شناخت ویندوز 10 با تمام خصوصیات

  1. شنبه ۱۶ فروردین ۹۹ ساعت ۱۷:۵۴ (۴ سال،۲ ماه قبل)

ویندوز 10 در دنیای وسیع ویندوز ها و بازار سیستم عامل ها جایگاه بسیار ویژه‌ای پیدا کرده است و این به خاط خصوصیات ویژه‌ای است که برای آن در نظر گرفته شده است. شاید مشاهده کرده باشید که در آخرین بروز رسانی که از این ویندوز عرضه شده است، تغییراتی در گزینه های مخصوص مدیریت حریم شخصی برای کاربر و کنترل آنها بوجود آمده است. با استفاده از فعال کردن creator update، شاهد نمایش یک صفحه از طرف ویندوز خواهید بود که برای شما امکان تنظیماتی در رابطه با حریم شخصی از طریق فعال یا غیر فعال کردنشان فراهم می‌کند. در ادامه در مورد این تنظیمات و چگونگی فعال کردن آنها صحبت خواهیم کرد.  

در قدم اول اینگونه تصور خواهیم کرد که شما در حال بروزرسانی ویندوزتان به creator update هستید. در صفحه اول گزینه هایی مرتبط با تنظیمات حریم شخصی که در حال حاضر بر روی ویندوزتان فعال است را مشاهده خواهید کرد که از جمله آن مکانی که در آن هستید، است. تمام گزینه ها در این صفحه به صورت پیش فرض فعال هستند که می‌توانید در صورت نیاز هر کدام که مد نظر شما بود غیر فعال کنید. با کلیک بر روی گزینه learn more… می‌توانید اطلاعات بیشتری در مورد هر کدام از آنها بدست آورید. پس از انجام تغییرات برای هر کدام از گزینه ها و شخصی‌سازی آنها بر روی گزینه Accept کلیک کنید تا این مراحل را تا انتها انجام داده و تنظیمات بروز رسانی شوند.

بعد از اینکه شما creator update را نصب کردید، مشاهده خواهید کرد که تغییراتی در صفحه privacy sitting اعمال شده است. با کلیک بر روی start و رفتن به setting و سپس privacy می‌توانید تغییرات بوجود آمده را به سادگی مشاهده کنید. اطمینان حاصل کنید که گزینه general انتخاب شده است. در این قسمت مایکروسافت با ایجاد تغییراتی گزینه های موجود را کاهش داده است و این گزینه ها را به قیمت های دیگر انتقال داده است. شما می‌توانید این گزینه ها را در این قسمت مشاهده کنید:

  1. Let apps use advertising id : با فعال کردن این گزینه می‌توانید با توجه به استفاده شما از اپلیکیشن های مختلف، تبلیغات مناسب‌تر و بهتری را انجام دهید.
  2. Let website provide locally : با استفاده از این گزینه می‌توانید کاری کنید که وبسایت ها صفحاتی را با زبان خودتان به شما نشان دهند.
  3. Let wondows track app lunches : در صورتی که این گزینه را فعال کنید، با توجه به اپ هایی که شما باز می‌کنید، ویندوز می‌تواند جست جو های شما را بهینه سازی کند.

شما می‌توانید در این صفحه در صورتی که نیاز دارید بر روی گزینه manage my info that’s stored in the cloud کلیک کرده تا بتوانید کنترلی بر روی تبلیغات مربوط به وب سایت های مایکروسافت و سایر برنامه های مربوط به آن داشته باشید. بعلاوه با کلیک کردن بر روی گزینه privacy statement به یک وب سایت مخصوص وارد می‌شوید که در این سایت می‌توانید اطلاعاتی در مورد حریم خصوصی و سایر تنظیمات آن بدست آورید.

سپس در صورتی که بر روی گزینه location history بخش دیگری از تنظیمات را مشاهده خواهید کرد. در این قسمت مشاهده خواهید کرد که گزینه‌ای به نام general location توسط مایکروسافت حذف شده است که دلیل مشخصی هم نخواهد داشت. این گزینه با هدف دادن اطلاعات به سایر برنامه ها در رابطه با مکانی که هم اکنون در آن حضور دارید گذاشته شده بود. ولیکن در حال حاضر یک گزینه جایگزین به نام “ manage my location info that’s stored in the cloud” در این قسمت افزوده شده است که باعث می‌شود شما وارد اکانت مایکروسافت خودتان شوید. به همین صورت می‌توانید سایر اطلاعاتی که در رابطه با برنامه های شما در آن ذخیره شده است را مشاهده کنید.

ویندوز 10

سپس گزینه speech,inking and typing را انتخاب کنید. در این قسمت مشاهده خواهید کرد که در این قسمت تنظیمات مانند قبل مانده است و تنها تغییراتی در نام آنها بوجود آمده است. بعلاوه می‌توانید با کلیک بر روی گزینه “manage my voice data that’s stored in the cloud with my Microsoft account” سایر صداهایی که از شما در قسمت ابری مایکروسافت ذخیره شده است را مشاهده کرده و از آن ها استفاده کنید.

قسمتی به نام background app وجود دارد که می‌توانید از آن برای مدیریت تکی یا کلی تمام برنامه هایی که در پس زمینه به صورت خودکار اجرا می‌شود، استفاده کنید.

در نهایت می‌توان به دسته جدیدی به نام app diagnostics اشاره کرد که در آن می‌توانید اجازه دسترسی به برنامه هایی که اطلاعات مخصوص diagnostic دیگر برنامه ها را جمع آوری می‌کنند را غیر فعال کنید. شما می‌توانید در این قسمت با کلیک بر روی گزینه “learn more about app diagnostic privacy setting” اطلاعاتی در این زمینه بدست آورید. برای دانلود ویندوز 10 کلیک کنید.

انجام تغییرات و دسترسی به سایر اطلاعات در رابطه با حریم شخصی کاربران بسیار چالش برانگیز خواهد بود. ولی شما می‌توانید با خواندن “Microsoft privacy statement و چک کردن هر کدام از دسته های مخصوص در این زمینه، در کنار کسب تجربه و اطلاعاتی در این زمینه حریم شخصی ویندوز خود را امن و مطمئن نگه دارید. ذکر این نکته الزامی است که ویندوز 10 پس از عرضه به مدت یک سال و نیم با دانلود رایگان قابل دریافت و استفاده بود.

منبع: الفرپرتاژ آگهی برای سفارش رپرتاژ آگهی خودتان با ما تماس بگیرید. ایمیل: ads@nodud.com تلفن: 02188984760 - 02188984761 - 02188984762 بیشتر بدانید...