اهمیت طراحی غرفه آرایی و غرفه سازی نمایشگاهی

هرساله نمایشگاه‌های گوناگونی در سراسر جهان برگزار می‌شود و همه صاحبان شرکت یا کسب‌وکار به فکر شرکت در نمایشگاه‌ها هستند.

  1. سه شنبه ۱۹ فروردین ۹۹ ساعت ۰۰:۴۸ (۲ سال،۹ ماه قبل)

این افراد تلاش می‌کنند با داشتن غرفه در نمایشگاه‌ها محصولات و خدمات خود را به بهترین شکل به بازدیدکنندگان ارائه دهند. این افراد باید بتوانند مشتری بیشتری به غرفه‌ی خود جذب کنند. در این مطلب شما را با اهمیت غرفه سازی در جذب مشتری آشنا خواهیم کرد.

غرفه آرایی و غرفه سازی

بین دو کلیدواژه‌ی غرفه آرایی با غرفه سازی تفاوت های بسیاری برخلاف تصور برخی افراد وجود دارد. منظور از غرفه سازی ساخت‌وساز اولیه غرفه است. غرفه سازی مربوط به بخش اولیه و ساخت اولیه است ولی منظور از غرفه آرایی این است که غرفه را با سازه‌هایی مثل پاپ آپ، استند و ... که جزو تجهیزات نمایشگاه‌ها است، بتوان غرفه را به بهترین شکل آماده کرد.

اهمیت غرفه آرایی نمایشگاهی چیست؟

غرفه‌های نمایشگاه چیزی بیشتر از یک غرفه سازی نمایشگاهی عادی می‌باشند. زیرا این غرفه‌ها هستند که باعث می‌شوند مشتری‌ها جذب شوند و در صورت جذب مشتری بازاریابی و خریدوفروش بیشتر می‌شود. به همین خاطر توجه ی زیاد به غرفه سازی و همین طور غرفه آرایی باعث رسیدن به هدف مورد نظر از شرکت در نمایشگاه می‌شود.

غرفه سازی و غرفه آرایی این فرصت را به کسب‌وکاران می‌دهند تا به بهترین شکل محصولات و خدمات خود را به مشتریان معرفی کنند. البته باید توجه داشته باشید که طراحی غرفه سازی و همین غرفه آرایی باید به گونه ای باشد که بازدیدکنندگان به راحتی از ظاهر متوجه ی نوع محصول شما شوند.

ارتباط غرفه آرایی نمایشگاهی و جلب مشتری چگونه است؟

موارد بسیاری در غرفه آرایی تأثیر می‌گذارد و اگر با دقت آن‌ها را رعایت کنید می‌توانید غرفه ای خاص و زیبا داشته باشید. قدم اول در غرفه سازی این است که غرفه ای زیبا و منحصر به فرد را طراحی کنید. باید توجه داشته باشید که مردم بیشتر به سمت مکانی می‌روند که چشمشان را به خود جذب کرده است.

با توجه به این مورد بهتر است مهم ترین موارد در غرفه سازی ایده‌های خلاق و مدرن به کار رود تا نگاه هر مخاطبی را به خود جذب کند. بنابراین در اولین قدم برای رسیدن به موفقت باید زیبایی‌های بصری را حفظ کرد. برای این کار تلاش کنید از کاتالوگ‌ها و فیلم‌های تبلیغاتی و ترکیب رنگ‌های متفاوت و ... استفاده کنید تا بیشتر در افراد تأثیر بگذارد. با انجام این کار ها هیچ فردی بدون بازدید از غرفه شما نمایشگاه را ترک نمی‌کند.

غرفه سازی

موردهای تأثیرگذار در غرفه آرایی نمایشگاهی کدام اند؟

رنگ ها: یک موردی که در غرفه آرایی بسیار تأثیر دارد، روانشناسی رنگ‌های به‌کاررفته است. استفاده از رنگ‌های جذاب مثل قرمزمی‌تواند نظر مخاطبان را به خود جذب کند. همچنین از مواردی که برای انتخاب میزبانان غرفه سازی بدانید البته به این نکته باید توجه کنید که ترکیب رنگ نیز مسئله ی بسیار مهمی است و باید اصول آن رعایت شود. بنابراین از رنگ‌هایی که ترکیبشان اصلاً جالب نیست استفاده نکنید.

نورپردازی: یکی دیگر از موارد مهم که باید در غرفه آرایی و غرفه سازی رعایت شود این است که نورپردازی فضای داخلی غرفه به‌درستی رعایت شود زیرا با این کار افراد تمام موارد به‌کاررفته‌ی داخل غرفه را می‌بینند. توجه داشته باشید که یک نورپردازی عالی و دریت می‌توانید فضای داخلی غرفه‌ی شما را متمایز کند. علاوه بر این موارد شما می‌توانید با نورپردازی روی یک محصول فوکوس کنید تا آن محصول را بیشتر نمایان کنید.

مقیاس در فضای غرفه: معمولاً غرفه‌های نمایشگاهی فضای خیلی بزرگی ندارند اما با استفاده از مقیاس می‌توان فضای داخل غرفه را بزرگ نشان داد. این اصول در زمان غرفه سازی رعایت می‌شود.

