بهترین روش عایق کاری سرویس بهداشتی

عایق‌کاری به عنوان یکی از اساسی‌ترین کارهای ساختمانی نقش زیادی در دوام و ماندگاری ساختمان‌ها دارد. مزایای یک عایق‌کاری درست و مناسب به اندازه‌ای است که اصولا کار ساختمانی بدون آن بی‌معنا است.

  1. شنبه ۲۷ دی ۹۹ ساعت ۱۵:۳۷ (۲ سال،۲ ماه قبل)

مانند هر کار دیگری، عایق کاری توالت و حمام هم می‌بایست به بهترین شکل ممکن انجام شود. اولین سوالی که ممکن است برای شما ایجاد شود این است که از چه عایقی برای عایق کاری سرویس بهداشتی استفاده کنم؟ در بازار کنونی ایران این سوال دو جواب دردسترس دارد؛ یکی ایزوگام و دیگری قیرگونی. 

 البته قیرگونی دیگر چندان رایج نیست و ایزوگام به مهمترین گزینه پیش‌روی مشتریان تبدیل شده است. به هر حال انتخاب نوع عایق اولین کاری است که باید انجام شود و با انتخاب این گزینه تازه گام اول برداشته شده است.

در گام دوم باید نوع ایزوگام را تعیین کنیم. انتخاب یک ایزوگام مرغوب و مناسب تاثیر بسیار زیادی در کیفیت کار و درنتیجه دوام عایق‌کاری دارد. به سخن دیگر اگر می‌خواهید خیالتان از بابت عایق‌کاری راحت باشد باید مطمئن شوید که ایزوگام مناسبی را به کار برده‌اید. خرید از فروشگاه‌های معتبر، توجه به علامت استاندارد روی عایق و انتخاب برندهای مشهور و معتبر از جمله مهمترین روش‌ها برای تهیه یک ایزوگام باکیفیت است.

پس از تهیه ایزوگام نوبت به نصب ایزوگام در سرویس می‌رسد. دقت کنید که حتما از عایق‌کار حرفه‌ای برای ایزوگام‌کاری استفاده کنید. نصاب ماهر ضمن این که کیفیت کار را بالا می‌برد، با استفاده درست و اندازه ایزوگام، هزینه شما را هم کاهش خواهد داد. در ادامه برخی از مهم‌ترین نکات در نصب ایزوگام را خدمتتان ارائه خواهیم کرد:

1- اندازه‌گیری درست: قبل از خرید ایزوگام و شروع عایق‌کاری، حتما سرویس بهداشتی را اندازه‌گیری کنید تا خیالتان راحت باشد که به اندازه کافی ایزوگام خریده‌اید و کار شما به خاطر کمبود ایزوگام لنگ نمی‌ماند. در هنگام اندازه‌گیری تصمیم بگیرید که آیا قصد عایق‌کاری دیوارها را هم دارید یا خیر؟ البته حتی اگر قصد ایزوگام دیوارها را هم نداشتید، دست‌کم بیست سانت از دیوار را هم عایق کاری کنید.

2- زیرکاری مناسب: قبل از شروع به عایق کاری حتما زیرکاری درستی را انجام دهید. زیر کار حتما باید تمیز و بدون برآمدگی و فرورفتگی باشد. اگر از سیمان برای زیرکاری استفاده می‌کند از عجله بپرهیزید و قبل از نصب ایزوگام، مطمئن شوید که سیمان خشک شده است.

3- قیرمالی اولیه: در صورت امکان، قبل از شروع به کار، سطح زیر ایزوگام را کمی قیرمالی کنید.

4- مراقبت از لوله‌های آب و فاضلاب: در هنگام ایزوگام‌کاری مراقب باشید که حرارت به لوله‌ها آسیب نزند. در صورتی که آسیبی به لوله‌ها وارد شود، هم باید زحمت مجدد لوله‌کاری را بکشید هم مجددا هزینه‌های عایق‌کاری را بپردازید.

5- دقت در کاشی‌کاری: در هنگام کاشی یا سرامیک کاری، مراقب باشید که به ایزوگام آسیبی نرسد.

چتربام

البته مطالعه این مقاله نباید باعث وسواس بیش از حد شما شود. در صورتی که یک نصاب حرفه‌ای پیدا کنید، خودش حواسش به بیشتر این موارد هست.

در این مقاله تلاش کردیم مهمترین نکات در عایق کاری سرویس بهداشتی با ایزوگام را برای شما تشریح کنیم. البته همانطور که گفته شد عایق کاری توالت و حمام می تواند با قیرگونی هم انجام شود. در صورتی که قصد استفاده از این نوع عایق را دارید حتما با افراد کاربلد مشورت کنید تا بهترین نصب را داشته باشید.رپرتاژ آگهی برای سفارش رپرتاژ آگهی خودتان با ما تماس بگیرید. ایمیل: ads@nodud.com تلفن: 02188984760 - 02188984761 - 02188984762 بیشتر بدانید...