قیمت دستگاه برش لیزر فلزات

فلزات نیز مانند دیگر متریال های رایج هنگام برش زدن آن ها از فناوری لیزر استفاده می کنند.

  1. یکشنبه ۸ اسفند ۰ ساعت ۲۲:۰۸ (۲ سال،۳ ماه قبل)

دستگاه لیزر فایبر فلزات نوعی از تکنولوژی می باشد که توسط آن اکثر فلزات برش داده می شوند. این دستگاه توسط تکنولوژی های به روز ساخته شده که این قابلیت را دارد فلزات مختلف را با هر ضخامتی برش دهد.

آیا می دانید چندین شغل در جهان وجود دارد که در آن ها از انواع مختلفی فلز استفاده می شود و برای برش آن ها نیاز به دستگاهی است که هم دقیق باشد و هم سرعت کار را بالا ببرد.

مزیت استفاده از دستگاه برش لیزر فلزات

از مزایای استفاده از دستگاه برش لیزر فلزات می توانیم بالا بودن سرعت کار را یادآوری کنیم، زیرا با وجود دستگاه قدرتمندی چون لیزر فایبر می توان بدون نگرانی و منظم تر به سرعت فلزات را برش داد.

علاوه بر سرعت کار، پایین بودن هزینه ها را باید ذکر کنیم. این فناوری فلزات مشاغل مختلف را با معقول ترین هزینه ها برش می دهد.


استفاده از دستگاه برش لیزر فلزات، ایمنی کار را بالا می برد زیرا هنگام استفاده از آن با قطعات خطرناک و آسیب زا در تماس نخواهیم بود.

هیچ گونه رد یا اثر سوختگی هنگام برش لیزر روی کار مشاهده نمی شود.

سطح فلز برش داده شده صاف و یکدست خواهد بود.

فلزات از نظر فیزیکی و مکانیکی متحمل تغییر نمی شوند و گرمای نامحسوسی به آن ها می رسد.

دستگاه برش لیزر CNC

برش فلزات توسط لیزر فناوری است که در آن از اشعه لیزر برای برش و حکاکی روی فلزات استفاده می شود. برش فلزات توسط لیزر یعنی تاباندن نور لیزر بر روی سطح جسم که در طول آن توسط ذوب شدن یا آب شدن یا تصعید فلز مورد نظر با کیفیت عالی برش داده می شود.

هر چقدر که تکنولوژی پیشرفت کند و از دستگاه های مختلفی استفاده شود اما استفاده از دستگاه های برش لیزر فلزات مدرن بیشتر حس می شود. دستگاه CNC نیز جز آن دسته از دستگاه های مهم می باشد که حضور آن در صنعت فلزات بسیار مهم است.

همه دستگاه های برش لیزر فلزات دارای سیستم برنامه ریزی هستند و با توجه به اطلاعاتی که به آن می دهیم ، فلزها را برش می دهد و اپراتور آن باید دانش و تجربه استفاده از این دستگاه را داشته باشد تا بدون کم و کاست و مشکل آن را انجام دهد.

دستگاه برش لیزر فلزات CNC دقت بسیار بالایی دارد و در فرایند برش دادن هیچ گونه خللی وارد نمی شود. همچنین سرعت استفاده از این دستگاه و برش دادن فلزات بسیار بالا است، دقت و کیفیت کار دستگاه CNC به گونه ای است که پس از اتمام کار به نحوه برش آن هیچ شکی نداشته باشید.

دستگاه CNC هرگونه فلز را با هر آلیاژی می تواند برش دهد. آهن، آلومینیوم ، غیر آهن و...

دستگاه CNC برای برش از گازهایی چون نیتروژن و اکسیژن استفاده می کند و بسته به نوع فلز و آلیاژهای آن ها یک نوع گاز انتخاب می شود. برای افزایش دقت و کیفیت برش گاز نیتروژن بسیار کارایی دارد.

قیمت دستگاه برش لیزر CNC نسبت به سایر دستگاه های برش متفاوت تر است زیرا کیفیت و دقت آن زبانزد همه می باشد. حکاکی هایی که روی فلزات نیز انجام می دهد بسیار متفاوت و خاص می باشد، همچنین قیمت و هزینه های جانبی دستگاه نیز در قیمت دستگاه برش لیزرCNC بی شک اثر گذار است، اما دقت و کارایی آن ارزش استفاده از این دستگاه را در برابر قیمت آن دارد.

طرز استفاده از دستگاه برش لیزرCNC

سایت رادوکس آماده خدمت رسانی به هموطنان و همکاران گرامی در خصوص دستگاه های برش لیزر فلزات می باشد.

طرز کار با دستگاهCNC نیازمند تجربه و دقت عمل و همچنین تخصص می باشد.

اپراتور دستگاه باید دانش استفاده از نرم افزارهایی چون اتوکد و کورل و... را داشته باشد. به این صورت که در ابتدا طرح و نقشه ی برش فلزات توسط نرم افزار های مختلف پایش می شود و نقشه ی برش و محل قرار گیری نور لیزر مشخص می شود.

سپس دستگاه تنظیم سرعت و قدرت می شود تا بهترین کارایی را داشته باشد و بعد از آن فرایند برش آغاز می شود.

لیزر فایبر

برای برش زدن فلزات از لیزرهای گوناگونی استفاده می شود که لیزر فایبر جزء مهمی از این لیزرها می باشد. لیزر فایبر هنگام برش زدن فلزات دقت بالایی دارد و بدون کم و کاست آن را انجام می دهد. توان این گونه دستگاه های لیزر فلزات ۱ تا ۲۰ کیلووات می باشد که پر قدرت هستند. برش لیزر فایبر توان این را دارد که انواع فلزات مثل آهن، آلومینیوم، مس، برنج و... را برش دهد.

میزان برقی که برش لیزر فایبر مصرف می کند از سایر دستگاه های برش دهنده فلزات کم تر است.

موارد استفاده از دستگاه برش لیزر فلزات

دستگاه مهم و کاربردی برش لیزر فلزات در صنایع مختلفی چون کشتی سازی، مبلمان، خودروسازی، برش کلیه فلزات در صنایع مختلف، ماشین آلات و تجهیزات برقی، صنایع ریلی و قطار، سازه های عظیم فلزی و عرشه سازی و... کاربرد فراوان دارد.رپرتاژ آگهی برای سفارش رپرتاژ آگهی خودتان با ما تماس بگیرید. ایمیل: ads@nodud.com تلفن: 02188984760 - 02188984761 - 02188984762 بیشتر بدانید...