آشنایی با طرز کار تین کلاینت و مینی کامپیوتر و مزایای آن

اگر بخواهیم تعریفی ساده درباره تین کلاینت داشته باشیم، باید بگوییم که دستگاهی با ابعاد کوچک و وزنی کم، اما با قدرت بیشتر در مقایسه با کیس های معمولی است.

  1. پنجشنبه ۲۶ اسفند ۰ ساعت ۰۰:۰۴ (۲ سال،۳ ماه قبل)

برای اینکه یک تین کلاینت بتواند عملکرد مناسبی داشته باشد، لازم است تا به سرور متصل گردد؛ این امر سبب شده تا کارایی این دستگاه ارتباط مستقیمی با سرور مربوطه داشته باشد.

در واقع به بیان واضح تر، طرز کار تین کلاینت به این شکل است که ابتدا از طریق موس و کیبورد که از درگاه USB به آن متصل شده اند، دستورات ورودی را دریافت کرده؛ سپس این اطلاعات را به سرور شبکه ارسال می نماید. پس از پردازش در سرور، اطلاعات مورد نظر بر روی مانیتور ظاهر می گردد.

نکته قابل توجه در ساخت و تولید تین کلاینت و مینی پی سی این است که به لطف فناوری پیشرفته ای که در طراحی این دستگاه ها به کار گرفته شده، توانسته اند جایگزینی ایده آل برای کامپیوترهای بزرگ با وزن بالا و البته گران باشند. به عبارت دیگر با روی کار آمدن تین کلاینت و کامپیوتر کوچک، شاهد ارتقاء عملکرد کامپیوترهای قدیمی هستیم.

 به عنوان مثال : تولید این دستگاه ها در ابعاد کوچک باعث شده تا دیگر نیازی به اختصاص فضای زیاد به کیس های قدیمی و بزرگ نباشد؛ به این ترتیب درمحیط های اداری، فضای بیشتری در اختیار کاربران قرار می گیرد.

فلسفه اصلی تولید کامپیوتر کوچک یا مینی کامپیوتر ، استفاده از امکانات کامل یک کامپیوتر اما در ابعادی کوچک است. یک مینی پی سی به شکل یک باکس دارای CPU است که بر حسب نیاز می توان به آن رم و هارد اضافه نمود.

برای ارتباط یک تین کلاینت با سرور نیاز به سوئیچ یا هاب و... می باشد. همچنین برای این ارتباط، چندین پروتکل هم وجود دارد؛ ابتدایی ترین پروتکل، RDP است که ساخت شرکت مایکروسافت بوده و نیاز به نرم افزار خاصی ندارد و ویندوز به صورت پیشفرض، آن را پشتیبانی می کند. شما با استفاده از قیمت تین کلاینت مناسب می توانید از تمام نرم افزارهای امروزی مثل : فتوشاپ، مدیا پلیر و نرم افزارهای اتوماسیون اداری بهره مند شوید.

تین کلاینت

ویژگی های مهم تین کلاینت

از نظر کیفیت ساخت یک تین کلاینت، باید بگوییم که تمامی قطعات آن در یک کارخانه تولید شده اند که این امر، سازگاری آن ها را تضمین می نماید. یکی از ویژگی های بسیار مهم این محصول و همچنین کامپیوتر کوچک که آن را از سیستم های قدیمی متمایز می کند، سرعت بالای آن می باشد. به عنوان مثال، پروسه بوت شدن ویندوز در این دستگاه تنها 8ثانیه به طول می انجامد!

 همچنین بزرگترین مزیت آن، استفاده طولانی مدت و 24 ساعته بدون ایجاد مشکل واختلال در عملکرد دستگاه می باشد. از دیگر مزایای این محصول، امکان مدیریت عملکرد کاربران می باشد. مثلا می توانید دسترسی کاربر به اطلاعات و یا نرم افزارهای مد نظرتان را محدود نموده و تنها امکان استفاده از نرم افزار خاصی را به وی بدهید.

بنابراین یک تین کلاینت با داشتن ویژگی هایی همچون : امنیت بالا، ابعاد کوچک و مناسب، برای مکان هایی با فضای محدود به ویژه برای محیط های اداری، انتخابی ایده آل و مناسب می باشد. علاوه بر این، شما به راحتی می توانید نرم افزارهای مورد نظرتان را ارتقا دهید.

همچنین یک مینی کامپیوتر و تین کلاینت، در قیاس با کامپیوترهای قدیمی دارای مصرف انرژی پایین تری هستند. همان طور که گفتیم تین کلاینت برای پردازش اطلاعات لازم است به سرور متصل گردد. اطلاعات پس از پردازش توسط سرور به این دستگاه برگردانده می شود و تین کلاینت برای انتقال اطلاعات نیازمند پهنای باند بالایی است.

نکته قابل توجه برای عملکرد صحیح و سرعت بالا دستگاه، تعداد محدود تین کلاینت می باشد. بنابراین توصیه می کنیم که برای شبکه های گسترده (WAN) از تین کلاینت استفاده نگردد؛ مگر اینکه ابزاری خاص برای محدودیت استفاده از پهنای باند در نظر گرفته شود تا بتوان ترافیک تین کلاینت را مدیریت نمود.

