آشنایی با پارک های وان در تور های سفر باتو

غربی ترین استان در کشور ترکیه استان وان است که همیشه پذیرای گردشگران بسیار زیادی می باشد. وقتی که گردشگر در مکانی زیاد رفت و آمد می کنند نیاز به وسایل و امکانات تفریحی و سرگرمی بیشتر می شود که از آنجمله پارک ها می باشند.

  1. یکشنبه ۱۰ شهریور ۹۸ ساعت ۲۳:۲۶ (۱ سال،۱۱ ماه قبل)

در استان وان هم مثل سایر مناطق گردشگری در جهان پارک های بسیار زیبا به همراه امکانات خوب برای مسافران در نظر گرفته شده است. در این مقاله به معرفی این پارک ها می پردازیم.  

پارک کورلوتوش

این پارک در تور وان در نزدیکی محله ای به نام هلیلاآ قرار دارد در کل پارک ها در استان وان طوری طراحی شده اند که مردم بتوانند در آن اقامت کنند و به راحتی برنامه ی پیک نیک بچینند. پارک کولوتوش هم جزء همین پارک ها است که البته امکانات خاص این پارک شامل یک زمین بازی بزرگ و یک کافه شیک و جمع و جور می باشد که برای کسانی که می خواهند اندکی در این پارک استراحت نمایند و بعد از رفع خستگی به دنبال کار های خود بروند بسیار مناسب می باشد. این پارک بطور شبانه روزی باز است.

پارک فرهنگ آتاتورک

به گزارش سفر باتو ، پارک فرهنگ آتاترک را می توان شلوغ ترین پارک استان وان به حساب آورد اینت پارک که گستردگی آن بسیار زیاد است مسافران زیادی را از سراسر جهان در خود جای می دهد. این پارک بزرگ و زیبا در مرکز شهر وان قرار گرفته و امکاناتی مانند زمین بازی برای کودکان سایبان و آلاچیق برای نشستن خانواده ها و کافه رستورانی بسیار شیک و زیبا به همراه غذا های ترکیه ای و بین المللی برای مسافران خسته و گرسنه تعبیه شده است. یک صخره بزرگ در پشت این پارک قرار دارد که برای گرفتن عکس یادگاری بسیار مناسب است و همیشه عده زیادی در این مکان مشغول گرفتن عکس سلفی هستند. در نزدیکی این پارک مکان هایی میبینید که از نظر گردشگری اهمیت زیادی دارد.

سیتی پارک شهر وان

این پارک بزرگ و زیبا از نظر وسعت سومین پارک بزرگ وان می باشد و نکته ای که این پارک را از دیگر پارک ها متمایز می نماید این است که سیتی پارک در نزدیکی دریاچه وان ترکیه می باشد. در این پارک هم سایبان ها و آلاچیق های زیادی برای استراحت خانواده ها در نظر گرفته شده است که همگی به رنگ سفید می باشند تا این رنگ زیبا آرامشی را در دل مسافران ایجاد نماید. نزدیکی این پارک به دریاچه وان هوای این پارک را بسسیار وطبوع و دلانگیز کرده است. در این پارک امکاناتی مانند زمین بازی برای کوذکان پیست دوچرخه سواری جاده برای پیاده روی و دستگاه های ورزشی وجود دارد. شاید برای شما جالب باشد که بدانید شهر وان برای داشتن گربه های سفید با چشمان دو رنگ معروف است لذا برای اینکه نمادی هم در سیتی پارک از شهر وان وجود داشته باشد مجسمه یک گربه سفید بزرگ با چشمانی دو رنگ در میان این پارک زیبا درست کرده اند که اکنون آنجا به مکانی برای عکس انداختن تبدیل شده است. در ضمن نشان دهنده اهمیت دادن مردم استان وان به طبیعت و گربه های شهرشان است.

پارک کادین

بر خلاف پارک هایی که تا کنون به شما معرفی کرده ایم پارک کادین یک پارک کوچک اما زیبا است. شاید جالب باشد بدانید که معنی کادین در زبان ترکی یعنی ( زن )، این مسئله نشان می دهد که مردم شهر وان به زن ها احترام زیادی می گذارند که این نام را بر این پارک زیبا گذاشته اند. در نزدیکی این پارک چند بانک وجود دارد. داخل پارک کادین یک زمین بازی ویژه کودکان هست که بچه ها در آن به بازی و ورزش می پردازند. این پارک کوچک ام زیبا در مرکز شهر وان قرار دارد.

پارک مرکز شهر

این پارک همانگونه که از نامش پیدا است در مرکز شهر وان قرار گرفته است و به همین دلیل یکی از شلوغ ترین و پر رفت و آمد ترین پارک شهر وان می باشد. این پارک در محله ( ولی میتهات بی ) است. این پارک شبانه روز پذیرای مسافران و میهمانان شهر وان می باشد.

باغ رز گلستان

پارک طبیعی در تپه های زیبای استان وان قرار دارد که باغ رز گلستان نامیده می شود. که وقتی که بر روی بلندترین تپه آن می ایستید نمایی بسیار زیبا از شهر وان را مشاهده می کنید. قلعه تاریخی وان هم در بالای این باغ زیبا واقع شده است که به جذابیت این باغ اضافه می کند. در پایین دست باغ رز گلستان دریاچه وان قرار دارد که به دل انگیزی و صفای این باغ هر چه بیشتر اضافه می کند.

پارک تموز

این پارک هم در کنار دریاچه وان قرار گرفته است و آرامش این دریاچه زیبا را به افرادی که به این پارک آمده اند هدیه می دهد. در پارک تموز امکاناتی همچون زمین بازی کودکان آلاچیق و سایبان و نیمکت های تمیز برای نشستن مسافران خسته در نظر گرفته شده است.رپرتاژ آگهی برای سفارش رپرتاژ آگهی خودتان با ما تماس بگیرید. ایمیل: ads@nodud.com تلفن: 02188984760 - 02188984761 - 02188984762 بیشتر بدانید...