آشنایی با ویژگی های بالش و تشک طبی باکیفیت

یکی از مهمترین وسایل مورد استفاده هر شخص در مدت شبانه روز، کالای خواب است. بالش و تشک های گوناگون با کیفیت های متفاوت در بازار عرضه می شود و هرکس با توجه به نیاز خود آنها را انتخاب و خریداری می کند.

  1. پنجشنبه ۲ تیر ۱ ساعت ۱۵:۳۳ (۵ ماه،۲ هفته قبل)

برخی از افراد به دلیل شرایط جسمی خاص تشک طبی را برای خواب ترجیح می دهند. بالش ها نیز با توجه ویژگی های مختلف، خریداری می شوند. به جهت اهمیت محصولات خواب قصد داریم درباره آنها صحبت کنیم. قیمت بالش و بالش مموری فوم را نیز مورد بررسی قرار می دهیم.

تشک طبی مرغوب چه ویژگی هایی دارد؟

تشک ها یکی از مهمترین کالاهای خواب به شمار می روند چرا که قسمت های بیشر اعضای بدن در هنگام خواب روی آنها قرار می گیرد. همان اندازه که تشک مرغوب می تواند هدیه خوبی برای خوابیدن فرد باشد از طرفی هم تشک نامناسب، آدمی را دچار دردهای مختلف عضلانی و ستون فقرات می کند. تشک طبی یکی از گزینه هایی است که اغلب پزشکان و متخصصان ارتوپد به بیماران خود پیشنهاد می کنند. تشک های طبی با استفاده از متریال مخصوص به خوبی از ستون فقرات محافظت می کنند.

سفتی و نرمی تشک طبی مرغوب به اندازه لازم است و هنگام خوابیدن فرد روی آن، به شکل بدن او در می آید. تشک های طبی با توجه به مواد و نحوه ساخت آنها به انواع مختلفی تقسیم می شوند که که هر کدام ویژگی های خاصی دارند. در بخش بعدی به انواع تشک های طبی می پردازیم.

انواع تشک طبی کدام است؟

تشک های طبی با مواد اولیه گوناگون و روش های ساخت متفاوتی تهیه می شوند. به همین جهت آنها را در دسته بندی های جداگانه ای قرار می دهند. این دسته بندی ها عبارتند از: تشک لتکس، تشک هیربدی، تشک مموری فوم، تشک طبی فوم و تشک فنری منفصل که به ویژگی های برخی از آنها را در ادامه مطلب می پردازیم.

تشک طبی مموری فوم

تشک مموری فوم یکی از جدیدترین محصولات خواب هستند. این نوع تشک طبی از فوم پلی یورتان یا ویسکوالاستیک تهیه می شود. تشک های مموری فوم در گذشته برای فضانوردان جهت جلوگیری از آسیب دیدگی در فضا تهیه می شد. تشک طبی مذکور انعطاف پذیری بالایی دارد و به شکل بدن فرد در می آید. تشک های مذکور حساسیت بالایی نسبت به حرارت و فشار دارند و این امر سبب می شود که فرد خوابی راحت و آسوده داشته باشد.

جالب است بدانید هنگامی که فرد روی تشک تکان می خورد عملکرد تشک بسیار خوب است و لرزش و تکان ها را به حداقل می رساند.

تشک طبی لتکس

تشک طبی لتکس یکی دیگر از کالاهای خواب پرطرفدار است. تشک های مورد نظر از صمغ درخت کائوچو تهیه می شوند و مورد علاقه طبیعت دوستان هستند. تشک های لتکس نیز حالت بدن را به خود می گیرند ولی اختلافی که با تشک های مموری فوم دارند در سرعت بازگشت به حالت اولیه است. سرعت بازگشت به حالت قبل تشک های لتکس، بیشتر از محصولات مموری فوم است.

کسانی که دچار دردهای عضلانی و استخوانی می شوند، تشک های طبی لتکس بهترین گزینه برای آنها محسوب می شود. تشک های مذکور نیز مانند مموری فوم ها جابجایی فرد را با کمترین لرزش پاسخ می دهند.

تشک فومی طبی

تشک های فومی طبی

نوع دیگری از تشک های طبی را با فوم های مختلف از جمله: فوم پلی یورتان، فوم لتکس، فوم جامد و فوم ژل تهیه می کنند. نرمی و لطافت و یکپارچگی فوم، تشک را به بستری راحت و آسوده تبدیل می کند. لرزش و تکان اندک در هنگام جابجایی فرد نیز جزو ویژگی های تشک های فوم طبی است. این تشک ها برای افرادی که کمردرد دارند گزینه بسیار مناسبی است.

معرفی انواع بالش طبی

بالش ها نیز کالای خواب مهمی محسوب می شوند و افرادی که دچار ناراحتی هایی در اطراف گردن و شانه هستند توسط پزشکان به بالش طبی توصیه می شوند. بالش های طبی انواع مختلفی دارند که برخی از آنها عبارتند از:

  • یکی از بهترین گزینه های بالش جهت خواب، بالش مموری فوم است. بالش های هوشمند فومی ویژگی هایی همانند تشک های مموری فوم دارند.
  • بالش های دورگردنی یا یو شکل جهت افرادی که دچار دردهای ناحیه گردن یا ساعت های متمادی مشغول کارهای کامپیوتری هستند گزینه مناسبی به شمار می روند.
  • برخی از بالش ها مناسب دردهای زانو هستند. افراد این بالش ها را در هنگام خواب بین زانوهای خود قرار می دهند تا سایش زانوها و درد آنها کاهش یابد.
  • بالش های گرد توخالی نیز برای نشستن افراد گزینه مناسبی به شمار می روند. این نوع بالش ها مشکلاتی مانند کمردرد و هموروئید را برای کسانی که مدت های طولانی پشت میز می نشینند را کاهش می دهد.

قیمت بالش و تشک طبی

بالش ها و تشک های طبی به دلیل مواد اولیه مرغوب و نحوه تولید ویژه دارای قیمت بالاتری نسبت به محصولات خواب معمولی هستند. جهت مشاهده قیمت بالش و به خصوص قیمت بالش مموری فوم می توانید به سایت های عرضه و فروش کالای خواب مراجعه کنید.


آکسون یکی از شرکت های تولید کننده کالای خواب است. تولید کنندگان آکسون محصولات خود را از بهترین مواد اولیه تولید می کنند به گونه ای که با وزن، درجه حرارت و شکل بدن فرد واکنش نشان می دهند. کادر آکسون نیز مجرب و تلاشگر است و کالاهایی خوب و مرغوب را تولید و عرضه می کند. محصولات خواب آکسون با به حداقل رساندن فشار روی اعضای بدن، خواب راحتی را برای فرد فراهم می کنند. جهت مشاهده محصولات اکسون به آدرس اینترنتی axonmatters.ir مراجعه کنید.رپرتاژ آگهی برای سفارش رپرتاژ آگهی خودتان با ما تماس بگیرید. ایمیل: ads@nodud.com تلفن: 02188984760 - 02188984761 - 02188984762 بیشتر بدانید...