هر چیزی که باید در مورد بیت کوین بدانید

بیت کوین (BTC) به خودی خود یک پدیده شگفت انگیز است.

  1. یکشنبه ۱۹ دی ۰ ساعت ۱۱:۴۰ (۱ هفته،۵ روز قبل)

به ما نشان داد که می‌توان ارز دیجیتالی داشت که به بانک‌ها یا دولت‌ها متکی نباشد. کنجکاو هستید که درباره اولین ارز دیجیتال جهان بیشتر بدانید؟ در اینجا برخی از دانستنی های شگفت انگیز بیت کوین آورده شده است، با ما همراه شوید.

معرفی بیت کوین

بیت کوین نه تنها اولین ارز رمزنگاری شده است، بلکه شناخته شده ترین ارز رمزنگاری شده در بین بیش از 20،000 ارز دیجیتال موجود امروزی است. رسانه‌های مالی مشتاقانه تمام نوسانات جدید را پوشش می‌دهند و بیت‌کوین را به بخشی اجتناب‌ناپذیر تبدیل می‌کنند.

بیت کوین نوع جدیدی از پول دیجیتال است و مانند همه پول ها می توانید آن را ذخیره کنید، مبادله کنید و با آن پرداخت انجام دهید. نکته کلیدی که بیت کوین را از ارزهای ملی متمایز می کند در ساختار غیرمتمرکز و مدل انتخابی آن نهفته است. معنی آن چیست؟ با «پول فیات» متمرکز (به معنای واقعی کلمه پول با حکم)، ارز توسط بانک های مرکزی صادر می شود و شهروندان مجبور می شوند از پول ملت خود استفاده کنند.

به استثنای پول نقد (که به طور فزاینده ای نادر می شود)، تراکنش ها از طریق واسطه هایی مانند بانک ها و درگاه های پرداخت انجام می شود. در مقابل، بیت کوین یک ارز انتخابی است که توسط کاربران کنترل می شود. ارزهای دیجیتال شامل یک شبکه رو به رشد از افرادی است که به طور داوطلبانه با قوانین پروتکل بیت کوین موافقت می کنند.

بیت کوین چیست؟

بیت کوین یک ارز دیجیتال غیرمتمرکز است که می توانید بدون واسطه مانند بانک، مستقیماً آن را بخرید، بفروشید و مبادله کنید. خالق بیت کوین، ساتوشی ناکاموتو، در ابتدا نیاز به یک سیستم پرداخت الکترونیکی مبتنی بر اثبات رمزنگاری را توضیح داد.

هر تراکنش بیت کوینی که تا به حال انجام شده است، در یک دفتر کل عمومی وجود دارد که برای همه قابل دسترسی است و باعث می شود تراکنش ها به سختی جعل شوند و اینکار برای هکرها هم بسیار دشوار است. همه این امنیت ها به دلیل طراحی این ارز دیجیتال است: بیت‌کوین‌ها بر اساس ماهیت غیرمتمرکز آن‌ها توسط دولت یا هیچ مؤسسه صادرکننده‌ای پشتیبانی نمی‌شوند.

از زمان عرضه عمومی آن در سال 2009، ارزش بیت کوین به طرز چشمگیری افزایش یافته است. اگرچه زمانی هر سکه کمتر از 150 دلار فروخته می شد، اما از 26 اکتبر 2021، یک بیت کوین بیش از 62000 دلار به فروش می رسید. از آنجایی که عرضه آن به 21 میلیون سکه محدود شده است، بسیاری انتظار دارند که با گذشت زمان، قیمت آن همچنان در حال افزایش باشد، به خصوص که سرمایه‌گذاران نهادی بزرگتر آن را به عنوان نوعی طلای دیجیتال برای محافظت در برابر نوسانات بازار و تورم تلقی می‌کنند.

ویژگی‌های بیت کوین

بیت کوین به سه دلیل کلیدی ارزش دارد:

  1. عرضه محدودی دارد.
  2. به راحتی قابل تقسیم است. شما می توانید یک بیت کوین را به 100 میلیون قطعه تقسیم کنید.
  3. بادوام است. یک شبکه عظیم توزیع شده در سطح جهانی از رایانه های مستقل، مالکیت بیت کوین را ردیابی می کند. این سیستم تضمین می کند که هیچ بیت کوینی از دست نرود.

فراتر از این، بیت کوین دارای چند ویژگی مهم دیگر است که به آن اجازه می دهد تا ویژگی های پولی طلا را به عصر دیجیتال مدرن بیاورد. اینها هستند:

ارسال بیت کوین آسان است. ارسال هر مقدار بیت کوین به هر کسی در جهان می تواند در چند دقیقه و با تضمین 100٪ امنیت انجام شود. تقریباً مانند ارسال یک ایمیل رمزگذاری شده است.

تأیید صحت بیت کوین بسیار راحت است. در واقع، خرید و فروش بیت کوین جعلی عملا غیرممکن است.

چگونه یک کیف پول بیت کوین بسازم؟

کیف پول بیت کوین ابزاری برای تعامل با شبکه بیت کوین است. از آن برای خرید، فروش، ارسال، دریافت و تجارت بیت کوین استفاده کنید. ساخت کیف پول بیت کوین به آسانی دانلود یک اپلیکیشن است.

کلیدهای عمومی و خصوصی

موجودی بیت کوین با استفاده از کلیدهای عمومی و خصوصی ثبت می شود که مجموعه ای از اعداد و حروف هستند که از طریق یک الگوریتم رمزگذاری ریاضی به هم مرتبط شده اند.

