انواع قرقره و ایمنی در هنگام کار با برق

همانطور که می دانید، برق کاران در معرض خطر بسیاری هستند، زیرا همواره می بایست با جریان برق سر و کار داشته باشند و یا به عبارت دیگر به کار با برق نیز بپردازند.

  1. یکشنبه ۲۴ بهمن ۰ ساعت ۲۲:۲۵ (۲ سال قبل)

افراد برای این که بتوانند در هنگام کار با برق سلامت جسمانی خود را حفظ کرده و از مشکلات متعدد جلوگیری نمایند، می بایست از تجهیزات متعددی استفاده نمایند و نکاتی را نیز مد نظر خود قرار دهند.

در این قسمت از مقاله قصد داریم تا شما را به طور کامل و جامع با انواع قرقره و ایمنی در هنگام کار با برق اشنا کنیم، لذا خواهشمندیم تا انتها با ما همراه بمانید و مطالب ذکر شده را مورد مطالعه و بررسی تان نیز قرار دهید.

دستکش ایمنی ضد برق

دستکش ضد برق

اگر شما هم همواره کار تان با برق گره خورده است، می بایست با دستکش ضد برق و یا عایق برق به خوبی آشنا باشید.

همانطور که از نام دستکش های ضد برق پیدا است، این دستکش ها می توانند از برخورد جریان برق با سطح پوست جلوگیری کرده و مانع از برق گرفتگی افراد گردد.

باید دقت داشته باشید که شرکت و برند های متعددی به طراحی و تولید دستکش ضد برق می پردازند که هر یک از آن ها کاربرد و مزایای مخصوص به خود را دارا هستند.

لازم به ذکر است که دستکش های ضد برق دارای درجه های متفاوتی می باشند که افراد می بایست با توجه به کار و بودجه شان به تهیه آن ها بپردازند. برخی از درجه های دستکش ضد برق عبارت اند از:

• دستکش ضد برق درجه A

اولین دستکشی که می خواهیم برای تان شرح دهیم، دستکش ضد برق در درجه A می باشد. این دستکش ها می توانند در برابر اسید ها به خوبی عمل کرده و افراد می توانند در حین کار با اسید ها از این محصول استفاده کنند.

• دستکش ضد برق درجه H

افرادی که با نفت و مواد چرب سر و کار دارند، می توانند از دستکش ضد برق درجه H بهره مند گردند.

• دستکش ضد برق درجه Z

یکی دیگر از دستکش ها، دستکش ضد برق درجه Z می باشد و به گونه ای طراحی گردیده است که در برابر ازن بسیار مقاوم عمل خواهد کرد.

• دستکش ضد برق درجه R

اخرین دستکشی که در این قسمت از مقاله می خواهیم برای تان شرح دهیم، دستکش ضد برق در درجه R می باشد. این دستکش نیز می تواند در برابر ازن، اسید و روغن عملکرد مناسبی را داشته و رضایت کاربران خود را به خوبی به دست آورد.

ایمنی در هنگام کار با برق

قرقره خود جمع شونده

همان گونه که می دانید، امروزه بسیاری از افراد در ارتفاعات کار می کنند و به همین منظور تجهیزاتی برای ایمنی شخصی این افراد طراحی و تولید شده است.

یکی از انواع تجهیزات ایمنی که در این قسمت از مقاله می خواهیم به شرح آن بپردازیم، قرقره خود جمع شونده نام دارند.

البته باید دقت داشت که قرقره های خود جمع شوند تنها برای ارتفاعات کاربرد ندارند؛ بلکه می توان از آن ها در اعماق زمین نیز استفاده نمود.

این قرقره ها به گونه ای طراحی و تولید شده اند که افراد می توانند به راحتی توسط آن ها ارتفاع خود را تغییر داده و در ارتفاع مد نظر شان به فعالیت بپردازند.

لذا باید توجه داشت که قرقره های خود جمع شوند دارای قابلیت های متنوعی همچون سیستم ترمز می باشند. بسیاری از افراد ممکن است با خود بپرسند که سیستم ترمز در قرقره های خود جمع شونده چه کمکی به افراد می کند؟

در پاسخ به چنین سوالاتی باید بگوییم که این سیستم از سقوط ناگهانی افراد تا حد بسیار زیادی جلوگیری کرده و می تواند ضامنی برای سلامتی آن ها تلقی شود.

قرقره های خود جمع شونده همانند تمامی تجهیزات و وسایل ایمنی دارای برند های گوناگونی است که هر یک از آن ها قابلیت های مجزایی را به خود اختصاص داده اند. افراد پیش از خرید کاربرد مد نظر شان را می بایست مورد توجه داشته باشند تا بتوانند محصول مناسبی را برای خود تهیه کنند.

دقت داشته باشید که قرقره های خود جمع شونده دارای دستگیره ای می باشند که با استفاده از آن حمل و نقل محصول نیز آسان تر می گردد.

قرقره خود جمع شونده

جلوگیری از سقوط

حال که با قرقره های خود جمع شونده به خوبی آشنا شده اید، باید بدانید که این محصول می تواند تا حد بسیار زیادی از سقوط افراد جلوگیری کرده و از مشکلات متعدد جلوگیری کند.

در واقع افرادی که قصد کار در ارتفاعات را دارند، می بایست این محصول را سریعا مورد خریداری قرار دهند تا خطری سلامت جسمانی آن را تهدید نکند.

در این قسمت از مقاله سعی نمودیم تا شما را به طور کامل با انواع قرقره و ایمنی در هنگام کار با برق آشنا کنیم. امیدواریم با مطالعه مطالب فوق بتوانید محصولات مناسبی را برای کار خود در ارتفاع انتخاب کرده و آن را مورد خریداری قرار دهید.رپرتاژ آگهی برای سفارش رپرتاژ آگهی خودتان با ما تماس بگیرید. ایمیل: ads@nodud.com تلفن: 02188984760 - 02188984761 - 02188984762 بیشتر بدانید...