چنگی به مقوله سرمایه گذاری گرجستان در سال ۲۰۲۱

 1. چهارشنبه ۶ بهمن ۰ ساعت ۱۱:۱۰ (۲ سال قبل)

سرمایه گذاری گرجستان در سال ۲۰۲۱ چطور گذشت؟

گرجستان یکی از کشورهای زیبا در آسیا و اروپا است که هر ساله تعداد زیادی گردشگر را به دلیل داشتن طبیعت زیبا و آثار تاریخی به خود جذب می‌کند.

در بین این گردشگران، ایرانیان نیز این کشور را برای مسافرت‌های برون‌مرزی خود بسیار انتخاب می‌کنند.

گرجستان با داشتن آب‌وهوای چهارفصل، کلیساهای قدیمی و در عین حال بسیار باشکوه، سواحل کنار دریای زیبا و کوه‌های همیشه پر از برف خود معروف است.

پیشرفت چشمگیر گرجستان از همه لحاظ رو به رشد است، اقامت گرجستان امروزه مورد استقبال بسیاری از ایرانیان و سایر کشورها مانند هند امارات روسیه قرار گرفته است. کشور گرجستان، کشوری است که در منطقه‌ای کاملاً استراتژیک از نظر تجارت، واقع شده و پل تجاری میان اروپا، آسیا و خاورمیانه می‌باشد و از این رو در سالهای اخیر مورد توجه اتحادیه اروپا و سرمایه گذاران قرار گرفته است.

مهاجرت به گرجستان از طریق خرید ملک یکی از مطمئن‌ترین روش‌های موجود است و می‌تواند به نسبت روش‌های سرمایه‌گذاری هزینه کم‌تری را در بر بگیرد. شما برای خرید ملک نیاز به حضور در این کشور ندارید و می‌توانید در این روش در کشور گرجستان به دنبال اخذ باشید به این ویزای شینگل ترتیب شرایط برای مهاجرت شما به کشورهای دیگر آسان‌تر می‌شود.

به نقل از شرکت هلدینگ جئووست یکی از اصلی ترین دلایل تمایل افراد خارجی به خرید ملک در گرجستان، عدم وجود مالیات نگه داری و مالکیت می باشد که این بدین معناست که اگر کسی صاحب ملک در گرجستان باشد ملزم به پرداخت هیچ گونه مالیاتی نیست.اگر به کشورهای اروپایی و منطقه نگاهی کنید متوجه خواهید شد که این موضوع برای افراد بسیار جذاب و حائز اهمیت است.

بررسی وضعیت سرمایه گذاری گرجستان در سال ۲۰۲۱

یکی دیگر از دلایل محبوبیت خرید خانه در گرجستان توسط خارجی ها ، قیمت بسیار مناسب املاک در این کشور می باشد ، برای مثال شما می توانید در بهترین منطقه شهر و در بهترین برج باغ با تمامی امکانات رفاهی همانند استخر و باشگاه و سالن های اجتماعات و بسیاری امکانات دیگر ، آپارتمان به صورت مبله را با قیمت حدود هر متر مربع 1800 دلار خریداری کنید که این کمتر از قیمت متوسط ملک در اکثریت کشورهاست. البته لازم به ذکر است که در منطقه خوب شهر قیمت آپارتمان ها از هر متر مربع به طور میانگین 1000 دلار آغاز می شود که با توجه به امکانات و شرایط ساختمان و موقعیت آن افزایش می یابد.

مزایای خرید ملک در کشور گرجستان

برای اخذ اقامت در کشور گرجستان یکی از روش هایی که معمولاً توسط کارشناسان توصیه می‌شود سرمایه گذاری از طریق خرید ملک در این کشور است زیرا برای خریدار هیچگونه مالیاتی به همراه ندارد. به طور کلی به موارد زیر می توان به عنوان مزایای خرید ملک در کشور گرجستان اشاره کرد:

 1. اخذ اقامت برای خود و خانواد با یک بودجه معقول ۱۰۰۰۰۰دلار
 2. ارزش افزوده ملک خریداری شده به صورت سالیانه بیش از ۱۰ درصد
 3. کشور گرجستان تلاش می کند تا سال ۲۰۲۱ شهروندان این کشور بتوانند بدون ویزا به اروپا سفر کنند.
 4. پس از ۶ سال اقامت موقت می توانید اقامت دائم گرجستان را اخذ کنید.
 5. امنیت مثال زدنی در کشور گرجستان وجود دارد و آمار جنایات تقریباً صفر می باشد.
 6. برای فرزندان شما مدارس و دانشگاه های معتبر با ارزش علمی بالایی در این کشور وجود دارد.
 7. راه اندازی کسب و کار در گرجستان می توانید از وام و تسهیلات بانکی استفاده کنید.
 8. با دارا بودن ویزای کشور گرجستان راحت تر می توانید به کشورهای آمریکایی و اروپایی سفر کنید.

