معرفی انواع نژادهای گوسفند

گوسفندان از جمله حیواناتی می باشند که شرایط اقلیمی در نگهداری آنها بسیار مهم میباشد. از این رو دارای نژادهای مختلفی هستند که هر نژاد در منطقه ای خاص رشد و نمو پیدا خواهد کرد. با توجه به نژاد گوسفندان قیمت گوسفند روز تعیین خواهد شد. خصوصیات مختلف گوسفندان در ظاهر و همچنین پرواربندی آنها کاملا عیان خواهد بود.

  1. جمعه ۱۹ اردیبهشت ۹۹ ساعت ۲۲:۳۱ (۸ ماه،۲ هفته قبل)

گوسفندان از جمله حیواناتی می باشند که شرایط اقلیمی در نگهداری آنها بسیار مهم میباشد. از این رو دارای نژادهای مختلفی هستند که هر نژاد در منطقه ای خاص رشد و نمو پیدا خواهد کرد. با توجه به نژاد گوسفندان قیمت گوسفند روز تعیین خواهد شد. خصوصیات مختلف گوسفندان در ظاهر و همچنین پرواربندی آنها کاملا عیان خواهد بود. دقت در نژادهای گوسفندان کمکی موثر در نگهداری آنها خواهد بود. نژادهای گوسفندان در جهان بسیار زیاد می باشد که هر کدام با شرایط خاصی رشد می نمایند. اما در کشور ما نیز گوسفندان دارای نژادهای مختلفی هستند. هر نژادی از گوسفندان علاوه بر برخورداری از تنوع در قیمت گوسفند روز ، ویژگی های منحصر بفردی را در پی خواهند داشت که در ادامه به بررسی آنها می پردازیم :


قیمت گوسفند روز

انواع نژادهای مختلف و قیمت گوسفند روز :

• نژاد گوسفند افشاری :

از جمله خصوصیات بارز در این نوع از نژادها بلند قد بودن آنها می باشد. قدرت پا و دست در این نژادها به گونه ای می باشد که گوسفند به راحتی می تواند از مناطق سنگلاخی و کوهستانی عبور نماید. این گوسفندان از جمله دام هایی به شمار می آیند که دارای دنبه های سنگینی می باشند. اغلب دام های افشاری به صورت نیم گوش و یا در برخی از مواقع بدون گوش هستند. یکی دیگر از خصوصیات ظاهری در این دام ها پوشش پشمی آنها می باشد که در زیر گردن ، پا ، دست ، زیر شکم و صورت از پشم برخوردار نخواهند بود. کیفیت پشم در گوسفندان افشاری ضخیم و ایده آل است. این گوسفندان از رشد بسیار مرغوبی برخوردار هستند .به گونه ای که در گروه اولین انواع نژادهای گوشتی قرار خواهند گرفت. گوسفندان افشاری با شرایط آب و هوایی سرسیری به راحتی کنار می آیند. یکی دیگر از خصوصیات ویژه در این نوع از نژادها دوقلو زایی بسیاری از میش ها می باشد. برای اینکه از قیمت گوسفند روز در این نژاد مطلع شوید می توانید به صورت روزانه به سایت ما مراجعه نمایید. نا گفته نماند که رنگ این نوع از گوسفندان قهوه ای کاملا یک دست که کمی به قرمزی متمایل است می باشد.

