بهترین شغل‌ها در کانادا کدامند؟

رتبه‌بندی شغل‌ها در کانادا بر اساس میزان حقوق، پیشرفت شغلی و بهترین دوره استخدام متناسب با هر شغل انجام‌گرفته و با توجه به این‌که این کشور درزمینه‌ی اقتصادی بسیار فعال است و بازار کار وسیعی دارد به همین دلیل در سال‌های گذشته متأسفانه با توجه به کاهش جمعیت و به دنبال آن کمبود نیروی کار، درصدد پذیرش افراد مهاجر و پرورش نیروی کار برآمده است.

  1. سه شنبه ۱۲ شهریور ۹۸ ساعت ۱۵:۴۴ (۲ سال،۸ ماه قبل)

به همین دلیل نیز در سال های اخیر درخواست ها برای دریافت ویزای کار کانادا افزایش چشمگیری داشته است. لازم به ذکر است به کمک مشاوران ویزاموندیال شما می توانید از ویزای کاری کانادا را دریافت کنید. توصیه می کنیم برای دریافت اطلاعات بیشتر درخصوص مدت زمان صدور ویزای کانادا و سایر اطلاعات مورد نیاز سری به وب سایت ویزاموندیال بزنید.گفتنی است آمار ذکرشده در ادامه‌ی مقاله، تضمینی برای رضایت شغلی شما نیست زیرا ممکن است شغل‌هایی با رتبه‌بندی بالا مورد تحسین و رضایت شما واقع نشود. 

از طرفی رسیدن به اغلب این شغل‌ها در کانادا ممکن است نیازمند صرف زمان و هزینه‌ی زیادی باشد که بیش‌تر افراد تمایلی به‌صرف این‌ انرژی نباشند؛ بنابراین این مقاله فقط اطلاعاتی پیرامون فرصت‌های شغلی خوب در کانادا تنظیم‌شده و صرفاً جهت بالا بردن اطلاعات شما در این حوزه است. باوجود قوی بودن پایه‌ی اقتصادی کشور کانادا، شما ملزوم به جمع‌آوری اطلاعات دقیق در رابطه با کسب‌وکار پیشنهادی خود هستید و ازآنجایی‌که مالیات شرکت‌ها در این کشور نسبت به سایر کشورها کم‌تر است بنابراین احتمال موفق شدن شما در انواع زمینه‌های شغلی بسیار بالا است. در سال‌های 2014 تا 2018 بر اساس گزارش واحد اطلاعات اقتصادی، کشور کانادا به‌عنوان بهترین کشور برای شروع بیزینس انتخاب‌شده بود؛ بنابراین با یک برنامه‌ریزی صحیح در رابطه با علاقه خود نسبت به شغل، موقعیت زمانی و مکانی شغل موردنظر در کانادا و سایر موارد موردنیاز می‌توانید به یک سوددهی استاندارد برسید.

کانادا

در ادامه‌ی مقاله به شغل‌هایی در زمینه‌های مختلف مانند بهداشت و درمان، کسب‌وکار امور مالی، حقوقی، مشاغل فنی و... می‌پردازیم:

کسب‌وکار امور مالی: 

کسب‌وکارهای کوچک شاید در نظر افراد بی‌اهمیت باشند اما در اصل محرک خوبی برای اقتصاد کشور هستند. با توجه به فعال بودن بخش اقتصادی این کشور مطمئناً فرصت‌های شغلی خوبی در این بخش خواهید یافت:

1- مدیران مالی: به دلیل حجم بالای دارایی‌های کشور کانادا و استفاده از فناوری‌های مالی، یکی از قوی‌ترین بخش‌های مالی جهان مربوط به کشور کانادا است. گفتنی است در رابطه با همین قضیه، یکی از شغل‌هایی که از آنان همیشه دعوت به کار می‌شود، مدیران مالی هستند. یک مدیر مالی در کانادا به‌طور متوسط در یک سال 53 هزار دلار درآمد دارد. از ویژگی‌های رفتاری این افراد می‌توان به تفکر خلاقانه، روابط عمومی بالا و... اشاره کرد. مدیران مالی علاوه بر این‌که در کسب‌وکار خود همواره به دنبال مشتریان جدید هستند، تلاش می‌کنند تا مشتریان فعلی خود را راضی نگه دارند تا همکاری ادامه یابد. در اصل با بر عهده گرفتن زمینه‌های شغلی مرتبط با مدیریت می‌توانید سیاست‌های کاری خود را توسعه دهید و مدیران مالی می‌توانند هم در سازمان‌های خصوصی مانند انواع شرکت‌های سرمایه‌گذاری و یا در سازمان‌های دولتی مانند بیمه‌ها و بانک‌ها استخدام شوند.

