آزمون کارشناسی ارشد در ایستگاه آخر

قطار کنکور کارشناسی ارشد دارد به ایستگاه آخر نزدیک می‎شود و کم کم باید مسافران سال 99 پیاده شوند و جای خود را به کسانی بدهند که می‌خواهند عازم سفر 1400 این قطار باشند.

  1. یکشنبه ۲۳ شهریور ۹۹ ساعت ۱۱:۰۴ (۱ هفته،۱ روز قبل)

نتایج آزمون کارشناسی ارشد 99 تا چند روز دیگر اعلام می‎شود و پذیرفته‌شدگان این کنکور مشخص می‌شوند. قبولی‌های که ممکن است در هر یک از دانشگاه‎های سراسری، آزاد، پیام نور یا غیرانتفاعی پذیرفته شده باشند و تصمیم‌ بگیرند که می‌خواهند در کدرشته قبولی ثبت‌نام کنند و دوره فوق لیسانس را شروع کنند یا خیر؟

بیم و امیدهای کنکور کارشناسی ارشد

کنکور کارشناسی ارشد 99 در حالی روزهای آخر تکاپوی خود را پشت سر می‎گذارد که با شیوع کرونا اتفاقات فراوانی را تجربه کرد. این آزمون که بعد از کنکور سراسری پرجمعیت‌ترین آزمون کشور است، بارها به دلیل کرونا به تعویق افتاد و تا آخرین روزهای برگزاری هم موافقان و مخالفان فراوانی داشت.

مخالفانی که معتقد بودند برگزاری این آزمون باعث ابتلای شرکت‌کنندگان به کووید-19 خواهد شد و باید از هر نوع عملی که جان جوانان کشور را به خطر بیندازد دوری کرد.

موافقان اما نظرشان این بود که تعویق آزمون کارشناسی ارشد بیشتر از این امکان ندارد و در صورتی که بخواهیم کنکور را به شهریور و بعد از آن منتقل کنیم، ممکن است با توجه به انتشار آنفلوانزا در کشور وضعیت از این هم بدتر شود و کار به جایی برسد که اصلاً نشود کنکور را برگزار کرد. هر چند برخی موافقان نظرشان این بود که اگر این طور شد خوب اصلاً برگزار نمی‎کنیم، اما به هر حال در نهایت نظر این شد که کنکور در اواسط مردادماه برگزار شود و تمام.

برگزاری کنکور کارشناسی ارشد تحت تدابیر شدید بهداشتی

آزمون کارشناسی ارشد 99 هفته بعد از کنکور دکتری برگزار شد و باعث شد تا براساس بررسی های انجام شده در کنکور دکتری، شرایط این کنکور بهتر و با وسواس بیشتری بررسی شود.

برخی نمایندگان بر مبنای تصاویری که از آزمون دکتری منتشر شده بود، تدابیر سازمان سنجش برای برگزاری کنکور در شرایط کرونا را ناکافی می‎دانستند. به عقیده این عده حتی استفاده از ماسک N95 هم در محیطی که برای کنکور فراهم شده بود، ناکافی بود. چرا که جریان هوا در بسیاری از حوزه‎ها به اندازه کافی نبود و وجود سقف‎های کوتاه و فاصله کم بین صندلی‎ها باعث شده بود تا امکان ابتلای داوطلبان به کرونا از بین نرود.

از این رو، این نمایندگان خواستار سخت‌گیری بیشتری در کنکور کارشناسی ارشد شدند. درخواستی که با توجه به موافقت وزیر بهداشت چاره ای جز اجرا نداشت. پک های بهداشتی حاوی ماسک و ماده ضدعفونی‌کننده به همه داوطلبان داده شد تا در صورتی که لازم است ماسک خود را در اواسط آزمون تعویض کنند. فاصله صندلی‎ها بسیار دور از هم در نظر گرفته شد و حوزه‎های برگزاری کنکور چندین برابر شد. شرایط به گونه ای بود که تصور وجود یک کانکس امدادی در کنار هر حوزه امتحانی دور از ذهن نبود.

از دیگر اقدامات کنکور این بود که سوالات بر روی زمین قرار داده نمی‌شد و مستقیم روی دسته صندلی‎ها قرار می‎گرفت.

البته با تمام این احوالات باز هم عده‌ای در آزمون شرکت نکردند و عطای کنکور را به لقای کرونا بخشیدند. برخی از این افراد کسانی بودند که خود یا یکی از نزدیکانشان به بیماری زمینه‌ای مبتلا بود یا سن بالایی داشت.

هر چه که بود گذشت و تا چند روز دیگر نتایج این آزمون هم اعلام خواهد شد و باید منتظر بود تا وضعیت آزمون در سال آینده مشخص شود ... .رپرتاژ آگهی برای سفارش رپرتاژ آگهی خودتان با ما تماس بگیرید. ایمیل: ads@nodud.com تلفن: 02188984760 - 02188984761 - 02188984762 بیشتر بدانید...