ساخت سردخانه

ساخت سردخانه ها با توجه به افزایش روز افزون تولید مواد غذایی بسیار کاربردی می باشد و افرادی که در زمینه سردخانه داری فعالیت می کنند سود قابل توجهی در این زمینه کسب می کنند که باعث شده است افراد زیادی به این فعالیت روی بیاورند

  1. یکشنبه ۱۷ بهمن ۰ ساعت ۱۰:۲۱ (۲ سال،۳ ماه قبل)

 اما قبل از ورود به این حوزه بهتر است که اطلاعات کاملی در زمینه ساخت سردخانه کسب نمایید تا قدم اول کار خود را به درستی بردارید.

ساخت سردخانه

ساخت سردخانه برای نگهداری مواد غذایی به شیوه های مختلفی انجام می شود که بر اساس مدت زمان مورد نیاز برای نگهداری و نوع محصول سردخانه را طراحی می کنند.

ساخت سردخانه را می توان بر اساس معیار های مختلفی دسته بندی نمود که در ادامه انواع سردخانه ها و کاربرد هر کدام را برای شما مشخص می کنیم.

صنایع برودتی نوری از بزرگترین مجریان سردخانه و تولید کننده تجهیزات برودتی مانند اواپراتور و کندانسور می باشد که شما می توانید جهت استعلام قیمت سردخانه خود به وبسایت صنایع برودتی نوری مراجعه نمایید.

انواع سردخانه

سردخانه ها را می توان بر اساس معیار های مختلفی دسته بندی نمود که در اینجا ما به دو روش این دسته بندی را انجام می دهیم یکی بر اساس دما و دیگری بر اساس مبرد مورد استفاده در آن می باشد.

  • سردخانه بالای صفر
  • - سردخانه بالای صفر فریونی
  • - سردخانه بالای صفر آمونیاکی
  • سردخانه زیر صفر
  • - سردخانه زیر صفر فریونی
  • - سردخانه زیر صفر آمونیاکی

سردخانه بالای صفر

از سردخانه های بالای صفر برای نگهداری میوه، سبزی، لبنیات، گوشت تازه و دیگر محصولاتی که دمای مورد نیاز برای نگهداری آن ها بین 0 تا 12 درجه است مناسب می باشد.

سردخانه

سردخانه زیر صفر

از سردخانه های زیر صفری برای نگهداری محصولات منجمد چون مرغ، ماهی، گوشت و دیگر محصولاتی که برای نگهداری نیاز به دمای زیر صفر دارند استفاده می شود. دمای درون سردخانه های زیر معمولا بین منفی 12 درجه الی منفی 40 درجه می باشد.

برای نگه داری محصولات در سردخانه زیر صفر ابتدا باید آن ها را کاملا منجمد نمود که این عملیات درون تونل انجماد انجام می شود تونل های انجماد توانایی انجماد سریع محصولات غذایی را دارند تا در هنگام منجمد شدن خواص خود را از دست ندهند.

تجهیزات ساخت سردخانه

برای ساخت سردخانه از تجهیزات و قطعات مختلفی استفاده می شود که در ادامه مهترین آنها را به شما معرفی میکنیم.

کمپرسور سردخانه

مهمترین بخش هر سرخانه کمپرسور آن می باشد کمپرسور که نقش موتور سردخانه را ایفا می کند مبرد گازی شکل را فشرده می نماید و به سمت کندانسور هدایت میکند. کمپرسور مبرد را از یک سمت مکش و با فشار آن را خارج می کند و چرخه سیکل تبرید تراکمی را به حرکت در می آورد.

کمپرسور ها در مدل ها و ظرفیت های مختلفی طراحی و تولید می شوند و هر کدام دارای ویژگی های مخصوص به خود هستند.

کندانسور سردخانه

کندانسور سردخانه وظیفه خنک کردن و تبدیل مبرد گازی شکل به مایع را بر عهده دارد مبرد هنگام خروج از کمپرسور بسیار داغ و فشره می باشد و درون کندانسور که یک مبدل حرارتی می باشد با دفع حرارت مبرد باعث تبدیل آن به مایع می شود.

جهت آشنایی بیشتر با این دستگاه و استعلام قیمت آن می توانید به صفحه محاسبه قیمت کندانسور سردخانه مراجعه نمایید.

سردخانه

اواپراتور سردخانه

در ساخت سردخانه اواپراتور ها وظیفه تبادل گرما را بر عهده دارند و گرمای درون سردخانه را به بیرون منتقل می کنند. مبرد مایع پس از خروج از کندانسور به سمت اواپراتور منتقل می شود و قبل از ورود به اواپراتور از شیر انبساط عبور می کند و دچار افت فشار بسیار شدیدی می شود که درون اواپراتور به حالت ناپایدار میرسد و تمایل به تبخیر شدن پیدا میکند.

مبرد با دریافت گرمای نهان تبخیر خود از محیط اطراف به حالت گازی شکل تبدیل می شود و سپس از اواپراتور خارج می شود.

برای دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه تولید کننده اواپراتور های سردخانه می توانید به صفحه برودتی نیک مراجعه نمایید.

جمع بندی

در اینجا اطلاعات مختصری در زمینه ساخت سردخانه به شما ارائه کردیم و برای دریافت اطلاعات بیشتر و تکمیلی می توانید صنایع برودتی نوری را در گوگل جستجو نمایید و اطلاعات کاملتری در این زمینه دریافت نمایید.رپرتاژ آگهی برای سفارش رپرتاژ آگهی خودتان با ما تماس بگیرید. ایمیل: ads@nodud.com تلفن: 02188984760 - 02188984761 - 02188984762 بیشتر بدانید...