جاذبه های طبیعی استان گلستان

کشور ایران دارای طبیعت بسیار زیبا و جاذبه های گردشگری فراوان است. یکی از زیباترین استان های کشور، استان گلستان است. این استان با آب و هوای بسیار مطلوب و طبیعت بسیار زیبا به یکی از گزینه های مناسب برای مسافرت تبدیل شده است. در این مقاله سعی داریم تعدادی از بهترین جاذبه های طبیعی استان را به شما معرفی کنیم.

  1. شنبه ۶ مهر ۹۸ ساعت ۱۷:۱۱ (۴ سال،۸ ماه قبل)

طبیعت استان گلستان از زیباترین، جذاب ترین و متنوع ترین طبیعت های کشورمان است. این استان دارای جاذبه های طبیعی زیبایی است که هر ساله پذیرای گردشگران از نقاط مختلف کشور است. در این مقاله قصد داریم تعدادی از زیباترین جاذبه های این استان را به شما معرفی کنیم.

پارک ملی گلستان

پارک ملی گلستان منطقه ای حفاظت شده‌ در استان گلستان و از زیباترین جاذبه های طبیعی کشور است. این جنگل قدیمی ترین پارک ملی ثبت شده در کشور است. این پارک از ارزشمندترین مناطق جنگلی و تفریحی در ایران است. این جنگل دارای تنوع بسیار بالای گونه های جانوری و گیاهی است. پستاندارانی مانند پلنگ، خرس قهوه‌ای، گرگ، گوسفند وحشی و بز وحشی، آهوی ایرانی و... در طبیعت پارک ملی گلستان زیست می کنند.

گلستان

آبشار کبود وال 

آبشار کبود وال در شهر علی آباد کتول در استان گلستان قرار دارد. از جذابیت های این آبشار خزه ای بودن آن است. کبود وال تنها آبشار خزه ایی در ایران می باشد، همین موضوع این آبشار را به یکی از زیباترین جاذبه های طبیعی استان تبدیل کرده است. این آبشار از دامنه شمالی کوه هارون سرچشمه می گیرد. این منطقه با داشتن امکانات تفریحی و رفاهی بسیار خوب میزبان گردشگران و علاقه مندان زیادی است. در مسیر رسیدن به آبشار، تعدادی آبشار دیگر وجود دارد که همین موضوع به جذابیت های این طبیعت بکر افزوده است.

گلستان

پارک جنگلی ناهار خوران  

پارک جنگلی ناهارخوران محل تفریحی بسیار زیبا و معروفی است که در شهر گرگان قرار دارد. این منطقه دارای طبیعت بسیار زیبا و آب و هوای بسیار مناسب است. این پارک شهرت بسیاری در میان دوستداران طبیعت دارد و قدمتی حدود چهل میلیون ساله دارد. داشتن امکانات تفریحی و رفاهی بسیار عالی و پوشش گیاهی بسیار متنوع از جمله جذابیت های این طبیعت زیبا است.

گلستان

آبشار رنگو 

آبشار رنگو آبشاری بسیار زیبا در شهر گرگان و در جنگل رنگو قرار گرفته است. ارتفاع این آبشار حدود هفت متر است و نمای نیم دایره ای بسیار زیبا و جذابی دارد. اطراف آبشار پوشش های گیاهی بسیار متنوعی وجود دارد.

مسیر این آبشار تا حدودی سخت است به همین دلیل امکانات تفریحی و رفاهی چندانی نیز ندارد.

گلستان

دهکده جهان نما 

دهکده جهان نما یکی از زیباترین و خوش آب و هواترین روستاهای محافظت شده استان گلستان است. این جاذبه طبیعی در میان جنگل های میان بند واقع شده است. نکته جالب توجه در این منطقه زندگی آزادانه و راحت ببرها در اینجاست. این منطقه کاملا حفاظت شده به بام گلستان معروف است. این دهکده نیز زیر نظر سازمان محیط زیست قرار دارد. جنگل های هیرکانی نوعی از قدمی ترین جنگل های دنیا هستند، جنگل های جهان نما نیز از این نوع هستند.

گلستان

جنگل النگدره 

یکی دیگر از جنگل های زیبا و معروف استان گلستان جنگل النگدره است. جنگل النگدره در بلوار ناهارخوران و در میان مناطق مسکونی است. این جنگل نیز دارای امکانات تفریحی و رفاهی بسیار خوبی است و به همین دلیل هر ساله پذیرای گردشگران زیادی می باشد. جنگل النگدره با طبیعت بسیار زیبا و چهار فصل از جمله جاذبه های طبیعی است که در هر زمان از سال می توان به آنجا سفر کرد و زیبایی های منحصر به فرد آن لذت برد.

گلستان

دریاچه توشن 

دریاچه توشن دریاچه ای بسیار زیبا در روستای توشن در شهر گرگان قراار دارد. این روستا با آب و هوای معتدل و مرطوب و طبیعتی فوق العاده چشمگیر و خیال انگیز در دامنه کوه قرار گرفته است. این منطقه دارای طبیعت بسیار زیادی است و همواره مورد توجه و استقبال گردشگران بوده است.

گلستان

آبشار زیبای هفت طبقه شادان 

یکی دیگر از طبیعت های بسیار زیبای استان گلستان آبشار هفت طبقه شادان است. این آبشار بر اثر فرسایش سنگ ها به وجود آمده است و شبیه طبقه سنگ است. این آبشار دارای چشم انداز بسیار زیبایی است. آبشار شادان در منطقه کردکوی استان گلستان واقع شده است. ارتفاع آن چهل متر است و زیبایی حیرت انگیزی دارد.

شکل 8ابشار هفت طبقه شادان

تورهای طبیعت گردی بسیاری در سراسر دنیا برای سفر به مناطق زیبا فعالیت می کنند. تیم گردشگری ریسمون با ارائه تورهای بسیار مناسب و مطمئن سال هاست در خدمت گردشگران عزیز از تمام نقاط کشور می-باشد. می توانید با همراهی ریسمون از تمام مناطق طبیعی و گردشگری دنیا از جمله مناطق زیبای استان گلستان دیدن کنید. مزیت تورهای ریسمون اقتصادی بودن و در عین حال حفظ کیفیت سفر است.



رپرتاژ آگهی برای سفارش رپرتاژ آگهی خودتان با ما تماس بگیرید. ایمیل: ads@nodud.com تلفن: 02188984760 - 02188984761 - 02188984762 بیشتر بدانید...