2- مدیر فروش و بازاریابی: استفاده مناسب از ارتباطات و تفکر در حوزه‌ی کاری یک ویژگی منحصربه‌فرد برای یک مدیر فروش و بازاریابی است. این شغل تحصیلات سطح بالایی نمی‌خواهد و با یک دیپلم یا مدرک دانشگاهی به‌راحتی می‌توانید صاحب این شغل شوید؛ اما شرط ماندگاری در شغل ذکرشده تجربه کار حرفه‌ای است. در رابطه با موقعیت و صنعتی که اختیار می‌کنید، وظایف مختلفی مانند برنامه‌ریزی، بازاریابی، انجام تحقیقات، سازمان‌دهی رویدادها، حفظ روابط سازمانی و ... را انجام خواهید داد. این افراد با تقویت ارتباط خود با مشتریان می‌توانند گامی در جهت افزایش تعداد مشتریان بردارند. برای افراد مجرب در این حوزه برای هر ساعت حداقل 62 دلار تعلق می‌گیرد.

**کارشناسان بیمه و مشاوران مدیریت نیز در این بخش فعالیت می‌کنند.

بخش نیروی کار فنی ماهر: 

به دلیل بازنشسته شدن بیشتر افراد در این صنعت، کانادا نیازمند نیروهای کار ماهر و جوان است. پس اگر به این صنعت علاقه‌مند هستید و توانایی کسب مدرک در این حوزه را دارید موقعیت‌های شغلی خوبی برایتان ایجاد خواهد شد .

کانادا

3- مدیر ساخت‌وساز: در حال حاضر به دلیل رونق در ساخت‌وساز این شغل از تقاضای بالایی برخوردار است و صاحبان این شغل به‌منظور اطمینان از پروژه‌های ساختمانی بر روی تیم‌ها نظارت می‌کنند و باید توانایی این را داشته باشید که آینده‌ی یک پروژه را از آغاز تا پایان بررسی کنید. ازآنجایی‌که شرکت‌های ساختمان‌سازی به دنبال پروژه‌های پیچیده هستند بنابراین این شغل هم‌اکنون در کانادا نیازمند تحصیلات دانشگاهی سطح بالا است. طبق گزارش‌های به‌دست‌آمده، موقعیت مدیران ساخت‌وساز در بین پنج کار با درآمد بالا قرارگرفته و اگر شما بتوانید مدیریت امور را در بخش ساخت‌وساز بر عهده بگیرید، این شغل مناسب‌ترین حرفه برای شما خواهد بود. حقوق هر ساعت افراد مجرب حدود 58 دلار و یا بیشتر است. 

4- راننده کامیون: کانادا کشور بزرگی است و شهرهای متعددی دارد بنابراین نیاز به افرادی دارد که با رانندگی انواع کالاها را در اطراف مناطق و بین شهرها حمل‌ونقل کنند. با داشتن این شغل می‌توانید از جاده‌ها و مناطق مختلف این کشور لذت ببرید اما به دلیل طولانی بودن برخی مسیرها ممکن است برخی مسیرها برایتان خسته‌کننده باشد.

**نجاری، جوشکاری و مکانیک خودرو نیز از شغل‌های این بخش محسوب می‌شوند که به‌نوبه‌ی خود در میان مردم به دلیل حقوق استاندارد پرطرفدار هستند.