کاهش هزینه‌ها با مینی کامپیوتر های کوچک

همانطور که می دانید تکنولوژی هر روز در حال پیشرفت است و در سال های اخیر با تولید کامپیوتر های جدید با قابلیت های گوناگون، نیاز های سطح جامعه از کامپیور ها تا حدودی برآورده شده. یکی از پیشرفت هایی که در زمینه کامپیوتر ها شده است، تولید تین کلاینت و مینی کامپیوتر یا کامپیوتر کوچک می باشد. زیرا قطعات آنها به اندازه ی قابل توجه ای کوچکتر شده اند. در ادامه این مطلب قصد داریم شما را با کاهش هزینه ها به وسیله تین کلاینت ها یا قیمت مینی کامپیوتر مناسب آشنا کنیم؛ پس با ما همراه باشید.

رایانه ها در گذشته به اندازه یک کمد بودند که امروزه با پیشرفت تکنولوژی به رایانه هایی پر سرعت و زیبا به اندازه یک دفتر یا کتاب رسیده اند. یعنی همین طور با گذر زمان اندازه های کامپیوتر ها کوچک و کوچک تر شده اند که امروزه تین کلاینت ها به اندازه کف دست هستند و دقیقا همان کارایی را دارند. این مینی کامپیوتر ها در مقایسه با کیس ها فضای بسیار کمی را اشغال می کنند؛ همین امر موجب شده است که مورد استقبال زیادی قرار بگیرند.

به دلیل اینکه امروزه زندگی همه ی ما تحت تاثیر کامپیوتر ها می باشد و نمی توان زندگی روزمره را از آنها جدا نموند؛ به همین خاطر طراحی و اندازه های آن بایستی به شکلی باشد که افراد برای استفاده از آنها احساس راحتی داشته باشند. مثل مینی کامپیوتر و یا کامپیوتر کوچک که با ابعاد کوچکی که دارند برای افراد حس راحت تری به وجود می آورند.

مینی کامپیوتر

کامپیوتر کوچک (تین کلاینت) چیست؟

بعد از اینکه عصر تکنولوژی کامپیوتر ها روی قلطک پیشرفت قرار گرفت، پروژه ی کوچکتر شدن ابعاد کامپیوتر ها ادامه پیدا کرد. در اوایل سال 1960 کامپیوتر هایی که اندازه ی آنها فضای یک اتاق را پر می کرد، به اندازه یک کمد کوچکتر شد و همین طور طی کوچکتر شدن مداوم، اولین کامپیوتر رومیزی ساخته شد که همه ی قابلیت های یک کامپیوتر بزرگ را داشت. این نوع کامپیوتر ها کوچک تر از پردازنده های اصلی و بزرگتر از میکرو کامپیوتر ها هستند. به همین خاطر در محدوده رایانه ها با اندازه میانی قرار می گیرند.

کامپیوتر کوچک یا مینی پی سی دقییقا همان قابلیت ها و کارایی های کیس ها را دارد، فقط با این تفاوت که از سرعت بیشتری برخوردار هستند و ابعاد کوچکتری دارند. این نوع کامپیوتر ها همچنین از وزن بسیار کمی برخوردار هستند و با همه ی سیستم عامل ها می توانند کار کنند. قابلیت ارتقاء رم و حافظه ی داخلی نیز در آنها وجود دارد که این مورد خود تکنولوژی و برتر بودن کامپیوتر کوچک را به نمایش می گذارد.

تین کلاینت ها از دو یا جند پردازنده برخوردار هستند که برای کاربرهای ساده و اداری و کاربر های گرافیکی مورد استفاده قرار میگرند. همچنین این دستگاه از ترانزیستور و فناوری حافظه اصلی برخوردار می باشد که نشان می دهد در نهایت استفاده از مینی کامپیوتر ها و تین کلاینت ها به نفع ما خواهد بود.

تفاوت کامپیوتر کوچک و کامپیوتر معمولی

اولین تفاوت این دو نوع کامپیوتر همان طور که از نامشان مشخص است، اندازه های ابعاد آنها می باشد. تین کلاینت ها و یا مینی پی سی ها در اندازه های کوچکتری ساخته می شوند و فضای بسیار کمتری را به خود اختصاص می دهند و حتی می توان از آنها به شکل افقی در زیر مانیتور نیز استفاده کرد.

مینی پی سی ها به دلیل داشتن وزنی سبک تر، حمل و جابه جایی راحت تری نسبت به کامپیوتر های معمولی دارند و می توان به راحتی آنها را با خود حمل کرد.

تین کلاینت و یا همان کامپیوتر کوچک، به صورت کامپک هستند و به وسیله ی شرکت ها زده می شوند، بنابراین اجزای آن همخوانی بیشتری نسبت به هم دارند.رپرتاژ آگهی برای سفارش رپرتاژ آگهی خودتان با ما تماس بگیرید. ایمیل: ads@nodud.com تلفن: 02188984760 - 02188984761 - 02188984762 بیشتر بدانید...