زیباترین دریاچه های گرجستان

کشور گرجستان دریاچه های بی نظیری دارد که در سرتاسر این مرز و بوم واقع شده اند. برخی از این دریاچه در نزدیکی تفلیس قرار دارند و گردشگران به راحتی می توانند از مناظر وصف ناشدنی آنجا لذت ببرند؛ اما دسترسی به برخی از این دریاچه ها نیاز به کند و کاو بیشتری دارد.

  1. ۱ سال قبل

گرجستان در سال های اخیر مورد توجه مردم کشورمان واقع شده و افراد زیادی به ویژه در فصول گرم راهی تور گرجستان می شوند. این کشور اگر چه جاذبه های تاریخی و تفریحی بسیاری در معروفترین شهرهای خود دارد اما نباید از تماشای مناظر طبیعی و بکر آن غافل شد. تفلیس به عنوان پایتخت گرجستان بیشترین جمعیت گردشگر را در خود جای داده است اما سفر به مناطق بکر گرجستان به اندازه گشت و گذار در تفلیس جذاب و خاطره انگیز خواهد بود. کشور گرجستان دریاچه های بی نظیری دارد که در سرتاسر این مرز و بوم واقع شده اند. برخی از این دریاچه در نزدیکی تفلیس قرار دارند و گردشگران به راحتی می توانند از مناظر وصف ناشدنی آنجا لذت ببرند؛ اما دسترسی به برخی از این دریاچه ها نیاز به کند و کاو بیشتری دارد.

در این مطلب سعی داریم شما را با زیباترین دریاچه های گرجستان آشنا سازیم.

دریاچه Tobavarchkilli

این دریاچه زیبا در کوه های اگریسی در سامرلو قرار دارد. مجموعه ای بسیار شگفت انگیز از چند دریاچه کوچک که هر یک زیبایی خاص خود را دارد. برای تماشای این دریاچه می توانید یک جیپ کرایه کنید و به راحتی به آنجا بروید یا از ون هایی که از زوگدیدی به موخیری حرکت می کنند، استفاده کنید. کرایه سفر با این ون ها 2 دلار بوده و کاملا به صرفه است. موخیری نزدیک ترین محل به این طبیعت چشم نواز است. برای رسیدن از موخیری به این دریاچه نیاز به کمی پیاده روی است. باید گفت اگر چه دریاچه توباورچکیلی زیباترین دریاچه و طبیعت گرجستان را دارد اما مسیر دسترسی به آن کمی دشوار است.

دریاچه Tobavarchkilli

دریاچه Tabaskuri

برای کسانی که با تور تفلیس سفر می کنند، این دریاچه بهترین مسیر دسترسی را دارد. از تفلیس هر روزه ون هایی به سمت باکوریانی حرکت می کنند که هزینه آنها به طور میانگین 15 دلار است. از باکوریانی می توانید با جیپ کرایه ای و به راحتی خود را به دریاچه برسانید. این دریاچه بسیار زیبا و تماشایی است و قطعا ارزش آن را دارد که در برنامه سفر خود وقتی را به بازدید از آن اختصاص دهید. همچنین برای کسانی که تمایلی به پیاده روی ندارند این دریاچه با جیپ کرایه ای بسیار راحت است.

دریاچه Kelitsadi

طبیعتی بسیار زیبا که با وجود دریاچه به یک مکان تفریحی کامل تبدیل شده است. برای لذت بردن کامل از مناظر این منطقه بهتر است یک روز در این مکان چادر بزنید. برای سفر به این دریاچه فوق العاده زیبا با صرف 10 تا 15 دلار می توانید با استفاده از ون هایی که تفلیس را به مقصد دره تروسو ترک می کنند، به مکان مورد نظر برسید. البته باید تا رسیدن به دریاچه قدری پیاده روی کنید. بازدید از این دریاچه نیز برای مسافرین تور تفلیس بسیار راحت است و با داشتن یک نقشه خوب و یا جی پی اس می توانید خیلی زود دریاچه را پیدا کنید.

دریاچه Kelitsadi

دریاچه Udziro

 Udziro به معنای بی انتها نام یک دریاچه بسیار زیبا و شگفت انگیز در دل آلپاین است. این دریاچه در نزدیکی اقامتگاه معروف شاوی قرار گرفته است. از اقامتگاه تا دریاچه مسیری طولانی اما به غایت زیبا است که گذشت زمان را برایتان بی معنی خواهد کرد. البته باید بدانید که برای رسیدن به این دریاچه بیش از یک روز باید پیاده روی کنید! اگر چه مسیر شما در میان آبشارها و جنگل ها خواهد بود اما برای رسیدن به اقامتگاه باید از ون های دیبویه به مقصد اونی استفاده کنید که حدود 15 دلار هزینه دارد. سپس ماشین کرایه خود را به اقامت گاه برسانید.

دریاچه Udziro

دریاچه Shavi klieebi

پارک ملی لاگودخی در نزدیکی مرز آذربایجان و داغستان یک منظره بی بدیل و یک نمونه کامل از خلقت خداوند است. در این طبیعت شگفت انگیز آبشار، کوهستان، جنگل، برکه و دریاچه در کنار هم قرار دارد. زیبایی مناظر این پارک ملی خارق العاده است و در وصف نمی گنجد. برکه سنگ های سیاه مکانی است که دریاچه مورد نظر ما در آن واقع شده است. رفتن به پارک ملی لاگودخی برای مسافرین تور تفلیس بسیار راحت است. برای رسیدن به دریاچه 5 مسیر متفاوت وجود دارد که هیچ یک راحت و آسان نیستند. اگر قصد تماشای این دریاچه را دارید، مسیر پیاده روی طولانی در انتظار شما است که نیازمند بیش از یک روز صرف زمان است. شاید مسیر طولانی و کمی خسته کننده باشد اما با دیدن رنگ آبی دریاچه تمام خستگی از تنتان بیرون خواهد رفت. طبیعت گردی در تور گرجستان می تواند یکی از خاص ترین اتفاقاتی باشد که در انتظار شماست؛ سعی کنید از تمامی زمان خود در سفر به این کشور استفاده بهینه کنید تا بعد از اتمام آن حسرت نخورید.برای انتخاب تور لحظه آخری گرجستان میتوانید از وب سایت لست تورز بهترین انتخاب تورهای گرجستان را از بهترین آزانس های مسافرتی داشته باشید.رپرتاژ آگهی برای سفارش رپرتاژ آگهی خودتان با ما تماس بگیرید. ایمیل: ads@nodud.com تلفن: 02188984760 - 02188984761 - 02188984762 بیشتر بدانید...