آیا بیمه هزینه درمان کرونا را پرداخت می کند

کرونا این روزها یکی از نگرانی های اصلی و دغدغه بسیاری از افراد شده است و نه تنها زندگی شخصی بلکه ابعاد اقتصادی و اجتماعی زیادی هم به همراه داشته است.

  1. سه شنبه ۴ آذر ۹۹ ساعت ۱۴:۲۳ (۲ سال،۴ ماه قبل)

همین که هر روز که از خانه خارج می شوی، نگران مبتلا شدن به بیماری کووید 19 باشی و مجبور باشی همواره فاصله اجتماعی را با اطرافیان رعایت کنی، خودش بزرگترین دغدغه است. این مسئله تا جایی پیش می رود که حتی به خرید های روزمره هم رحم نمی کنی و مجبوری تمام خریدها را ضدعفونی کرده و یا حتی با آب و مایع ضدعفونی کننده شست و شو کنی. اما این تازه اول ماجراست. خدا نکند که یکی از افرادی که با آن ها معاشرت داشته ای، به کرونا مبتلا شود. تا دو هفته خودت را بررسی می کنی که نکند تو هم به ویروس کرونا مبتلا شده باشی و هر علامت معمولی خودت را هم کرونا در نظر می گیری. فکر می کنم همه شما عزیزان در طول ماههای گذشته با این گونه استرس ها روبرو شده باشید.

یکی دیگر از نگرانی هایی که کرونا به وجود آورده است، ابعاد اقتصادی آن است. اینکه خیلی از افراد به دلیل شیوع کرونا کسب و کارشان تعطیل شده است که فعالیت های گردشگری و رستوران ها و همچنین اماکن تفریحی از جمله مهم ترین آن ها هستند. برخی از افراد هم به دلیل مشکلات اقتصادی و تعدیل نیرو در شرکت ها از کار اخراج شده اند. همچنین با کم شدن درآمد در خیلی از مشاغل قدرت خرید هم بسیار کاهش پیدا کرده است.

مواردی که گفته شد، همه برای قبل از مبتلا شدن به ویروس کرونا است. اگر خدای نکرده فردی به کرونا مبتلا شود، فصل جدیدی از نگرانی ها برای او شروع خواهد شد. به دلیل ناشناخته بودن واکنش های سیستم ایمنی بدن در برابر کرونا، لزوم پیگیری سریع درمان بیماری برای همه افراد باعث می شود که نگرانی دریافت خدمات درمانی با کیفیت بالا به اصلی ترین استرس تبدیل شود. اما همه قادر به پرداخت هزینه های درمان این بیماری نیستند. در این میان، نقش بیمه بسیار پر رنگ خواهد بود. مخصوصاً جایی که فرد به دلیل حاد شدن بیماری مجبور به بستری در بیمارستان یا مراکز درمانی می شود. در این حالت است که از یک طرف بیماری وارد فاز شدید شده و می بایست به سرعت و با کیفیت خوب درمان صورت پذیرد، و از طرف دیگر هر چقدر کیفیت درمان بالاتر رود، درمان هم با هزینه به مراتب بالاتری همراه خواهد بود.

در این بین افرادی که از بیمه های پایه استفاده می کنند، می توانند با مراجعه به مراکز درمانی دولتی یا تامین اجتماعی از خدمات درمانی معمول و پایه استفاده کنند. اما اگر میخواهید از بیمارستان های خصوصی بهره مند باشید، اکثر این مراکز درمانی طرف قرارداد با بیمه های خدمات درمانی و تأمین اجتماعی نیستند. بنابراین یا باید هزینه ها را به صورت شخصی پرداخت کنید یا دارای بیمه تکمیلی باشید.

در این بین راهکاری هم توسط شرکت بیمه سامان ارائه شده است. این شرکت با ارائه بیمه سه گانه کرونا، هزینه های درمان بیماری کرونا را تا سقف مشخصی که شما خریداری کرده اید، تحت پوشش قرار می دهد. همچنین در بیمه درمان کرونا سامان علاوه بر پرداخت هزینه پزشکی، غرامت روزانه بستری در بیمارستان هم پرداخت می شود که افرادی که بیمار شده اند، کمتر نگران عدم کسب درآمد در دوران بیماری باشند. همچنین در صورتی که خدای نکرده فردی بر اثر کرونا فوت شد، بیمه سامان در بیمه کرونا سرمایه فوت به بازماندگان او پرداخت خواهد کرد.

خرید بیمه کرونا به راحتی امکان پذیر است. شما بدون نیاز به خارج شدن از منزل می توانید با مراجعه به وب سایت نمایندگی بیمه سامان، نسبت به خرید بیمه نامه اقدام کنید. این بیمه نامه به صورت انفرادی صادر شده و می توانید برای تک تک اعضای خانواده این بیمه نامه را جداگانه درخواست دهید.

اما در نهایت داشتن بیمه باز هم دلیلی بر رعایت نکردن فاصله اجتماعی نخواهد بود. ماسک بزنیم و اگر کار ضروری نداریم، در منزل بمانیم.رپرتاژ آگهی برای سفارش رپرتاژ آگهی خودتان با ما تماس بگیرید. ایمیل: ads@nodud.com تلفن: 02188984760 - 02188984761 - 02188984762 بیشتر بدانید...