر است. همه این ارزها را نمی توان از یک صرافی خرید. بنابراین باید صرافی را انتخاب کرد که ارزهای دیجیتال مورد نظر شما را داشته باشد. 

صرافی آنلاین ارز دیجیتال

صرافی آنلاین ارز دیجیتال

دولت ها هر از گاهی برای ارز دیجیتال و صرافی آنلاین ارز دیجیتال محدودیت هایی را تعیین می کنند. در این بین، دولت چین بیشترین میزان کشمکش را با ارزهای دیجیتال و صرافی های آن داشته است. این مورد قبلا سرمایه گذاران را در مورد آینده ارزهای دیجیتالی مانند بیت کوین نگران می کرد. اکنون دیگر تقریبا همه می دانند که چین از انتشار اخبار موقتی و غیر واقعی، از کاهش و افزایش قیمت بیت کوین سود می گیرد. با انجام این کار، دولت چین بیت کوین های خود را افزایش می دهد. بیت کوین بیشتر به منزله اقتصاد قوی تر است و این یعنی چین می خواهد با این کار، اقتصاد آمریکا را مغلوب خود سازد. 

در ایران هم پلیس فتا کاملا بر فعالیت های صرافی آنلاین ارز دیجیتال نظارت می کند تا امنیت دارایی کاربران آن ها تضمین شود. پس سرمایه گذاران نباید از این بابت نگران باشند. صرافی ارز دیجیتال با داشتن آدرس حقوقی ثبت شده و مشخص و شماره تلفن ثابت، کاملا در دسترس کاربران می باشد. صرافی بیت ایمن یک صرافی آنلاین ارز دیجیتال در ایران می باشد که با حفظ نهایت سرعت و امنیت، امکان معامله ارز دیجیتال با کم ترین کارمزد را به کاربران خود می دهد. این صرافی ارز دیجیتال با امکانات پر شمار و منحصر بفرد، فضایی مناسب را برای فعالیت کاربران خود ایجاد کرده است. اگر تا 15 مهر ماه، ثبت نام و احراز هویت خود در این صرافی را انجام دهید، بیت ایمن به عنوان هدیه، 100000 توکن شیبا به حساب شما واریز می کند. علاوه بر این، اگر از طریق لینک داده شده  ثبت نام و احراز هویت خود را انجام دهید، تمامی معاملات شما با 10% تخفیف کارمزد همراه خواهند بود. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید بخش «راهنمای استفاده» را در بالای صفحه اصلی سایت این صرافی مشاهده کنید. با این تفاسیر می توانید تا چند دقیقه دیگر، به صورت سریع، امن و بدون دغدغه، فعالیت خود در بازار ارز دیجیتال را آغاز کنید!رپرتاژ آگهی برای سفارش رپرتاژ آگهی خودتان با ما تماس بگیرید. ایمیل: ads@nodud.com تلفن: 02188984760 - 02188984761 - 02188984762 بیشتر بدانید...