مکان های دیدنی تبریز

تبریز را می‌توان یکی از زیباترین شهرهای ایران دانست. این شهر در شمال‌غربی ایران قرار گرفته است. بسیاری از افرادی که قصد بازدید از شهرهای ایران و جاذبه‌های گردشگری این کشور را دارند، به تبریز سفر می‌کنند. تعداد زیادی از مردم این شهر را پایخت گردشگری جهان اسلام می‌دانند.

  1. یکشنبه ۶ مهر ۹۹ ساعت ۱۱:۲۰ (۳ سال،۸ ماه قبل)

تبریز به شهر اولین‌ها نیز معروف است، زیرا تعداد زیادی از مکان‌ها ابتدا در این شهر ساخته شد؛ بناهایی مانند اولین چایخانه، اولین دانشگاه، اولین شهرداری، اولین شهربانی، اولین کودکستان و... 

در تبریز آثاری تاریخی همچون موزه قاجار، خانه مشروطه، مسجد کبود، موزه شهرداری و... واقع شده است. اگر قصد سفر به این شهر زیبا و تاریخی را دارید، باید بدانید که هتل های تبریز نزدیکی مکان‌های گردشگری آن ساخته شده‌اند و دسترسی آسانی برای رفتن به اماکن دیدنی فراهم می‌آورد. درادامه با ما همراه باشید تا با برخی از جاذبه‌های گردشگری و نحوره رزرو هتل تبریز آشنا شوید.

مسجد کبود

در تبریز مساجد زیادی ساخته شده است؛ اما مسجد کبود یا جهانشاه یکی از زیباترین آن‌ها محسوب می‌شود. برای نمای این مسجد از تعداد زیادی کاشی‌های فیروزه‌ای استفاده شده که جلوه‌ای زیبا به آن بخشیده و به‌همین خاطر این مسجد به فیروزه اسلام نیز معروف است. تنها بنای به‌جامانده از دوره قراقویونلوها مسجد کبود به‌حساب می‌آید؛ در این دوران تبریز پایتخت حکومت آن‌ها بود. گذشت سال‌های زیاد از ساخت این بنا، فرسایش و صدمات واردشده چیزی از زیبایی‌های آن کم نکرده و هنوز هم چشم هر بیننده‌ای را به خود خیره می‌کند. این مسجد به‌دلیل استفاده از آجر و کاشی در قسمت‌هایی از آن بسیار معروف است. در وسط حیاط مربعی این مسجد یک حوض وجود دارد که از آن برای وضوگرفتن استفاده می‌کردند. در قسمت‌های مختلف مسجد کبود، کاشی‌هایی آبی رنگ به‌کار رفته و بعضی از قسمت‌ها نیز با کاشی‌های سیاه و سفید تزیین شده‌اند؛ این تضاد بین رنگ‌ها جلوه‌ای زیبا به مسجد بخشیده است. مسجد کبود در خیابان امام خمینی تبریز قرار دارد. این مکان تاریخی زیبا و باشکوه با هتل های تبریز فاصله‌ زیادی ندارد و می‌توانید درطول سفر از آن دیدن کنید.

مسجد کبود

خانه مشروطه

این خانه در گذشته محل تصمیم‌گیری سران مشروطه بوده است. این بنا شامل خانه‌ای دوطبقه با مساحت 1300 مترمربع می‌شود که سال 1247 ساخته شده است. معماری خانه مشروطه توسط شخصی به نام حاج ولی معمار صورت گرفته که در آن زمان از معروف‌ترین معماران شناخته می‌شد. ابتدا این خانه محل زندگی حاج مهدی کوزه کنانی بود. این شخص یکی از تاجران آزادی‌خواه و حامی مشروطه بود و به‌همین دلیل این ملک را به مشروطیون اهدا کرد. سال 1357 به‌دستور سازمان میراث فرهنگی این بنا به موزه تبدیل شد و تغییراتی در اتاق‌ها و تالارهای آن انجام دادند. تعداد زیادی از اسناد و مدارک مشروطه در قسمت‌هایی از این خانه نگه‌داری می‌شود و عموم مردم می‌توانند از آن بازدید کنند.

مطالعه بیشتر : هتل گسترش تبریز

ازجمله آثار تاریخی مربوط به دوران مشروطه که در این موزه نگه‌داری می‌شود، می‌توان به لباس‌ها، اسلحه کمری ستارخانه، فرش مشروطه و... اشاره کرد. این خانه با پنجره‌های منبت‌کاری شده و مشبک پر شده که جلوه‌ای زیبا به این بنا بخشیده است. اگر قصد بازدید از خانه مشروطه را دارید، حتما از طبقه دوم آن نیز دیدن کنید. طبقه دوم این خانه را می‌توان زیباترین قسمت آن دانست؛ زیرا در و پنجره‌های مشبک با شیشه الوان استفاده شده در آن باعث زیبایی چشم‌نوازی شده است. خانه مشروطه سال 1354 به ثبت ملی رسید و از سال 1367 به بعد سازمان میراث فرهنگی مالک این بنا شد. شما پس از رزرو هتل تبریز می‌توانید به‌سادگی به این خانه رفته و از آن دیدن کنید؛ زیرا خانه مشروطه موقعیتی عالی در شهر تبریز دارد و دسترسی به این مکان آسان است.

موزه شهرداری

 موزه شهرداری یکی‌دیگر از جاذبه‌های تاریخی شهر تبریز است. اطراف این موزه فضای سبزی دنج وجود دارد که علاوه‌بر تماشای موزه می‌توانید کمی در آن استراحت کنید. در این کاخ باشکوه ساعتی به ارتفاع 30 متر قرار داده شده که پس از گذشت 15 دقیقه با تولید صدا گذر زمان را به مردم اعلام می‌کند. طراحان، کاخ شهرداری را مانند عقابی که درحال پرواز است، طراحی کرده‌اند و شباهت زیادی به بناهای آلمانی مربوط‌ به قبل از جنگ‌جهانی دوم دارد. در تالارهای این موزه آثار تاریخی مانند فرش، هنرهای معاصر، دوربین‌های قدیمی و... در معرض دید عموم قرار داده شده‌اند. محل زندگی شهردار و شورای شهر تبریز در بخش‌هایی از این کاخ است اما مردم می‌توانند از قسمت‌های باستانی این عمارت دیدن کنند.

مطالعه بیشتر : هتل ارک تبریز

هتل ارک تبریز

بهترین روش برای رزرو هتل تبریز

اگر قصد سفر به تبریز و بازدید از آثار تاریخی آن را دارید، حتما باید به فکر محلی برای اقامت باشید. بهترین روش برای رزرو هتل مراجعه به سایت علی بابا است. با مراجعه به این سایت می‌توانید به سادگی و در کم‌ترین زمان اطلاعاتی درباره هتل های تبریز کسب کرده و هتل موردنظر خود را رزرو کنید. با این روش دیگر نگرانی بابت محل اقامت درطول سفر ندارید و با خاطری آسوده برای سفر آماده می‌شوید.

در این مطلب سه مورد از آثار تاریخی شهر تبریز معرفی شد که شما می‌توانید پس از سفر به این شهر از آن بناهای تاریخی و زیبا دیدن کنید. اگر تجربه بازدید از این آثار تاریخی را داشتید، نظرات خود را با ما درمیان بگذارید.رپرتاژ آگهی برای سفارش رپرتاژ آگهی خودتان با ما تماس بگیرید. ایمیل: ads@nodud.com تلفن: 02188984760 - 02188984761 - 02188984762 بیشتر بدانید...