انکوباتور یخچالدار

انکوباتور یخچالدار یکی از دستگاه های ضروری برای آزمایشگاه های زیست شناسی و میکروبیولوژی است.

 1. شنبه ۸ آبان ۰ ساعت ۱۶:۳۹ (۲ سال،۷ ماه قبل)

انکوباتور یخچالدار با ایجاد دمای یکنواخت و ثابت، محیط و شرایط مناسبی را برای رشد انواع میکرو اورگانیسم ها فراهم می کند و بیشترین مصرف آن ها انکوباسیون کشت های باکتری، ویروسی و کشت های سلولی می باشد.

انکوباتور یخچالدار

نام های دیگر انکوباتور یخچالدار خشک کن، محفظه نگهداری سرم و نمونه خون، اینکوباتور، اتو و انکوبه است. علاوه بر این موارد به انکوباتور یخچالدار یا Incubator via Refrigeration ، Cooling Incubator نیز گفته می شود.

ویژگی های دستگاه انکوباتور یخچال دار

 • مجهز به تایمر و ترموستات دیجیتال
 • مجهز به سینی های متحرک از جنس استیل یا آلومینیوم
 • بدنه خارجی پوشیده شده با رنگ الکترواستاتیک
 • جنس محفظه داخلی آن از استنلس استیل است
 • قابل تنظیم در محدوده دمایی 5- تا 65+ درجه سانتی گراد
 • مجهز به درب شیشه ای برای مشاهده داخل دستگاه
 • نکات ضروری هنگام کار با انکوباتور یخچالدار
 • دستگاه در نزدیکی در آزمایشگاه قرار نگیرد .
 • دستگاه بر روی سطح صاف و در حالت تعادل قرار گیرد .
 • موار قابل اشتعال و فرار داخل دستگاه ریخته نشود .

انکوباتور یخچالدار

کاربرد های انکوباتور یخچالدار

کاربرد: خون، پزشکی، میکروبیولوژی، رشد باکتری، ذخیره سازی نمونه، آزمایش روی مواد غذایی، تحقیق و توسعه.

صنعت: داروسازی، بیمارستان ها، دانشگاه ها، آزمایشگاه های تست، دانشکده ها، مدارس، صنایع غذایی، پلی کلینیک ها، بخش های تحقیقاتی، واحدهای جمع آوری نمونه، آزمایشگاه های بررسی کیفیت، صنایع.

انکوباتور یخچالدار با فناوری کمپرسور و خنک کننده ترموالکتریک

کار با میکروارگانیسم ها نقش مهمی در تحقیقات پزشکی و غذایی دارد. اما تولید و تکثیر موثر میکروارگانیسم ها نیاز به یک مرحله انکوباسیون پایدار دارد. اینجاست که دستگاه‌ های انکوباتور یخچالدار که دو فناوری خنک‌کننده متفاوت ارائه می ‌کنند، وارد عمل می‌ شوند.

انکوباتور یخچالدار

پارامتر های انکوباتور یخچالدار

 • دستگاه انکوباتور یخچالدار با تکنولوژی کمپرسور دمای ثابت را تضمین می کند. دستگاه انکوباتور یخچالدار با فناوری ویژه همرفت کار می کند که آب و هوای پایدار و ثابت را در محفظه داخلی تضمین می کند. این کمپرسور محدوده دما را از 5- تا 100 درجه سانتی گراد فعال می کند. مزیت خاص کمپرسور خنک کننده در انکوباتور های یخچالدار این است که امکان تغییر سریع دما و همچنین تنظیم دما در زیر صفر درجه سانتی گراد را فراهم می کند. در بسیاری از مراحل فرآیند، جابجایی بین فازهای گرمایش و سرمایش ضروری است که فناوری همرفت بدون هیچ تلاشی به آن دست می یابد.
 • انکوباتورهای یخچالدار با خنک کننده ترموالکتریک بخصوص از نظر انرژی کارآمد هستند. مزیت این واحدها مصرف برق کم آن هاست زیرا خنک کننده ترموالکتریک اجازه می دهد تا خروجی خنک کننده در دورهای بسیار کم تنظیم شود. به منظور حفظ درجه حرارت بسیار پایدار، محفظه داخلی کاملاً از محیط اطراف عایق شده و با همرفت قابل تنظیم عمل می کند. این ساختار از خشک شدن نمونه ها یا میکروارگانیسم ها در طول انکوباسیون جلوگیری می کند. انکوباتورهای یخچالدار با خنک کننده ترموالکتریک عمدتاً در صنایع غذایی و میکروبیولوژی استفاده می شوند. از آنجایی که نیازی به کمپرسور نیست، این انکوباتورهای یخچالدار اغلب در آزمایشگاه های کوچک استفاده می شوند.


رپرتاژ آگهی برای سفارش رپرتاژ آگهی خودتان با ما تماس بگیرید. ایمیل: ads@nodud.com تلفن: 02188984760 - 02188984761 - 02188984762 بیشتر بدانید...