با استقبال مخاطبان و در بوکلند مرکز خرید پالادیوم برگزار شد

رونمایی از کتاب مجموعه اشعار بهاره عمیدی با عنوان «چرخ و فلک زندگی»

از کتاب «چرخ و فلک زندگی» مجموعه اشعار بهاره عمیدی به زبان انگلیسی، روز یکشنبه 10 اردیبهشت‌ماه 96 با حضور جمعی زیادی از علاقه‌مندان در بوکلند مرکز خرید پالادیوم رونمایی شد.

  1. دوشنبه ۱۱ اردیبهشت ۹۶ ساعت ۱۹:۳۱ (۴ سال،۸ ماه قبل)

در این مراسم که با حضور تنی چند از تصویرگران ایرانی این کتاب نیز همراه بود، بهاره عمیدی، به بیان مختصری در زمینه شعر درمانی (poetry therapy) و اثر آن در رفع احساسات ناخوشایند پرداخت و گفت: «شعر درمانی روشی است که در آن افراد تمام احساسات و اندیشه‌های آزار دهنده خود را در قالب کلمات به‌شکل شعر روی کاغذ می‌آورند و در جمع می‌خوانند. برای اجرای این شیوه، تنها یک کاغذ سفید لازم است تا فرد به صورت آنی و با هر قالب کلامی بتواند، افکار و احساسات خود را به روی کاغذ منتقل کند و سپس آن را با دیگران به اشتراک گذارد. در واقع نگارش احساسات بر روی کاغذ و سپس به اشتراک گذاشتن آن، دو رکن مهم شعر درمانی هستند.»

رونمایی از کتاب مجموعه اشعار بهاره عمیدی با عنوان «چرخ و فلک زندگی» لینک ثابت


وی سپس تجربه خود در نگارش کتاب چرخ و فلک زندگی (The Carousel of Life) را نمایشی از افکار و احساساتی دانست که در وی شکل گرفته و قصد دارد آن را با دیگران به اشتراک گذارد.

عمیدی که فارغ التحصیل کارشناسی ارشد در رشته روانشناسی مشاوره خانواده، ازدواج و کودک از کالج نوتردام و دارای مدرک دکترای روانشناسی آموزشی از دانشگاه کاتولیک واشنگتن است در ادامه گفت: «شعر درمانی به این معناست که در قلبمان را باز کنیم و احساسات خود را با نگارش آنها بروز دهیم. نکته جالب در شعر درمانی این است که فرد با بروز افکار خود به صورت نوشتار، انگار همواره یک مشاور تمام وقت را در کنار خود دارد و به این وسیله می‌تواند به ذهن، افکار و اندیشه خود مسلط گردد.»

این شاعر و روانشناس سپس یکی از اشعار خود در این کتاب به نام «اگر فقط بادها معنای پرواز داشتند» را خواند که با ترجمه آن به فارسی توسط ناهید پناهی ادامه یافت و مورد استقبال و تشویق حضار قرار گرفت.

کتاب «چرخ و فلک زندگی» مجموعه‌ای از اشعار عمیدی را در شش سال گذشته در بر می‌گیرد. در این کتاب 40 شعر در کنار 40 تصویر که توسط هنرمندان 22 کشور از سراسر دنیا خلق شده، چاپ شده است.

عمیدی سال‌های بسیاری را در آمریکا و خاورمیانه صرف کار با جوانان، زنان در خانه‌های امن، قربانیان قاچاق انسان و مردان در اردوگاه‌های کار کرده است. او جلسات شعر، کارگاه‌ها و سمینارهایی را در دانشگاه‌ها و مدارس با موضوع شعر درمانی برگزار کرده است. عمیدی همچنین در سیلیکون ولی با گروه‌هایی از متخصصان تکنولوژی شرکت‌های بین المللی نیز در زمینه شعر درمانی همکاری کرده است.

مراسم رونمایی از کتاب «چرخ و فلک زندگی»، با مراسم امضای کتاب توسط شاعر برای علاقه‌مندان و خریداران این کتاب پایان یافت.رپرتاژ آگهی برای سفارش رپرتاژ آگهی خودتان با ما تماس بگیرید. ایمیل: ads@nodud.com تلفن: 02188984760 - 02188984761 - 02188984762 بیشتر بدانید...