زندگی در قیطریه چه شرایطی دارد؟

زندگی در قیطریه چگونه است؟

  1. یکشنبه ۲۸ آذر ۰ ساعت ۱۴:۰۳ (۱ ماه قبل)

چطور می توانیم شرایط زندگی در قیطریه را بدانیم؟ آیا امکانات برای زندگی در قیطریه برای ما خوب است؟ پاسخ به این سوالات را باید با بررسی تمامی جوانب زندگی در قیطریه بیابیم. برای پاسخ به این پرسش ها باید بدانیم قیطریه چه امکاناتی دارد و در کدام منطقه تهران قرار دارد. شرایط دسترسی ها و جایگاه حمل و نقل عمومی قیطریه را بررسی کنیم. مراکز خرید اطراف قیطریه را بشناسیم. از امکانات درمانی و آموزشی قیطریه اطلاع داشته باشیم و مشکلات قیطریه را دانسته و با علم به تمامی این موضوعات ، به این سوالات پاسخ داده و قیطریه را برای زندگی انتخاب کنیم.‌ در مورد محله قیطریه وبسایت کوچه گرد مطالب بسیار جالبی را دارد که ما پیشنهاد می کنیم حتما این مطالب را مطالعه کنید تا درک و اطلاعات کافی را درباره محله قیطریه و شرایط زندگی در قیطریه داشته باشید. در این مطلب بر آن هستیم تا با یکدیگر موضوع فوق را بررسی کرده تا به درک بهتری در این باره برسیم.

موقعیت و دسترسی

یکی از مهمترین نکته ها برای انتخاب محل زندگی موقعیت محله ، دسترسی ها و حمل و نقل عمومی آن محله است. این شرایط به ما کمک می کند تا بتوانیم شرایط زندگی را در یک محله خاص در نظر داشته و بتوانیم از این اطلاعات در جهت یافتن محله ای با موقعیت و دسترسی های خوب استفاده کنیم. قیطریه از جمله محله های منطقه ۱ تهران است و از این نظر در یکی از بهترین مناطق تهران قرار گرفته است. . قیطریه از شمال با بلوار صبا ، از جنوب با بزرگراه صدر ، از غرب با خیابان شریعتی و از شرق با بلوار قیطریه محدود شده است. محله قیطریه با محله های الهیه، اختیاریه، حکمت، تجریش، محله زرگنده، چیذر و محله درب دوم مجاورت دارد. همانطور که ملاحظه می کنید ، قیطریه به جز آنکه در یک منطقه خوب تهران قرار دارد، دسترسی های بسیار خوبی به محله ها و مناطق خوب تهران دارد. قیطریه همچنین دسترسی های خوبی به حمل و نقل عمومی و مترو دارد. در غرب قیطریه خیابان شریعتی قرار داشته که این خیابان دارای حمل و نقل عمومی بسیار خوبی است و ایستگاه مترو قیطریه هم در همین خیابان است. بنابراین اگر خواستید ، قیطریه را برای زندگی انتخاب کنید ، نگران دسترسی به حمل و نقل عمومی و مترو نباشید.

امکانات فرهنگی

فرهنگسرای ملل بزرگترین مرکز فرهنگی قیطریه است. فرهنگسرای ملل این اجازه را به شما می دهد که از هر نوع امکانات فرهنگی بهترین استفاده را داشته باشید. این فرهنگسرا از جمله فرهنگسراهای قدیمی و زیبای تهران است که توانسته مخاطبین بسیاری را به سمت خود جذب کند. فرهنگسرای ملل فقط یک فرهنگسرای معمولی نیست ، بلکه این فرهنگسرا دارای امکانات و شرایط فوق العاده ای است که بسیاری از محله ها در تهران آرزوی چنین مکانی را دارند. با جز فرهنگسرای ملل قیطریه سرای محله بسیار خوبی هم دارد که این مرکز هم دارای امکانات بسیار خوبی است. سرای محله قیطریه از بهترین امکانات و کلاس های آموزشی تشکیل شده و به جز این موارد دارای فعالیت های اجتماعی بسیار زیادی است. بنابراین این محله را می توان جزو محله ای خوب از نظر امکانات فرهنگی و اجتماعی دانست. هم فرهنگسرای ملل و هم سرای محله قیطریه از بهترین ها در سطح تهران هستند.