از دیگر مواردی که در غرفه آرایی مؤثر است استفاده از تجهیزات نمایشگاهی مثل مبلمان و صندلی و خط دید در غرفه سازی و ... است که در غرفه آرایی بی‌تأثیر نیستند.

مزایای استفاده از استند تبلیغاتی چیست و چه کاربردهایی دارد؟

حتماً شما هم دیده اید که در فروشگاه ها از وسایلی استفاده می‌کنند که اجناس در آن ها قرار دارد به این وسایل استند می‌گویند و از اجاره تجهیزات نمایشگاهی قابل تهیه هستند. استندها انواع مختلفی دارند و هم چنین از طراحی های جذابی برخوردار هستند. بعضی از استندها برای جذب کردن مشتری با استفاده از طرح های گرافیکی خاص ساخته می‌شوند تا بتوانند محتوای مورد نظر را به شکلی جذاب به مشتریان ارائه کنند.

غرفه

بنابراین استند ابزاری است که با استفاده از آن می‌توان به صورت حرفه ای تبلیغات انجام داد و محتوا را به شکلی بهتر ارائه کرد. استندها محدودیت مکانی ندارند و در هر جایی می‌توان از آن ها استفاده کرد. برای تهیه ی استندهای تبلیغاتی می‌توانید به فروشگاه های اجاره تجهیزات نمایشگاهی در تهران مراجعه کنید.

استندها در شکل های مختلف و با جنس های متنوع و گوناگون در بازار وجود دارند که می‌توانید با توجه به نیازتان آن ها را تهیه کنید. همانطور که گفتیم هدف از استفاده ی استندها تبلیغ یک محصول یا خدمات است. استند می‌تواند در جذب سریع مشتریان بسیار تأثیرگذار باشد چون در فضاهای مختلفی می‌توان از آن ها استفاده کرد.

انواع استند تبلیغاتی

استندها دارای انواع مختلفی هستند که عبارت اند از: استندهای فروشگاهی، استندهای شهری، استندهای اداری و استندهای تبلیغاتی که همه ی آن ها را هم در فضای باز و هم در فضای داخلی می‌توان استفاده کرد. استندها برای استفاده در فضاهای مختلف هیچ محدودیتی ندارند و در هر فضایی که بخواهید می‌توانید از آن ها استفاده کنید چون در طرح ها و جنس های مختلفی در دسترس هستند. شرکت های اجاره تجهیزات نمایشگاهی این استند ها را به صورت فلزی، چوبی، پلکسی و کارتن پلاست در مدل های ایستاده، رومیزی، دیواری، سرلاین، لمسی، چرخشی، هوشمند و ثابت ارائه می‌دهند.

استند تبلیغاتی چه مزایایی دارد؟

یکی از مهم ترین مزایای استندهای تبلیغاتی این است که برای طراحی مدل آن ها هیچ گونه محدودیتی وجود ندارد به همین دلیل می‌توان طرح های بسیار زیبا و جذابی را روی آن ها پیاده کرد. مزیت دیگر آن کم هزینه بودن استند است چون با یک هزینه ی کم می‌توانید تأثیر زیادی روی مشتری و جذب مخاطب بگذارید در صورتی که برای سایر روش های تبلیغاتی باید هزینه ی زیادی بپردازید در حالی که تأثیرگذاری زیادی را به دنبال نخواهند داشت.

 مزیت دیگر استند، نداشتن محدودیت در فضا و مکان است یعنی علاوه بر اینکه هیچ محدودیتی در طراحی ندارد برای استفاده در مکان های مختلف نیز محدودیتی ندارد. از مزایای دیگر استندهای تبلیغاتی می‌توان به نصب سریع و راحت و حمل و نقل آسان اشاره کرد. بنابراین استفاده از استند بهترین روش تبلیغاتی است و در تهیه آن از اجاره تجهیزات نمایشگاهی تعلل نکنید.

شرکت های طراحی استند

تا اینجا متوجه شدیم که همه ی کسب و کارها برای تبلیغات بهتر و مؤثرتر می‌توانند از استندهای تبلیغاتی که از شرکت های اجاره تجهیزات نمایشگاهی قابل تهیه هستند استفاده کنند تا در حیطه ی کاری خود موفق شوند و پیشرفت خوبی داشته باشند. همانطور که گفتیم استندها مزایای زیادی دارند اما برای اینکه بتوانید نتیجه ی دلخواهتان را بگیرید باید دقت کنید که برای طراحی استند به چه شرکتی مراجعه می‌کنید.

شرکت اجاره تجهیزات نمایشگاهی که قرار است استند شما را طراحی کند باید دارای گرافیست ها و مشاورهای توانایی باشد تا بتواند یک استند با کیفیت و مرغوب را در اختیار شما قرار دهد. جنسی که برای استند انتخاب می‌شود بسیار با اهمیت است و می‌تواند در میزان بازدهی شما تاثیر گذار باشد. مشاوران این شرکت ها باید بتوانند با توجه به محصولی که قرار است در این استند ارائه شود بهترین استند تبلیغاتی را به شما پیشنهاد دهند و به بهترین شکل ممکن آن را برای شما طراحی کنند.رپرتاژ آگهی برای سفارش رپرتاژ آگهی خودتان با ما تماس بگیرید. ایمیل: ads@nodud.com تلفن: 02188984760 - 02188984761 - 02188984762 بیشتر بدانید...