قیمت گوسفند روز

قیمت گوسفند روز

• نژاد گوسفند بلوچی :

می توان گفت که قریب به 30 درصد از گوسفندان ایرانی از این نژاد می باشند. یکی از شاخص ترین نژادهای گوسفندان نژاد بلوچی خواهد بود. با توجه به قیمت گوسفند روز و خصوصیات بسیار عالی در این گوسفند، بسیاری از دامداران به نگهداری از آن روی می آورند. خصوصیات ظاهری در این نوع از نژادها عبارت است از : پشم های سفید که بسیار ظریف میباشد، گوشهای افتاده و پهن ، اغلب دارای قدی کوتاه هستند ، بالای سم این گوسفندان با پشم سیاه پوشش داده شده است ، دارای دنبه ی کوچک می باشند. چربی در این نژادها بسیار کم می باشد. از این جهت قیمت گوسفند در این نژاد بسیار به صرفه خواهد بود. پشم تولیدی در نژاد گوسفندان بلوچی بسیار چشمگیر خواهد بود. همچنین میش ها در این نژاد اغلب دو قلو زا هستند.

قیمت گوسفند روز

قیمت گوسفند روز

• نژاد گوسفند زل :

 از این نژاد اغلب با عنوان نژاد گوشتی یاد می نمایند. این گوسفند از قیمت بسیار عالی برخوردار خواهد بود. این نژاد تماما بدون دنبه می باشند. از این رو قیمت گوسفند نژاد زل بسیار به صرفه می باشد. اغلب از این نژاد با عنوان حد فاصل نژادهای اهلی و وحشی یاد می کنند. این نژاد سازگاری چشمگیری با مناطق کوهستانی و همچنین کوهپایه ای خواهد داشت. از جمله خصوصیات ظاهری آن می توان به رنگ سفید با تنوع بسیار مانند : نخودی ، شکری و در برخی از مواقع نیز حنایی ، اشاره نمود. این گوسفند از پوست بسیار مناسبی نیز برخوردار است. اغلب خریداران این نژاد توجه بسیار زیادی به سود مناسب از پوست این دام داشته اند. کاربرد گوسفندان زل هم گوشتی و هم پوستی است . استفاده از نژاد گوشتی گوسفند زل برای مصارف گوشتی از نظر قیمت گوسفند بسیار ایده آل و مناسب خواهد بود.

قیمت گوسفند روز

قیمت گوسفند روز

• نژاد گوسفند مهربان :

یکی از انواع نژادهای دیگر که در بازار از قیمت روز مناسبی برخوردار می باشد، نژاد گوسفند مهربان می باشد. این نژاد دارای خصوصیات ظاهری مانند : رنگ پشم در این نژاد قهوه ای در طیف رنگی روشن تا تیره و در برخی از مواقع سیاه می باشد، این دام ها اغلب در سر و صورت و همچنین زیر شکم از پشم برخوردار نخواهند بود. بخش وسیعی از استان همدان به پرورش این دام می پردازند . به گونه ای که 40 درصد دام در این استان نژاد گوسفند مهربان خواهد بود. نژاد این گوسفندان اغلب شیری و گوشتی بوده است. زایمان دوقلویی در این نژاد ها بسیار کم و در حدود 13 درصد بوده است. بره های تازه متولد شده در این نژاد اغلب به رنگ تیره هستند و تا زمان رشد و بلوغ دائما در حال روشن تر شدن رنگ پشم خواهند بود. اما در زمان نزدیک شدن به سن بلوغ کم کم و به تدریج این رنگ ثابت خواهد شد. از دیگر خصوصیات ظاهری بدون شاخ بودن میش و شاخدار بودن برخی از قوچ ها خواهد بود. رشد شاخ ها در قوچ ها بسیار کم و ناچیز می باشد.

فروش گوسفند زنده در سایت دامکالا

وب سایت رسمی دامکالا به عنوان یک سایت اینترنتی به شمار می آید که متولی فروش گوسفند در بستر اینترنت می باشد. سایت https://www.damkala.com ارسال گوسفند زنده یا دام زنده مورد نیاز شما و نیز ارسال قصاب کاربلد به درب منزل شما در خدمت شما است.رپرتاژ آگهی برای سفارش رپرتاژ آگهی خودتان با ما تماس بگیرید. ایمیل: ads@nodud.com تلفن: 02188984760 - 02188984761 - 02188984762 بیشتر بدانید...