آیا هنگام خریدن ایربگ خودرو باید به برند آن دقت کنیم؟

در یک خودرو مجهز به سیستم ایربگ حداقل ایربگ سمت راننده وجود دارد. همچنین در یک پله بالاتر تقریبا بسیاری از خودرو ها مجهز به سیستم ایربگ در سمت شاگرد نیز هستند. در مورد خودرو های روز دنیا با توجه به کارخانه سازنده خودرو تعداد ایربگ ها به ۱۰ یا حتی بالاتر نیز می رسد. به عنوان مثال این نوع خودرو ها دارای ایربگ های جلو، ایربگ های جانبی برای محافظت از ضربه ها از اطراف خودرو، ایربگ های ایربگ های سمت پایین برای جلوگیری از صدمه به زانو ها، ایربگ های محافظ ضربه به گردن و …. هستند.

  1. چهارشنبه ۱۴ آبان ۹۹ ساعت ۲۲:۲۶ (۲ سال قبل)

اگر شما هم از آن دسته افرادی باشید که ایربگ خودروی شما حین تصادف و سانحه عمل کرده باشد و در تلاش برای راه اندازی مجدد ایربگ‌های خودرو هستید مسلما یکی از مهمترین چالش‌هایی که با آن برخورد می‌کنید اینست که چه برندی از ایربگ‌های خودرو با کیفیت‌تر و مقرون به صرفه هستند. اما این مهم نیست و تنها در این مقاله چند برند تولید کننده ایربگ خودروهای ایرانی را معرفی خواهیم کرد. برندهای متفرقه چینی همواره در بازار تعدادشان زیاد است و از قیمت پایین‌تری برخوردار هستند، اما ما همواره به شما توصیه می‌کنیم که کیفیت را فدای هزینه نکنید مخصوصا در رابطه با این قطعه مهم در خودرو که وظیفه حفاظت از جان سرنشینان خودرو را دارد. 

در رابطه با ایربگ خودروهای خارجی مثل هیوندا، بنز، بی ام و و … بایستی ایربگ را از نمایندگی های فروش قطعات خودرو همان برند به دنبال ایربگ متناسب با خودروتان باشید و باید بدانید که شرکت های تولید کننده ایربگ در ایران صرفا کیسه های هوای خودروهای ایرانی را تولید می‌کنند.

آیا کیسه ایربگی که عمل کرده است را می‌توان تعمیر کرد؟

تعمیر ایربگ به دور از ذهن است. چرا که ایجاد احتراق و منفجر شدن کیسه ایربگ مانع از جمع شدن دوباره کیسه هوا می‌شود و بایستی حتما نسبت به تعویض کیسه ایربگ اقدام کنید. حتما با تعمیرگاهی مواجه شدید که بدون تعویض کیسه هوا، تعمیر کیسه ایربگ را انجام می‌دهد، اما بایستی به این نکته توجه کنید که در چنین مراکزی که بدون تعویض ایربگ به تعمیر ایربگ می‌پردازند، مراجعه نکنید ; چرا که در این مراکز تنها پوسته فرمان یا داشبورد یا هر جایی که کیسه ایربگ عمل کرده تعویض می‌شود و کیسه هوایی قرار داده نمی‌شود و در صورت تصادف دوباره ایربگ عمل نخواهید کرد.

اما در عین حال قطعاتی در خودرو هستند که پس از عمل کردن ایربگ‌ها قابل تعمیر کردن است و نیاز به تعویض آن‌ها نیست. مثلا پوسته داشبورد را می‌توان بدون نیاز به تعویض تعمیر کرد. در چنین شرایطی لازم نیست هزینه گزافی بابت تعویض داشبورد بپردازید. البته برای خودروهای داخلی هزینه تعمیر داشبورد نسبت به تعویض آن تفاوت زیادی ندارد و بهتر است با توجه به متریال ضغیف به کار رفته در خودروهای داخلی نسبت به تعویض داشبورد اقدام نمایید.


نکته‌ای که همواره باید توجه کرد، اینست: همواره بایستی برند فابریک خودرو وصل شود. به عبارت دیگر در صورتی که نیاز باشد مجددا ایربگی برای خودروی خود خریداری کنید، بایستی پشت ایربگ راننده را که اسم برند ایربگ است را مشاهده نمایید و هر برندی که بود از همان برند استفاده نمایید. مثلا اگر در خودروی ۲۰۶ پشت ایربگ راننده یا شاگرد برند عماد حک شده بود، شما بایستی برای خودروی خود مجددا از همان برند خریداری کنید..

انواع برندهای ایربگ خودروهای ایرانی شامل :

  • عماد
  • کروز
  • اندیشه
  • ایمن خودرو شرق

ایربگ

ایربگ خودروهای خارجی و چینی را از کجا خریداری کنیم ؟

در پاسخ به این سوال بایستی گفت که ایربگ خودروهای خارجی و چینی را بایستی از نمایندگی‌های مجاز خودروهای مذکور خریداری کرد و در حال حاضر کارخانه‌‌ای که بتواند ایربگ خودروهای چینی و خارجی را تولید کند وجود ندارد. مثلا ایربگ خودروهای ام وی ام را باید از نمایندگی مجاز فروش قطعات ام وی ام خریداری کرد.رپرتاژ آگهی برای سفارش رپرتاژ آگهی خودتان با ما تماس بگیرید. ایمیل: ads@nodud.com تلفن: 02188984760 - 02188984761 - 02188984762 بیشتر بدانید...