پمپ صنعتی چیست ؟ معرفی انوع پمپ صنعتی و خرید

پمپ مجموعه ای از تجهیزات مکانیکی است که باعث انتقال سیال از یک قسمت به قسمت دیگر از طریق افزایش فشار سیال می شود و انواع مختلفی دارند که پمپ صنعتی یکی از مدل های پرکاربرد پمپ در صنایع مختلف است .

  1. دوشنبه ۱۵ آذر ۰ ساعت ۱۱:۳۶ (۲ سال،۵ ماه قبل)

پمپ صنعتی معمولاً یک پمپ با فرآیند سنگین است که برای جابجایی انواع مختلف محصولات از جمله آب ، مواد شیمیایی ، نفت ، فاضلاب ، روغن ، لجن ، دوغاب یا مواد غذایی استفاده می شود . انواع پمپ هایی که معمولاً برای مصارف صنعتی استفاده می شوند شامل پمپ های گریز از مرکز و پمپ های جابجایی مثبت می باشند .

هنگامی که زمان انتخاب مناسب ترین نوع پمپ فرا می رسد ، باید به عوامل مختلفی مانند بحرانی بودن فرآیند ، ساعات مورد نیاز برای پمپاژ یا داده های فیزیکی پمپاژ از جمله نوع سیالی که باید پمپاژ شود ، توجه کرد و سپس با توجه به این موارد بهترین نوع پمپ صنعتی را انتخاب نمود .

در اینجا ، مشخصات پمپ های صنعتی را در نظر گرفته ایم تا بهترین پیشنهاد را از نظر کیفیت ، قیمت و عملکرد به مشتریان خود ارائه دهیم . همچنین در این مقاله ، اطلاعاتی در مورد اینکه پمپ صنعتی چیست و انواع پمپ صنعتی در دسترس است .

پمپ صنعتی چیست ؟

استفاده از پمپ ها در صنعت امروزی روز به روز بیشتر شده است . پمپ صنعتی ماشینی است که انرژی مکانیکی جذب شده از یک موتور الکتریکی ، حرارتی یا انواع دیگر را به انرژی هیدرولیک تبدیل کرده و به سیال منتقل می کند . این فرایند اجازه می دهد تا مایع از یک مکان به مکان دیگر ، در یک سطح یا سطوح مختلف منتقل شود .

عملکرد یک پمپ صنعتی ساده است : لوله ورودی پمپ ، آب را می مکد و سپس توسط موتوری هدایت می شود که از سیم پیچ و آهنربا برای ایجاد میدان مغناطیسی استفاده می کند که باعث می شود پروانه به طور مداوم بچرخد .

به طور کلی دو گروه بزرگ از پمپ های صنعتی وجود دارد:

در گروه اول پمپ های دینامیکی را داریم که از جمله آنها می توان به پمپ های سانتریفیوژ ، محیطی و پمپ های ویژه اشاره کرد .

در گروه دوم پمپ های صنعتی برای جابجایی های مثبت را داریم که می توان آنها را به دو دسته رفت و برگشتی و چرخشی دسته بندی کرد .

پمپ های گریز از مرکز پرمصرف ترین نوع پمپ هیدرولیک در صنعت هستند ، زیرا به طور کلی برای پمپاژ مایعات استفاده می شوند و اجازه می دهند مقادیر زیادی آب جابجا شود .

پمپ صنعتی

انواع پمپ صنعتی موجود در بازار

1. پمپ های گریز از مرکز :

این پمپ ها بیشترین کاربرد را در صنایع شیمیایی دارند و برای جابجایی ذرات جامد حمل شده در سوسپانسیون سیال موثرترین پمپ ها هستند . پمپ گریز از مرکز نوعی پمپ هیدرولیک است که انرژی مکانیکی پروانه را به انرژی جنبشی یا فشاری یک سیال تراکم ناپذیر تبدیل می کند . صنایع شیمیایی و فرآوری از پمپ های گریز از مرکز برای مواردی مانند رنگ ، مواد شیمیایی ، پتروشیمی ، داروسازی ، هیدروکربن ها ، سلولز ، تولید مواد غذایی ، نوشیدنی ها و تصفیه شکر استفاده می کنند .

پمپ صنعتی

2. پمپ های جابجایی مثبت :

این نوع پمپ صنعتی ، سیالی را که در تمام مسیر حرکت خود که بین پروانه و محفظه یا سیلندر قرار دارد هدایت می کند و محفظه ای دارند که باعث افزایش حجم مکش و کاهش حجم درایو می شود . تمام انواع پمپ های دوار ، پمپ های جابجایی مثبت هستند و شامل پمپ های دنده ای ، پیچی یا اسپیندلی ، پره های دوار و پیستون می شوند .

پمپ صنعتی

3. پمپ های حلزونی :

این پمپ ها به پمپ های حفره ای پیشرونده یا پمپ های پیچ مارپیچ نیز معروف هستند . آنها پمپ های جابجایی مثبت بوده و برای انتقال سیالات با مواد جامد شکننده و سیالات چسبناک و ساینده ایده آل هستند .