مراحل سرمایه گذاری و خرید ملک گرجستان

گرجستان حداقل سرمایه گذاری خود را جهت دریافت اقامت طی سال گذشته از 35000 دلار به 100،000 دلار افزایش داد. مراحل قانونی خرید ملک به این صورت است که ملک خریداری شده از نظر میزان حداقل سرمایه گذاری برای درخواست اجازه اقامت، ۱۰۰ هزار دلار است. این ملک به نام شما در دادگستری تفلیس ثبت خواهد شد. یک کارشناس خبره باید ارزش واقعی ملک را تخمین بزند تا حداقل برابر یا بیشتر از این مقدار باشد. پس از انجام خرید ملک و مالک رسمی ملک شدن می توانید برای دریافت اقامت در گرجستان اقدام کنید. شما باید با در دست داشتن یک کپی از فرم کارشناسی شده ارزش دارایی خود و گذرنامه و دو قطعه عکس به اداره مهاجرت مراجعه نمایید. هزینه رسیدگی به درخواست شما بین ۹۰ تا ۱۸۰ دلار هزینه دارد. پس از اعطای اقامت، کارت اقامت الکترونیکی دریافت خواهید کرد. این کارت سند هویت شما در گرجستان است؛ کارت اقامت الکترونیکی یک کارت شناسایی هویتی است که برای افراد خارجی مقیم گرجستان صادر می شود و محل سکونت فرد را مشخص می کند. در ابتدا شما برای مدت یک سال حق اقامت موقت را خواهید داشت و در صورت ابقای ملک، این اقامت تمدید می گردد. روند تمدید اقامت بسیار ساده است و شما باید کارت الکترونیکی خود را همراه با دو قطعه عکس به اداره خدمات عمومی ارائه نمایید. برای دریافت اقامت خانواده نیز باید گواهی ازدواج را ارائه نمایید.

شما برای سرمایه گذاری در بخش املاک در گرجستان، از سه روش ساخت و ساز ملک مسکونی ، ساخت ملک اداری و ساخت املاک تجاری می توانید سرمایه گذاری مطمئنی را در این بخش تجربه نمایید که در بین این سه مورد ، ساخت و ساز املاک مسکونی هم نیاز کمتری به سرمایه اولیه و هم بازار فروش بهتری در این کشور را دارد.

سرمایه گذاری در گرجستان

در حال حاضر بهترین روش برای اخذ اقامت دائم ، سرمایه گذاری در گرجستان است . اگر به میزان 300 هزار لاری گرجستان سرمایه گذاری مستقیم داشته باشید به شما اقامت دائم گرجستان تعلق میگیرد و برای همیشه کارت اقامت دائم گرجستان از طریق سرمایه گذاری را خواهید داشت.

سرمایه گذاری در بخشهای مختلفی قابل انجام است، سرمایه گذاری در بخشهای ساخت و ساز، توریسم، هتل سازی، دامداری، کشاورزی و انرژی سرمایه گذاری های خوبی هستند زیرا دولت گرجستان برای بهبود زیرساختهای این کشور که متناسب با ورود این کشور به اتحادیه اروپا می باشد تلاش زیادی می نماید و قصد اصلی این کشور نیز ورود به حوزه اتحادیه اروپا است.

ساخت و ساز در گرجستان از آن جهت مناسب است که فضای ظاهری گرجستان را تمیز و زیباتر می نماید زیرا همچنان بسیاری از مناطق گرجستان از نظر ظاهری بافت بسیار قدیمی دارند و بسیاری از این بناها نیاز به بازسازی دارند. 

راهنمای مراحل خرید ملک در گرجستان

خرید آپارتمان در گرجستان برای یک تبعه خارجی به این شکل و یکی از قوانین بسیار خوب گرجستان در زمینه خرید ملک در گرجستان این است که:

 • شروع به کار با یک مشاور املاک در گرجستان
 • به شکار خانه بروید!
 • فرآیند بسته شدن قرارداد
 • مالکیت برای فرد خارجی قطعی و ۱۰۰% است.
 • شما می توانید با خرید ملک در گرجستان حداقل با قیمت، سرمایه گذاری مناسبی را در املاک گرجستان انجام دهید.
 • ساخت آپارتمان های نوساز در نقاط مختلف تفلیس پایتخت گرجستان در چند سال گذشته، رشد زیادی داشته است.
 • معمولا متراژهای آپارتمان نوساز در تفلیس از ۲۵ مترمربع که سوئیت است شروع می شود و حتی تا ۵۰۰ مترمربع هم وجود دارد.

شرکت هلدینگ جئووست - اخذ اقامت گرجستان با خرید ملک و سرمایه گذاری در گرجستان

هزینه های خرید ملک و اجاره ملک در گرجستان

حالا قیمت خرید آپارتمان در گرجستان را در این بخش بررسی می نماییم که قیمت آپارتمان در قسمت های مختلف در کشور گرجستان متغیر است و تفاوت دارد.

پس از مهاجرت به گرجستان خواهید دید که در این کشور شما با دو نوع آپارتمان برای خرید مواجه خواهید شد که نوع اول آپارتمان‌ های گرین هستند که به صورت مبله و با وسایل کامل فروخته می‌ شوند و دسته دوم آپارتمان‌های وایت می‌باشند که بدون وسیله به فروش گذاشته می‌ شوند. شهر تفلیس یک آپارتمان گرین با میانگین قیمت ۵۰۰۰$ تا ۶۰۰۰۰$ (دلار) به فروش می رسد. همچنین اگر شما یک آپارتمان سفید در شهر تفلیس گرجستان خریداری کنید می توانید با حدودا هزینه کردن ۱۰۰۰۰$ (دلار) آن را مبله کنید. بهترین روش خرید یک آپارتمان وایت از سازندگان و تبدیل آن به یک آپارتمان مبله است زیرا جریان دلالی در کشور گرجستان همواره سبب افزایش بی رویه قیمت آپارتمان های گرین در این کشور خواهند شد.رپرتاژ آگهی برای سفارش رپرتاژ آگهی خودتان با ما تماس بگیرید. ایمیل: ads@nodud.com تلفن: 02188984760 - 02188984761 - 02188984762 بیشتر بدانید...