چرا باید در فصل تابستان حتما سری به گرجستان بزنیم؟

تابستان گرجستان، از آن جاذبه‌های گردشگری است که هرگز نباید آن را از دست داد.

  1. ۶ ماه،۱ هفته قبل

مردم گرجستان، یکی از مهمان نواز‌ترین و صمیمی‌ترین مردمان در سراسر جهان هستند و همین امر باعث می‌شود سرمای فصل تابستان در گرجستان، گردشگرانی را که به در این فصل به گرجستان می‌آیند، آزار ندهد. ممکن است با خود فکر کنید که مگر می‌شود در تابستان در کشوری خوش گذراند که به خاطر دریا، کوه‌ها و آفتابش مشهور است؟ در جواب این سوال باید بگوییم: بله!  

اتفاقا تابستان گرجستان، از آن جاذبه‌های گردشگری است که هرگز نباید آن را از دست داد. برای اینکه به شما ثابت کنیم که حق با ماست، شرحی از این هشت تجربه تابستانی را برای شما آماده کرده‌ایم تا با زیبایی‌های فصل زمستان در گرجستان آشنا شوید. با ما همراه باشید! 

1- اسکی یاد بگیرید!

در تور گرجستان میتوانید در کمپ‌های کوهستانی کشور گرجستان، مربیان بسیار خوبی برای آموزش اسکی به کودکان و بزرگسالان، آماده خدمت رسانی به تمام افراد، اعم از مردمان خود گرجستان و گردشگران و توریست‌های خارجی هستند.

تور گرجستان

این مربیان همیشه در این کمپ‌های کورهنوردی و کوهستانی حضور دارند و طی چند جلسه، باید‌ها و نباید‌های اسکی کردن در برف را به شما آموزش می‌دهند و تمام نکات امنیتی را به شما یاد خواهند داد.

نگران سلامتی و امنیت جانی خود نباشید، زیرا گروه‌های امداد و نجات همیشه در سراسر کوهستان‌های گرجستان حضور دارند تا از جان و مال گردشگران و ورزشکاران علاقمند به اسکی کوهنوردی محافظ کنند.

2. هلی اسکی را امتحان کنید!

اگر در اسکی مهارت دارید و به دنبال این هستید که آدرنالین خونتان را کمی بیشتر بالا ببرید، هلی اسکی را امتحان کنید. با هلیکوپتر‌های آماده در کمپ‌های اسکی و کوهنوردی تا ارتفاعات بسیار بالا پرواز کنید و از ارتفاع بر فراز گستره‌ای با برف‌های دست نخورده و بکر فرود آیید!

تور گرجستان

3. چشمه‌های آب داغ سولفور‌دار

حتما تا به حال راجع به این چشمه‌های سولفور آب گرم شنیده‌اید. ولی "شنیدن کی بود مانند دیدن؟" متاسفانه بیش از نیمی از توریست‌هایی که با تور گرجستان سفر می‌کنند نمی‌دانند که در تابستان می‌توانند به چشمه‌های آب گرم بروند و در سرمای سرسخت آن، درون این چشمه‌های آب گرم بنشینند و حسی تکرار نشدنی را تجربه کنند! حداقل شما این تجربه‌ها را از دست ندهید!

4. آب درمانی با آب‌های شفا بخش

هم می‌توانید در کلینیک‌های آب درمانی گرجستان یک وقت رزرو کنید و هم می‌توانید خیلی ساده‌تر در وسط چشمه های طبیعی آب‌های شفا بخش معدنی بپرید! این چشمه‌ها در انتهای پارک آب‌های معدنی در مرکز بورجومی قرار دارند. حتما باید این چشمه‌ها را امتحان کنید.

5. از غارهای مرموز ساتاپلیا و پرومته دیدن کنید!

با کمی فاصله از شهر کوتایسی، دو غار وجود دارند که گردشگران می‌توانند به راحتی به آن‌ها دسترسی داشته باشند. نام این غارها، غار ساتاپلیا و غار پرومته است. هر دوی این غار‌ها بسیار شگفت انگیز و مرموز هستند.

در غار ساتاپلیا می‌توانید فسیل جای پای دایناسوها و آثار به جا مانده از دوران ماقبل تاریخ را از نزدیک ببینید.

تور گرجستان

در غار پرومته که بسیار بزرگتر از غار ساتاپلیا است، می توانید با قایق از مسیر رودخانه‌ای زیر زمینی عبور کنید. این روخانه زیر زمینی بسیار زیبا و آرام است. باور بر این است که پرومته، خدای یونان باستان که حامی و عاشق انسان ها بود، در این غار میزیست.

البته باید حواستان باشد که این غار‌ها در روز دوشنبه هر هفته تعطیل هستند و نمی‌توانید به داخل آن‌ها بروید.

6. فرهنگ‌ها و آداب متفاوت را از نزدیک ببینید.

گرجستان همیشه مرکز حملات نظامی متعددی در سراسر تاریخ بوده است و به دلیل اینکه جاده ابریشمی از آن می‌گذرد، از غرب و شرق، لشکرها و کاروانهای بیشماری از این سرزمین عبور کردهاند و از خود فرهنگی های بیشمار و متنوعی به جای گذاشته‌اند.

برای مثال، سری به شهری غار مانند آپلستسیکه بزنید تا از نزدیک ببینید که مردمان این شهر چگونه در هزاران سال قبل از این، تمام ساختار این شهر را از صخره‌های کوه‌ها ساخته اند.

سراسر گرجستان پر است از این شگفتی‌های تمدن و تاریخ! به شهرهای باستانی دمانیسی و سامشیلدی سری بزنید و بقایای زندگی مردمان باستان را از نزدیک تماشا کنید.

7. از طبیعت نیمه استوایی گرجستان لذت ببرید

در فصل تابستان، در غرب گرجستان می‌توانید پوشش گیاهی سبز را در برف‌های زمستان تماشا کنید! زیبا نیست؟ بهار و زمستان در یک جا و در کنار هم همزیستی می‌کنند و هرسال تعداد بیشماری از گردشگران را به دیدن این زیبایی شگفت‌آور دعوت می‌کنند.

8. و در آخر به بازارهای گرجستان سری بزنید!

لباس‌هایی به سبک و مد گرجستانی، غذاها و مواد غذایی به ذائقه گرجی، و خرید کردن به سبک گرجستانی‌ها خود می‌تواند تجربه‌ای بسیار با ارزش در میان صفحات گردشگری شما به سراسر جهان باشد.

در بازارهای گرجستان بچرخید و با سبک و سیاق تجارت در این کشور آشنا شوید. اگر به درستی همه چیز را یاد بگیرید، قول می‌دهیم که می‌توانید تخفیف‌های بسیار خوبی از فروشندگان گرجی بگیرید و سوغاتی‌های با ارزشی را به خانه ببرید. لست تورز مرجع تور لحظه آخری گرجستان و تور لحظه آخری میتوانند در انتخاب بهترین تورهای مسافرتی و ارزان به شما کمک کنندرپرتاژ آگهی برای سفارش رپرتاژ آگهی خودتان با ما تماس بگیرید. ایمیل: ads@nodud.com تلفن: 02188984760 - 02188984761 - 02188984762 بیشتر بدانید...