پاک کردن اسلایم خشک شده از روی فرش - نگین هلال مشهد

پاک کردن اسلایم خشک شده از روی فرش

  1. چهارشنبه ۱۷ آذر ۰ ساعت ۱۴:۳۴ (۲ سال،۶ ماه قبل)

ژل اسلایم یکی از وسایل محبوب کودکان است، اما در کنار خاصیت سرگرم‌کننده‌ای که دارد معایبی نیز دارد. یکی از معایب آن این است که کودک شما هنگام بازی مقداری از آن را بر روی فرش بریزد و شما زمانی متوجه آن شوید که خشک شده باشد که این امر در فرش‌های تراکم بالا مثل فرش 1000 شانه، 1200 شانه و 1500 شانه به دلیل ریزتر بودن نخ فرش، پاک‌کردن اسلایم کمی مشکل‌تر است. در این شرایط خونسردی خود را حفظ کنید ما در این مقاله راهکارهایی را برای شما بیان کرده‌ایم.

اولین قدم هنگام ایجاد لکه بر روی فرش یا وسیله‌های دیگر این است که در سریع‌ترین حالت ممکن اقدام به پاک‌سازی آن کنید زیرا اگر همان موقع به آن نرسید لکه ماندگار می‌شود و پاک‌کردنش کار مشکل و سختی خواهد بود. در ساختار اسلایم مواد شیمیایی وجود دارد و این مواد ممکن است به رنگ فرش شما آسیب بزند و هرچه لکه بیشتر بماند احتمال ماندگاری تیرگی‌اش بر روی فرش زیاد است.

ژل اسلایم چیست؟

ژل اسلایم ماده‌ای خمیری است که برای بازی کودکان استفاده می‌شود و حالت ژلاتینی دارد. اسلایم، خمیری است که به‌راحتی شکل می‌گیرد و بازی با آن کثیف کاری ندارد. گفته شده که بازی با خمیر اسلایم بر ذهن و افزایش خلاقیت کودکان بسیار مؤثر است. دلیل این تأثیر بسیار زیاد این است که فرد با فشردن آن استرس و خشم خود را خالی می‌کند و از صداهایی که از حبس هوا و خالی شدن آنها ایجاد می‌شود لذت می‌برد.

پاک کردن اسلایم از روی فرش

ابتدا با استفاده از کاردک و یا ناخن دستتان یا هر وسیله‌ای که می‌توانید تا جایی که امکان دارد اسلایم را از سطح فرش بردارید. سعی کنید این مرحله را بادقت فراوان انجام دهید تا در مراحل بعدی کارتان آسان‌تر شود.

پس از برداشتن اسلایم ازروی فرش، عملیات پاک‌سازی را شروع کنید. در فرش‌های ظریف و ریزنقش به دلیل بالا بودن قیمت فرش 1500 شانه و قیمت فرش 1200 شانه باید دقت بیشتری انجام دهید تا هنگام تمیزکردن لکه اسلایم ازروی فرش، آسیب کمتری به بافت فرش برسد.

سرکه از بهترین مواد برای ازبین‌بردن لکه ازروی فرش است ولی اگر به‌تنهایی از آن استفاده کنید ممکن است به فرش شما آسیب بزند. بهتر است آن را در مقداری آب حل کنید و سپس از آن استفاده کنید اما مقدار آن را باید بدانید. سرکه سفید و آب را به نسبت 2 به 1 مخلوط کنید و به لکه اسپری کنید.

از برسی نرم و یا مسواک که به فرش شما آسیب نرساند استفاده کنید تا محلول به خورد لکه برود. چند دقیقه صبر کنید و می‌بینید که محلول خاصیت چسبندگی اسلایم را از بین برده است. با برس می‌توانید شاهد این تغییر برای پاک‌کردن و ازبین‌بردن اسلایم باشید. تلاش کنید با برس لکه را از سطح فرش پاک کنید ولی توجه داشته باشید این کار را باید بسیار آرام انجام دهید تا لکه بیشتر پخش نشود و هر بار که برس را بر روی لکه می‌کشید آن را تمیز کنید تا کثیفی بیشتری ایجاد نکند. حالا موقع این است که حوله یا دستمالی نخی بر روی لکه بکشید تا خشک شود. می‌توانید از سشوار یا جاروبرقی نیز استفاده کنید اما توجه داشته باشید که از باد سرد سشوار استفاده کنید و سشوار را بافاصله از فرش نگهدارید تا اتفاق بدی برای فرشتان نیفتد.

اگر همچنان آثاری از لکه بر روی فرش مانده بود این کار را آن‌قدر تکرار کنید تا پاک شود. به طور معمول در بافت فرش‌های ماشینی از الیاف اکریلیک هیت ست استفاده می‌شود که جزء مقاوم‌ترین الیاف در برابر شستشو می‌باشد بنابراین به‌راحتی بافت آن‌ها آسیب نمی‌بیند ولی به دلیل بالا بودن قیمت فرش 1500 شانه و 1200 شانه باید در تمیزکردن فرش دقت لازم را انجام دهید.

در این مقاله با نحوه پاک‌کردن اسلایم خشک شده ازروی فرش آشنا شدید، برای مطالعه بیشتر و آشنایی با پاک‌کردن انواع لکه‌ها و چگونگی شستن انواع فرش‌های ماشینی مانند فرش 1000 شانه می‌توانید به وب‌سایت فرش نگین مشهد مراجعه نمایید.

فرش نگین مشهد یکی از بزرگ‌ترین تولیدکنندگان فرش ماشینی در کشور بوده که انواع فرش‌های ماشینی 700 شانه، فرش 1000 شانه، 1200 شانه، 1500 شانه و انواع فرش‌های فانتزی و وینتیج را تولید می‌کند. شما با مراجعه به وب‌سایت نگین مشهد هلال می‌توانید از انواع قیمت‌های فرش ماشینی از جمله قیمت فرش 1200 شانه و قیمت فرش 1500 شانه مطلع شوید و در هنگام خرید فرش اطلاعات کاملی از قیمت و خصوصیات فرش‌های ماشینی داشته باشید. در صورت تمایل به خرید فرش از شرکت نگین مشهد هلال می‌توانید از شرایط خرید اقساطی ویژه بازنشستگان و تأمین اجتماعی نیز استفاده نمایید. در خرید اقساطی فرش علاوه بر خرید فرش موردنظر خود از آسودگی بیشتری نیز در هنگام خرید برخوردار خواهید بود.رپرتاژ آگهی برای سفارش رپرتاژ آگهی خودتان با ما تماس بگیرید. ایمیل: ads@nodud.com تلفن: 02188984760 - 02188984761 - 02188984762 بیشتر بدانید...