هزینه زندگی در باکو چگونه است

شهر باکو که یک بندر مهم و پایتخت کشور آذر بایجان می باشد از دو بخش باکوی قدیم و باکوی مدرن تشکیل شده است. شهر باکو نیز همانند هر شهردیگری، بنا به زندگی در بخش های متقاوت باکو، می تواند هزینه زندگی در آن نیز متفاوت باشد.

  1. چهارشنبه ۲۷ آذر ۹۸ ساعت ۰۸:۴۰ (۳ سال،۳ ماه قبل)

این که در کدام قسمت باکو خانه اجاره کنید ، در چه رستوران هایی غذا میل نمایید و یا برند بودن پوشاک اولویت باشد یا خیر همگی در هزینه زندگی می تواند موثر باشد . در ادامه به یک هزینه متوسط برای زندگی در باکو خواهیم پرداخت. در واقع برخی از مسافران تور باکو بعد از یک سفر چند روزه به باکو ، علاقمند به زندگی در باکو و این که هزینه زندگی در باکو چقد است می شوند . چرا که شهر باکو شهری بسیار زیبا و پر از ارامش می باشد و از طرفی شهری است که از نظر اعتقادات مردمی به ایرانیان نزدیک می باشد . شرکت بیسان گشت مهر که خود مجری مستقم تور باکو ، تور استانبول و بسیاری از مسیر های مختلف دیگر می باشد . همواره در مسیر باکو تور هوایی و همچنین تور زمینی باکو را بر گزار می نماید . کافیست با شماره شرکت به شماره 02166538061 تماس گرفته و یا به آدرس bisungasht.com رفته و اطلاعات کامل جهت رزرو تور ویا اماکن و مقالات مختلف در مسیر های مختلف را بررسی نمایید .  


هزینه زندگی در باکو :

شهر باکو که یک شهر اروپایی می باشد در واقع زندگی در آن نسبت به بسیاری از شهر های دیگر اروپا ارزان تر است اما در حالت کلی زندگی در باکو در مقایسه با زندگی در بسیاری از شهر های ایران گران تر می باشد .

هزینه اجاره خانه در باکو :

هزینه اجاره خانه در باکو بی شک بنا به این که در چه بخشی از باکو باشد متفاوت است چرا که باکو از بخش های قدیمی تا بخش های بسیار مدرن و اروپایی در برج های با امکانات بسیار فول تشکیل شده است. اما اگر بخواهیم هزینه های متوسط را بیان کنیم . اجاره یک واحد یک خوابه در مرکز شهر حدود 290 تا 300 دلار می باشد . همچنین به ازای یک واحد سه خوابه در مرکز شهر نیز اجاره ماهانه خانه حدود 630 دلار می باشد.

هزینه خورد و خوراک :

بعد از اجاره خانه از مهمترین هزینه های زندگی در یک شهر خورد و خوراک آن می باشد . که در شهر باکو هزینه های مواد غذایی تا حدودی بالا می باشد و به طور متوسط میتوان هزینه آن را روزانه 30 دلار برای یک خانواده 4 نفره بیان کرد .

هزینه رفت و آمد در باکو :

در شهر باکو اگر بخواهید از سیستم های حمل و نقل عمومی استفاده نمایید مانند اتوبوس و یا مترو ، هزینه رفت و آمد تا حدودی کاهش می یابد . اما در حالت کلی به علت بالا بودن قیمت بنزین هزینه تاکسی در باکو بالا می باشد به طوری که در ابتدا با نشستن در تاکسی .0.35 دلار و به ازای هر کیلومتر 2.06 هزینه کرایه می باشد . همچنین به ازای هر یک ساعت معطلی و توقف تاکسی نیز 1.17 دلار هزینه اضافه دارد . بهتر است برای رفت و امد در باکو از مترو و یا اتوبوس استفاده شود . گفتنیست که شهر باکو دارای 3 خط مترو و 25 ایستگاه اتوبوس می باشد که دسترسی به نقاط مختلف شهر را آسان کرده است.

هزینه پوشاک در باکو :

هزینه پوشاک در باکو نیز بالا می باشد به طوری که مثلا یک شلوار جین معمولی قیمتی حدود 40 دلار دارد و یا یک کفش مردانه معمولی نیز چیزی حدود 65 دلار . گفتنیست که در باکو تمامی برند های پوشاک نیز وجود دارد و هزینه پوشاک برند بسیار بالا می باشد .

تور باکو

در تصویر بالا هزینه های کامل زندگی در باکو نشان داده شده است.
همرسانی نوشتار:

رپرتاژ آگهی برای سفارش رپرتاژ آگهی خودتان با ما تماس بگیرید. ایمیل: ads@nodud.com تلفن: 02188984760 - 02188984761 - 02188984762 بیشتر بدانید...