پمپ صنعتی

4. پمپ های خلاء حلقه مایع :

این پمپ ها ماشین های چرخشی جابجایی مثبت هستند که خلاء ایجاد می کنند و معمولاً برای انواع فرآیندهای صنعتی در طیف گسترده ای از صنایع از جمله صنایع شیمیایی ، الکتریکی ، محیطی ، فرآوری و بسته بندی مواد غذایی و آشامیدنی ، عملیات دریایی ، معدن و نفت استفاده می شوند .

پمپ صنعتی

5. پمپ های پریستالتیک :

پمپ های پریستالتیک نوعی پمپ هیدرولیک با جابجایی مثبت هستند که برای پمپاژ سیالات مختلف مورد استفاده قرار می گیرند . سیال در داخل یک لوله انعطاف پذیر فرورفته در داخل یک پوشش دایره ای پمپ قرار دارد بنابراین هیچ تماسی بین عناصر مکانیکی و محصول وجود ندارد .

پمپ صنعتی

6. پمپ های لوب :

پمپ های لوب ، پمپ های حجمی چرخشی هستند . پمپاژ توسط 2 لوب تولید می شود که در جهت مخالف می چرخند تا مایع را به فضای بین بدنه و یک لوب هدایت کنند .

پمپ صنعتی

7. پمپ های پروانه ای انعطاف پذیر :

پمپ ‌های پروانه‌ای انعطاف ‌پذیر برای کار در هر دو جهت طراحی شده‌ اند و مشخصه‌ ی آن ‌ها این است که خود پرکننده بوده و بسیار متنوع هستند . با این حال ، به دلیل اصطکاک زیاد بین پروانه و بدنه ، برای کار در دمای بالا (بیش از 80 درجه سانتیگراد) مناسب نیستند .

پمپ صنعتی

8. پمپ های دوار :

این پمپ های صنعتی یک جریان مداوم را تخلیه می کنند . اگرچه آنها به طور کلی پمپ هایی برای مایعات چسبناک در نظر گرفته می شوند ، اما می توانند تقریباً هر مایعی را که فاقد مواد جامد ساینده باشد نیز کنترل کنند . اینها ماشین هایی هستند که با انتقال مایعات در یک مسیر مشخص در یک جهت واحد ، فشار ایجاد می کنند . برخی از پمپ های ذکر شده در بالا نیز می توانند در این دسته قرار گیرند ، اگرچه این اصطلاح معمولاً برای صحبت در مورد پمپ های دنده ای داخلی یا خارجی استفاده می شود .

پمپ صنعتی

9. پمپ های متقابل یا جایگزین :

در این پمپ ها سیال با حرکت جایگزین حرکت می کند ، هنگام حرکت در یک جهت مکیده و در جهت مخالف دفع می کند . شناخته شده ترین پمپ از این نوع دیافراگم است .


خرید پمپ صنعتی | قیمت پمپ صنعتی

اگر قصد خرید پمپ صنعتی دارید ، بهترین پیشنهاد این است که وب سایت صنعت مارکت به آدرس http://sanat-market.com/ مراجعه کنید . صنعت مارکت به معنی بازار صنایع که در تهیه مواد و محصولات از طریق بیش از 15 انبار در خاورمیانه ، 20 تولید کننده صنعتی در ایران و چندین تولید کننده در سراسر جهان کار می کنند و می توانید مدل های متنوع از پمپ صنعتی را با قیمت مناسب از این وب سایت تهیه کنید .

در واقع صنعت مارکت با مشارکت گروهی از شرکتهای تامین کننده داخلی و خارجی که بعضا بیش از 50 سال در حوزه خدمات مشاوره مهندسی و تامین تجهیزات صنعتی اشتغال داشته اند تشکیل گردید . گروه صنعت مارکت با همکاری برخی از مدیران صنعت کشور در بخش های مختلف صنعت خدمات مشاوره مهندسی و تامین تجهیزات را ارائه مینماید .

این گروه با تاسیس و همراهی و مشارکت با شرکتهای بزرگ خدمات بازرگانی صنعتی در کشورهای آمریکا، چین (شانگهای و تیانجین) ، امارات متحده عربی ، هند (بمبئی و پانه) ، ایتالیا، هلند آماده خدمت رسانی به بخش های مختلف صنایع کشور میباشد و در حال حاضر گروه صنعت مارکت با شرکای تجاری خود در زمینه های مهندسی ، طراحی ، تامین تجهیزات و راه اندازی و گارانتی در بخش های ماشین آلات دوار و فیکس، اقلام شیرآلات و لوله کشی، اقلام ابزار دقیق و کنترل، آهن آلات خاص آلیاژی و سوپر آلیاژی به صنایع کشور خدمت رسانی مینماید.

دفتر صنعت مارکت در آدرس ملاصدرا ، شیخ بهایی ، کوچه معصوم ، پلاک 41 ، واحد 1 واقع شده و برای تماس با این دفتر می توانید از شماره تلفن 02186051962 استفاده کنید .رپرتاژ آگهی برای سفارش رپرتاژ آگهی خودتان با ما تماس بگیرید. ایمیل: ads@nodud.com تلفن: 02188984760 - 02188984761 - 02188984762 بیشتر بدانید...