تعمیر پکیجی که سروصدا می کند

پکیج ها به دلایل مختلف سروصدا می کنند. این سروصداها معمولا نشانه مشکلات جزئی هستند که به نگهداری نادرست بازمی گردد. اما ممکن است نشانه مشکلات جدی هم باشند.

  1. سه شنبه ۱۵ مهر ۹۹ ساعت ۱۲:۳۷ (۲ سال،۵ ماه قبل)

در این مقاله به مشکلات رایجی که به سروصدا کردن پکیج منجر شده پرداخته و نحوه از بین بردن آن را نشان می دهیم. وقتی لوله آب سرد حرارت میبیند، مواد معدنی توی آب گرم حین حل شدن تجزیه شده و ته نشین می شوند. هر چقدر آب سخت تر باشد، این مواد معدنی سریع تر ته نشین می شوند.   

تعمیر پکیج

اگر می‌خواهید از یک متخصص کمک بگیرید می‌تونید در قدم اول می‌توانید قیمت سرویس پکیج را در شهر خودتان بپرسید. مثلا اگر به دنبال تعمیرکار پکیج در تهران باشید می‌توانید سفارش تعمیر پکیج ثبت کنید و پس از زمانی کوتاه پیشنهاد متخصصان فعال در بازار را مشاهده کنید. از آنجایی که این متخصصین در بازار صاحب امتیاز و سابقه و کارنامه هستند با در نظر گرفتن همین موارد و نظرات مشتریان قبلی ایشان، می‌توانید انتخابی آگاهانه تر را تجربه کنید.

این ذرات به قطعات داخلی رفته و به عنوان جرم در کف مخزن پکیج جمع می شوند.

برای کاهش این جرم باید به لوله آب سیستم ضدجرم وصل کنید. این سیستم مواد معدنی را در آب معلق نگه می دارد تا به قطعات پکیج نچسبند.

کاملترین راه برای کنترل مواد معدنی آب سخت قرار دادن آب تصفیه کن در کنار سیستم ضد جرم است تا مواد معدنی آب را بگیرد.

همانطور که گفتیم در پکیج میله آند آلومینیوم یا منیزیم است تا این مواد را کاهش دهد. این میله از بالای مخزن به داخل آن فرو می رود.

تعمیر پکیج

صدای سنگریزه و ترق ترق

اگر از توی پکیج صدای سنگ ریزه می آید، این سنگریزه همان مواد معدنی آب سخت و مواد ته نشین شده است. این جرم ها با حرارت دیدن داغ می شوند. سپس حرکت می کنند و همین موجب سروصدای ترق ترق می شود.

یا با روشن شدن منبع سوخت آب زیر ذرات سنگریزه به جوش می آید و صدای ترکیدن شنیده می شود.

راه حل این مشکل شستن پکیج است. این صداها نشانه وضعیت خطرناک پکیج نیست بلکه نشانه وجود مشکل است. از آنجایی که دما باید از این ذرات عبور کرده و به آب برسد، کارایی دستگاه پایین می آید.

به علاوه، جرم ها از دیواره داخلی جدا شده و به لوله آب داغ میرسند. به همین دلیل مسیر آب مسدود می شود. در نتیجه حتما باید هر چند ماه یکبار داخل مخزن را بشویید.

در پکیج برقی این اجرام در قطعات گرمایشی داخل مخزن ته نشین می شوند. با داغ شدن قطعات این اجرام پخته و آب در آنها به دام می افتد. در نتیجه صدای ترکیدن و شکستن و تق تق شنیده می شود.

راه حل این مشکل تعویض المنت های گرمایشی است.

تعمیر پکیج

لرزش یا صدای وزوز

لرزش یا صدای وزوز پکیج به دلیل ناکافی بودن سوخت در کف مخزن می باشد. به تدریج صفحات فلزی داخل سوخت یا باله ها ضعیف شده و به هم ساییده می شوند، در نتیجه حین روشن بودن دستگاه چنین صدایی تولید می کنند.

با خم کردن یا صاف کردن قطعه فلزی نزدیک سوخت می توانید این مشکل را حل کنید. یادتان باشد که چنین تعمیراتی می تواند ضمانت دستگاه را از بین ببرید.

صدایش جوشیدن آب

اگر از داخل مخزن پکیج صدای جوشیدن آب می شنوید، باید دمای پکیج را پایین بیاورید. بعد فلکه تی اند پی را بررسی کنید تا مطمئن شوید پکیج می تواند فشار را تخلیه کند. اهرم را بالا آورده و مطمئن شوید آب داغ از لوله بیرون بیاید. بعد اهرم را آزاد کرده تا به عقب برود.

اگر موثر نبود باید فلکه تی اند پی را عوض کنید. اگر خودتان از عهده اش بر نیامدید می توانید از تعمیرکار یا لوله کش کمک بگیرید. ممکن است دما بالا رفته و فشار دستگاه بیش از حد بالا باشد.رپرتاژ آگهی برای سفارش رپرتاژ آگهی خودتان با ما تماس بگیرید. ایمیل: ads@nodud.com تلفن: 02188984760 - 02188984761 - 02188984762 بیشتر بدانید...