محبوب ترین فستیوال ها درکشور هند

در کشور هندوستان سالانه جشن‌ها و فستیوال‌های گوناگونی برگزار می‌شود که مسافران و گردشگران بسیار زیادی از سراسر جهان برای شرکت در این جشن‌ها حضور پیدا می‌کنند.

  1. سه شنبه ۳ مهر ۹۷ ساعت ۱۷:۰۶ (۱ سال،۱۰ ماه قبل)

جشن‌ها و فستیوال‌های کشور هند شامل جشن‌های بین‌المللی و محلی می‌شوند که به طور کلی می‌توان این جشن‌هارا در دسته جاذبه‌های گردشگری این کشور بزرگ و زیبا جای داد. همانطور که می‌دانیم کشور هند یکی از عظیم‌ترین کشور‌های جهان است که دارای فرهنگی غنی و سبک زندگی بسیار خاص و متفاوت است. مردم هند سالانه برای برپایی جشن‌های بزرگ بین‌المللی و محلی خود برنامه ریزی‌های بسیار دقیقی می‌کنند تا با کیفیت هرچه تمام‌تر این جشن‌ها و فستیوال‌ها در حضور توریست‌هایی که از سراسر جهان به این کشور سفر کرده‌اند برگذار کنند. سفر به این کشور زیبا و پهناور حسی بسیار عجیب و غریب و هیجانی وصف ناشدنی را به میهمانان و مسافران این کشور القاء می‌کند. برای سفر به این کشور زیبا و عظیم لازم است در زمانی که در تور هند هستید چند نمونه از این فستیوال‌ها همراه با ویژگی‌های آنها را بدانید و اطلاعات کافی برای سفر به این کشور پهناور را کسب کنید. در ادامه ما چند مورد از فستیوال‌ها و جشن‌های بسیار معروف کشور هند را برای شما بازگو می‌کنیم تا در سفر به کشور هندوستان اطلاعاتی درباره جشن‌ها و محل برگذاری و همچنین تاریخ برگذاری آن‌ها داشته باشید.

جشن دیوالی:

این جشن زیبا و باشکوه که دیوالی نام دارد یکی از معروف‌ترین و محبوب‌ترین جشن‌های کشور هندوستان است که دقیقا به مدت پنج روز در آغاز سال نو هندو برگذار می‌شود. این جشن زیبا یکی از برجسته‌ترین جشن‌های کشور هندوستان است. در این جشن زیبا و مهیج جشنواره نور، خانه‌ها با لامپ‌، شمع و برگ‌های آشوک تزیین می‌شوند. مردم همراه با خانواده‌های خود لباس‌های جدیدی می‌پوشند و شیرینی به همسایگان و اطرافیان خود پخش می‌کنند تا در شادی یک دیگر شریک باشند. جشن دیوالی به مناسبت بازگشت لرد راما همراه با همسرش سیتا و برادرش لشکمانا پس از تبعید طولانی به مدت 14 سال برگذار می‌شود. از جاذبه‌های کلیدی این جشن می‌توان به آتش بازی در خیابان‌ها و مراکز شلوغ و پر جمعیت اشاره کرد. تاریخ برگزاری این جشن هر ساله متفاوت است. این جشنواره بر اساس گاهشمار هندی در روز پانزدهم کارتیکا آغاز می‌شود. برای شرکت در جشنواره‌های کشور خند می‌توانید تور ارزان هند را رزرو کنید.

تور هند

جشن هولی یا جشنواره رنگ: 

جشن هولی یا همان جشن رنگ یکی از قدیمی‌ترین، مهیج‌ترین و شاد‌ترین جشن‌ها در کشور هندوستان است. این جشن یکی از معروف‌ترین و محبوب‌ترین جشن‌ها در سراسر جهان به شمار می‌آید که گردشگران و توریست‌های بسیار زیادی از سراسر کره خاکی برای شرکت در این جشن و لذت بردن از آن به کشور هند سفر می‌کنند. جشن هولی در میان تمامی مردم جهان به جشن رنگ معروف است که در پایان زمستان برگذار می‌شود. اگر شما یکی از افراد خوش شانسی هستید که به کشور هند سفر می‌کنید حتما لذت حضور در این جشن زیبا و جالب را تجربه کنید. یکی جالب‌ترین کار‌هایی که مردم هند در این جشن می‌کنند این است که لباس‌های روشن میپوشند تا رنگ‌هایی که بر رویشان می‌ریزد در پس زمینه رنگ روشن خودش را بیشتر نشان دهد و رنگی تر شوند. مردم هندوستان در آستانه جشن هولی آتش‌هایی را برپا می‌کنند و در اطراف آن می‌رقصند. در روز هولی مردم در مناطق آزاد و پر جمعیت جمع می‌شوند و رنگ‌های پودری و مایع را بر روی یکدیگر می‌ر‌یزند.

تور هند

جشن دوسرا Dussehra پیروزی خیر در برابر شر: 

این جشن در میان معروف‌ترین و قدیمی‌ترین جشن‌های کشور هند قرار دارد. این جشن برگرفته از تاریخ و فرهنگ این کشور است. نه روز اول این با نام مادر خدایان هندی که ناواراتری نام دارد برگذار می‌شود. در جشن دوسرا رقص‌های خاصی از جمله رقص معروف با چوب انجام می‌شود. روز دهم این جشن دوسرا نام دارد که مربوط به مقابله لرد راما و همراهش دورگا بر ضد نیروی شیطانی و شر ماهیشاسورا ایستادند. در این جشن مجسمه‌ای بزرگ از دورگا بوجا با را اداب و سنت و رقص و آواز به رودخانه گامگس می‌برند و آن را غسل می‌دهند. در حین برگذاری مراسم دوسرا رقص، داستان سرایی و نمایش‌های مذهبی صورت می‌گیرد. این جشن زیبا که به پیروزی خیر در برابر شر معروف است در اواخر ماه سپتامبر و اوایل ماه اکتبر برگزار می‌شود. مسافران می‌توانند برای اطلاع از تور لحظه آخری هند به توریاب که ارائه دهنده تور ارزان آژانسهای مسافرتی میباشد مراجعه کنند.

تور هند

سخن آخر:

گشور هندوستان یکی از کهن‌ترین و غنی‌ترین کشور‌ها در زمینه تاریخ و فرهنگ است که امروزه بسیاری از مردم جهان برای آشنایی با آداب و رسوم مردم این‌ کشور بزرگ و پهناور به این کشور سفر می‌کنند. جشن‌های بسیار زیبا و شاد که یاد آور فرهنگ غنی این‌ کشور هستند هر ساله برگزار میشود تا مردم از اصل خود غافل نباشند. چشنی چون پیروزی خیر در برابر شر و یا جشن دیوالی که به معنی صفی از نور است که تمامی خانه های اشرافی و فقیرانه با نور‌های نارنجی رنگ و فانوس‌هایی به نام دیا برای تبریک و سلام به لاکشمی روشن میشوند. حال که با چند مورد از جشن‌های بسیار زیبا و شاد ای کشور زیبا آشنا شدیم می‌توانید سفری خوب به این کشور داسته باشید و ار آداب و رسوم مردم کشور هندوستان با تور ارزان هند از نزدیک اشنا شوید.رپرتاژ آگهی برای سفارش رپرتاژ آگهی خودتان با ما تماس بگیرید. ایمیل: ads@nodud.com تلفن: 02188984760 - 02188984761 - 02188984762 بیشتر بدانید...