معرفی دیپلم فنی و حرفه ای

  1. شنبه ۴ بهمن ۹۹ ساعت ۱۶:۴۵ (۲ سال،۲ ماه قبل)

از جمله دیپلم هایی است که داوطلبین دیپلم در کرج می توانند اقدام به اخذ آن نمایند. امروزه با صنعتی شدن جامعه نیاز به داشتن نیروهای متخصص در رشته های مختلف بیشتر از گذشته احساس می شود،بنابراین جامعه علاوه بر نیاز به داشتن نیروهایی که دروس تئوری رشته های مختلف را یاد گرفته اند نیاز به متخصصینی دارد که قبل از ورود به دانشگاه و فقط با داشتن دیپلم نیز بتوانند در کارهای فنی دارای شغلی مستقل شوند. از موفق ترین این رشته ها دیپلم فنی و حرفه ای می باشند.این داوطلبین قبل از ورود به دانشگاه و فقط با دارا بودن دیپلم می توانند وارد بازار کار شده و به صورت عملی اهداف شغلی خود را پیش ببرند و در واقع هدف دیپلم فنی و حرفه ای مهارت آموزی و کسب مهارت های عملی و سوق دادن دانش آموزان به سمت بازار کار می باشد.

شباهت های دیپلم فنی حرفه ای و دیپلم کارو دانش

دیپلم فنی حرفه ای و دیپلم کارو دانش در آموزشگاه کامپیوتر در کرج شباهت ها و تفاوت های با هم دارد.از جمله شباهت ها این است که بر خلاف رشته های نظری که از دروس تئوری تشکیل شده است در دیپلم فنی و حرفه ای و کار و دانش داوطلبین بیشتر باید واحد های نظری را پشت سر بگذارند و در کنار آن تعداد محدودی دورسی تئوری را نیز بگذرانند. از جمله شباهت های دیگر این است که فارغ التحصیلان هر دو این رشته ها ( دیپلم فنی و حرفه ای و دیپلم کار و دانش) پس از اخذ دیپلم می توانند وارد یکی از از دانشگاه های فنی دولتی و آزاد و همچنین پیام نور شوند و پیس از دوره ای حدود دوساله موفق به اخذ مدرک کاردانی (فوق دیپلم) شوند و سپس بعد از آن در مقاطع بالاتر نیز مشغول به تحصیل گردند.


تفاوت های دیپلم فنی حرفه ای و دیپلم کارو دانش

دیپلم این دو رشته تفاوت هایی را نیز با هم دارند،از جمله تفاوت های آن این است که شرایط برای ورود به رشته های فنی و حرفه ای نسبت به رشته های کار و دانش کمی سخت تر است. پس از ورود به این رشته ها دروس رشته های کار و دانش نسبت به فنی و حرفه ای آسان تر است و راحت تر می توان دیپلم کار و دانش را اخذ نمود. در رشته های کار و دانش دروس عملی نسبت به دروس تئوری واحد های بیشتری را به خود اختصاص داده است بنابراین ساعات دروس عملی و کارگاهی در رشته های کار و دانش بیشتر از دروس فنی و حرفه ای می باشد. داوطلبین ی که تمایل به اخذ دیپلم کار و دانش دارند باید بدانند که شاخه ها و رشته های زیر مجموعه کار و دانش بیشتر از شاخه های رشته فنی و حرفه ای می باشد و تعداد انتخاب بیشتری دارند. دیپلم فنی وحرفه ای اعتبار بیشتری نسبت به دیپلم کار و دانش دارد بنابراین از شرایط استخدام بیشتر وبهتری نسبت به اخذ کنندگان دیپلم کار و دانش دارد. دانش آموزان و یا همان هنرجویان رشته های فنی و حرفه ای باید دروسی را بگذرانند که دانش آموزان و هنرجویان کار و دانش از گذراندن آنها معاف می باشند.رپرتاژ آگهی برای سفارش رپرتاژ آگهی خودتان با ما تماس بگیرید. ایمیل: ads@nodud.com تلفن: 02188984760 - 02188984761 - 02188984762 بیشتر بدانید...