مزایا و معایب سفر با وسایل نقلیه عمومی

فرصت زیادی تا روزهای تعطیل نوروز ۹۸ باقی‌ نمانده است در این مدت کوتاه بسیاری از افراد به فکر تهیه ملزومات سفر، تعیین وسیله نقلیه و انتخاب شهر مقصدشان‌ هستند.

  1. سه شنبه ۷ اسفند ۹۷ ساعت ۱۱:۴۵ (۳ سال،۲ ماه قبل)

تمامی انسان‌ها امیدوارند که سفری راحت، ارزان و سرشار از آرامش داشته باشند. به همین دلیل عده‌ای ترجیح می‌دهند با وسایل نقلیه عمومی سفر کنند. استفاده از وسایل نقلیه عمومی با تمام مزایا و معایبی که دارد یکی از مهم‌ترین و رایج‌ترین وسایلی است که برای سفر انتخاب می‌شود. امروزه با پیشرفت تکنولوژی مسافران خیلی راحت و بدون هیچ دغدغه‌ای می‌توانند از طریق اینترنت نسبت به خرید بلیط اقدام کنند و در وقت خود صرفه‌جویی کنند. با استفاده از وسایل نقلیه عمومی به ایجاد فرصت‌های شغلی کمک زیادی می‌شود و عده زیادی می‌توانند به واسطه ارائه خدمات به مسافران در سامانه‌های مسافربری اشتغال به کار داشته باشند. اما وسایل نقلیه عمومی معایبی هم دارند؛ مثلا صف‌های طولانی کنترل کردن مدارک، عدم دسترسی راحت به سرویس بهداشتی در اتوبوس‌ها و همسفر شده با افراد غریبه برخی از این معایب هستند.

ترافیک کمتر، هوایی تمیز‌تر

طبق گفته کارشناسان کسانی‌که با خودروی شخصی می‌روند پنج برابر بیشتر از افرادی که با وسیله نقلیه عمومی سفر می‌کنند در آلودگی هوا سهم دارند. یکی از راه‌هایی به ایجاد آلودگی کمتر کمک می‌کند استفاده از وسایل نقلیه عمومی برای سفر است که در کاهش ترافیک نیز بی‌تاثیر نیست. همچنین ترافیک‌های بین شهری و شلوغی جاده‌ها باعث خستگی زیاد و سردرگمی مسافران می‌شود و همچنین تحمل این وضعیت برای کودکان و سالمندان خارج از توان است. مسافران می‌توانند بعد از اجاره سوئیت نسبت به تهیه بلیط اتوبوس هم اقدام کنند و سفری آسوده را شروع کنند.

سفر شما چند نفره است؟

سفر سرشار از لحظات شاد است، فرقی نمی‌کند انفرادی باشد یا گروهی حس تجربه‌های جدید به خود خود پر از لحظه‌های هیجان آور است. اما در سفرهای گروهی در هزینه‌های سفر صرفه‌جویی می‌شود و اعضای گروه می‌توانند از اولین لحظات سفر کنار هم باشند اما ممکن است خودروهای شخصی موجود برای همه نفرات کافی نباشد که در این مواقع استفاده از وسیله نقلیه عمومی بهترین گزینه پیش رو است. با توجه به تعداد نفرات می‌توانند به تهیه بلیط اتوبوس و اجاره ویلا در آستارا اقدام کنند و سفری پر از خاطرات شاد را تجربه کنند.

هزینه کمتر، سفر بهتر

پرداخت هزینه‌های عوارضی‌های بین شهری، سوخت، بازبینی و چکاپ و خرابی ناگهانی اجزای خودرو در نهایت تبدیل به مبلغ زیادی می‌شوند که از پیش تعیین شده نبودند. اما در هنگام سفر با وسیله نقلیه عمومی به راحتی می‌توان حدس زد که برای رفت‌و‌آمد در طول سفر چه مبلغی را باید هزینه کرد. یکی از ارزان‌ترین راه‌های سفر تهیه بلیط اتوبوس است که با توجه پیشرفت سامانه‌های مسافربری تهیه بلیط به صورت آنلاین انجام می‌شود و زحمت زیادی برای مسافران ندارد. همچنین این روزها دیگر بیشتر اتوبوس‌ها صندلی‌های استاندارد و مناسبی دارند که مسافران کمتر احساس خستگی می‌کنند. به‌عنوان مثال افرادی که قصد سفر دارند می‌توانند بعد از اجاره ویلا در برغان از طریق پایگاه‌های اینترنتی بلیط اتوبوس را هم برای تاریخ مورد نظرشان تهیه کنند و با آسودگی از تعطیلات خود لذت ببرند.رپرتاژ آگهی برای سفارش رپرتاژ آگهی خودتان با ما تماس بگیرید. ایمیل: ads@nodud.com تلفن: 02188984760 - 02188984761 - 02188984762 بیشتر بدانید...