کلید عمومی، مشابه شماره حساب بانکی، به عنوان "آدرس بیت کوین" نامیده می شود که برای ارسال و دریافت بیت کوین با دیگران به اشتراک گذاشته می شود. کلید خصوصی یا «seed»، معادل یک پین کارت اعتباری، برای تأیید تراکنش‌های بیت‌کوین استفاده می‌شود و از تغییر تراکنش‌ها پس از صدور توسط شخص ثالث جلوگیری می‌کند. استفاده از آدرس های بیت کوین تضمین می کند که هویت خریداران و فروشندگان ناشناس باقی می ماند.

نحوه خرید بیت کوین

اکثر مردم بیت کوین را از طریق صرافی های ارز دیجیتال خریداری می کنند . صرافی‌ها به شما امکان خرید، فروش و نگهداری ارزهای دیجیتال را می‌دهند و راه‌اندازی یک حساب مشابه افتتاح حساب کارگزاری دراند. شما باید هویت خود را تأیید کنید و نوعی منبع مالی مانند حساب بانکی یا کارت نقدی ارائه دهید.

انواع کیف پول های ارز دیجیتال

صرف نظر از جایی که بیت کوین خود را خریداری می کنید، به یک کیف پول برای ذخیره بیت کوین نیاز دارید، که به آن کیف پول گرم یا کیف پول سرد می گویند.

کیف پول گرم

یک کیف پول گرم (که کیف پول آنلاین نیز نامیده می شود) توسط یک صرافی ذخیره می شود. ارائه دهندگان کیف پول آنلاین عبارتند از Exodus، Electrum و Mycelium.

کیف پول سرد

کیف پول سرد (یا کیف پول موبایلی) یک دستگاه آفلاین است که برای ذخیره بیت کوین استفاده می شود و به اینترنت متصل نیست. برخی از گزینه های کیف پول تلفن همراه عبارتند از Trezor و Ledger.

چند نکته مهم در مورد خرید بیت کوین

در حالی که بیت کوین گران است، می توانید درصدی از بیت کوین را از برخی فروشندگان خریداری کنید. همچنین باید مراقب کارمزدها باشید، که عموماً درصد کمی از مبلغ تراکنش‌های رمزنگاری شما به عنوان کارمزد تراکنش ها محسوب می شوند. در نهایت، توجه داشته باشید که خرید بیت کوین مانند بسیاری از خریدهای سهام دیگر به ظاهر آنی نیست. از آنجایی که تراکنش های بیت کوین باید توسط ماینرها تأیید شود، ممکن است حداقل 10 تا 20 دقیقه طول بکشد تا خرید بیت کوین خود را در حساب خود مشاهده کنید.

صرافی بیت کوین چگونه کار می کند؟

صرافی بیت کوین فرآیند معامله بیت کوین برای کالاها، خدمات یا سایر ارزهای دیجیتال است. گزینه های شما از مبادلات همتا به همتا تا خدمات مبادله متمرکز بزرگ که شبیه یک حساب معاملاتی سهام است، متغیر می باشد.

استخراج بیت کوین چیست؟

استخراج بیت کوین ، که فرآیند «ماینینگ» یا همان ساخت بیت کوین های جدید است، یکی از اجزای ضروری سیستم شبکه، بدون تکیه بر یک مرجع متمرکز است. استخراج همچنین برای تضمین امنیت شبکه حیاتی است.

چند بیت کوین وجود دارد؟

در حال حاضر 18590300 بیت کوین در گردش است و حداکثر 21,000,000 بیت کوین برای عرضه وجود دارد.

بیت کوین عرضه ثابتی دارد. در پروتکل بیت کوین کدگذاری شده است و تغییر نخواهد کرد. این تضمین می کند که ارزش پول دیجیتال در طول زمان افزایش می یابد.

آیا بیت کوین را می توان به پول نقد تبدیل کرد؟

بیت کوین را می توان مانند هر دارایی با پول نقد مبادله کرد. مبادلات ارزهای دیجیتال متعددی به صورت آنلاین وجود دارد که افراد می توانند این کار را انجام دهند، اما تراکنش ها را می توان به صورت حضوری یا از طریق هر پلتفرم ارتباطی انجام داد.

نتیجه گیری

بیت کوین همان پول است، تقریباً مانند هر ارزی که می شناسید. بسیاری از شما، چه هنگام گشت و گذار در اینترنت و چه از طریق رسانه های اجتماعی، در مورد آن شنیده اید. بیت‌کوین یک طرح پونزی نیست، کلاهبرداری هم نیست. در نگاه اول، ایده ارزهای دیجیتال مانند بیت کوین ممکن است گیج کننده به نظر برسد.

بیت‌کوین‌ها را می‌توان در هر پلت‌فرم معاملاتی دارایی‌های دیجیتالی به نام صرافی‌های بیت‌کوین معامله کرد، جایی که مردم می‌توانند بیت‌کوین را با ارزهای فیات یا سایر ارزهای دیجیتال، که مجموعا به نام آلت‌کوین شناخته می‌شوند، خریداری کنند. صرافی های بیت کوین مانند یک بورس اوراق بهادار به عنوان واسطه عمل می کنند و خریداران را با فروشندگان مطابقت می دهند. برای معامله بیت کوین، باید کیف پول بیت کوین داشته باشید.رپرتاژ آگهی برای سفارش رپرتاژ آگهی خودتان با ما تماس بگیرید. ایمیل: ads@nodud.com تلفن: 02188984760 - 02188984761 - 02188984762 بیشتر بدانید...