جاهای دیدنی قیطریه

پارک قیطریه را می توان بهترین جای دیدنی این محله به حساب آورد. پارک قیطریه یادآور خاطرات زیبای قیطریه از زمان قاجار تا به امروز است. این پارک از زیباترین پارک های تهران است که در نوع خود بسیار زیبا است. به خصوص که این پارک در کنار مکانی به نام فرهنگسرای ملل قرار گرفته است. اما جاهای دیدنی برای قیطریه تنها این پارک نیست. قیطریه به دلیل قرار گرفتن در موقعیت خوب خود ، به بسیاری از جاهای دیدنی تهران دسترسی های خوبی را دارد. پارک نیاوران ، کاخ نیاوران ، پارک جمشیدیه و مراکز تفریحی تجریش با کمترین فاصله از قیطریه قرار دارند و این موضوع باعث شده است تا محله قیطریه هیچ کمبودی را از نظر دسترسی به جاهای دیدنی تهران نداشته باشد. حتما نام بلوار اندرزگو را شنیده اید و شهرت غذاخوری های آن نیز باید به گوش شما رسیده باشد. این خیابان هم در شمال قیطریه قرار گرفته است. از دیگر جاهایی که می توان آن را نام برد ، باغ قلهک است که در کمترین فاصله با قیطریه قرار دارد. این باغ زیبا گورستان متفقین را نیز در خود جای داده است که همگی این موارد باعث شده تا قیطریه دسترسی بسیار خوبی به جاهای دیدنی تهران داشته باشد.

بافت شهرسازی قیطریه

قیطریه از محله های قدیمی تهران است ، اما در سالهای اخیر بافت شهرسازی قیطریه تا حد بسیار زیادی نوسازی شده است. بافت شهرسازی قیطریه تلفیقی از خیابان هایی است که یادآور دوران زیبای قیطریه است و خیابان ها و ساختمان هایی که معماری مدرن را به ما نشان می دهند. سازه ها و ساختمان های قیطریه ، اما ساختمان هایی مدرن هستند که در سالهای اخیر در این محله ساخته شده اند. این ساختمان ها بسیار لوکس و زیبا ساخته شده اند و از بهترین متریال در ساخت آن ها استفاده شده است.

قیمت آپارتمان در قیطریه

قیمت آپارتمان در قیطریه در زمره گرانترین قیمت ها در تهران است. قیطریه را باید محله ای لوکس به حساب هارد که قیمت آپارتمان در آن بسیار گران است. البته باید گفت که قیمت آپارتمان در قیطریه نمی تواند با قیمت آپارتمان در نیاوران و فرمانیه رقابت کند ، اما قیطریه جزو گرانترین و لوکس ترین محله های تهران از نظر قیمت آپارتمان است.

مشکلات قیطریه

در سالهای اخیر ، قیطریه دارای ترافیک بسیار سنگینی شده است. ترافیک بزرگراه صدر ، خیابان شریعتی و ترافیک بلوار اندرزگو ، بسیار سنگین و طاقت فرسا است. این ترافیک های سنگین هم البته مشکل دیگری به اسم آلودگی را با خود دارند که اگر خواسته باشید قیطریه را برای زندگی انتخاب کنید ، باید با این مشکل دست و پنجه نرم کنید. البته باید گفت که این مشکل تنها مربوط به قیطریه نمی شود و تقریبا اکثر محله های تهران با چنین مشکلاتی دست و پنجه نرم می کنند.

با این اوصاف است که می توانید چشم انداز بهتری از شرایط زندگی در قیطریه داشته باشید. اگر قصد زندگی در قیطریه را دارید ، حال می دانید که قیطریه محله ای لوکس و گران در تهران است که دسترسی بسیار خوبی به امکانات فرهنگی و بوستان ها و جاهای دیدنی تهران دارد‌ و البته دارای ترافیکی سنگین در محورهای مواصلاتی است. با این احوال باید گفت که قیطریه جای خوبی برای زندگی است.

منبع وبسایت کوچه گردرپرتاژ آگهی برای سفارش رپرتاژ آگهی خودتان با ما تماس بگیرید. ایمیل: ads@nodud.com تلفن: 02188984760 - 02188984761 - 02188984762 بیشتر بدانید...