مشاغل حقوقی:

5- افسر پلیس: اگر علاقه‌مند به اجرای نظم و قانون در جامعه هستید می‌توانید با گذراندن یک دوره‌ی کوتاه افسر پلیس شوید. وظایف این شغل بررسی جنایات، بررسی مناطق مختلف و دستگیر کردن مظنونین است. تعداد فرصت شغلی برای این حرفه 23100 مورد است و افراد مجرب می‌توانند به‌راحتی در هر ساعت حدود 50 دلار و یا بیشتر کسب درآمد کنند.

6- وکیل: این شغل نه‌تنها فقط شامل وکیل‌ها نیست بلکه شامل تمام افرادی که در این حوزه کارآموز و یا شریک یک دفتر وکالتی هستند هم می‌شود. برای شغل وکالت باید چهار سال در کارشناسی تحصیل کنید و سه سال در دانشکده حقوق آموزش ببینید. از آنجایی این شغل نیازمند تحصیلات سطح بالا و تعهدات مالی است بنابراین می‌توانید با گذراندن یک دوره تحصیلی کوتاه به‌عنوان یک کارآموز مشغول به کار شوید و اگر این شغل مطابق با سلیقه‌ی شما بود مسیر این شغل را ادامه دهید.

فناوری اطلاعات: ازآنجایی‌که صنعت این کشور مبتنی بر فناوری قوی است به همین دلیل حدود 545000 کارمند در این زمینه مشغول فعالیت هستند که این تعداد برابر با سه درصد اشتغال کشور است:

7- توسعه‌دهنده‌ی نرم‌افزار: اگر دارای مدرک کارشناسی علوم کامپیوتر و یا مدرک در زمینه‌های مرتبط داشته باشید می‌توانید این شغل را برای خود انتخاب کنید. اگر از کارهای همچون طراحی لذت ببرید و ذهن خلاقانه‌ای هم داشته باشید مسلماً در این کار موفق‌تر خواهید بود. خوشبختانه امروزه شغل‌های مربوط به فناوری اطلاعات از تقاضای بالایی برخوردار است برای مثال تا چندین سال پیش شغل توسعه‌دهندگان نرم‌افزارهای بازی آن‌چنان پراهمیت نبود اما اکنون یکی از نیازهای کشور کانادا است. درآمد این شغل به‌طور میانگین از 61000 دلار شروع می‌شود و در شهرهایی مانند نیو برانزویک، جزیره پرنس ادواردز و... درخواست برای این شغل بیش‌تر از شهرهای دیگر کانادا است.

بیشتر بخوانید: سرمایه گذاری در کانادا 2019

8- طراح گرافیک: اگر شما توانایی تحریک احساسات مخاطبان را با طرح‌های تبلیغاتی خود داشته باشید بدون شک درآمد بالایی در این شغل خواهید داشت. طراحان گرافیک با طراحی پوسترها، کارت‌های تجاری و... قدمی برای ترویج اهداف سازمان‌ها و شرکت‌ها برمی‌دارند.

صنعت هواپیمایی: افراد این حوزه علاوه بر انجام مسئولیت‌های خود به‌راحتی می‌توانند به افراد علاقه‌مند به کار در این حوزه نیز آموزش دهند.

9- خلبان: اگر علاقه‌مند به سفرهای بین‌المللی هستید، شغل خلبانی انتخاب خوبی برایتان خواهد بود. البته اگر توانایی‌هایی همچون ارتباط با دیگران، توانایی تصمیم گرفتن در شرایط سخت و... را دارید، می‌توانید به این شغل فکر کنید.

10- مهندسی هوا و فضا: این شغل یک رشته مهندسی کاملاً تخصصی است که مستلزم داشتن تخصص زیاد است. صنعت هوا و فضا نقش برجسته‌ای در اقتصاد کانادا دارد و به همین دلیل در مقابل بسیاری از مشکلات و اختلالات از جانب داخل و خارج مانند نوسانات ارز، سیاست‌های دولت و... بسیار آسیب‌پذیر است.

بخش بهداشت و درمان: به دلیل افزایش سن جمعیت کشور کانادا و افزایش بیماری‌های مزمن در اکثر گروه‌های سنی تقاضا برای شغل‌هایی در زمینه‌ی بهداشت و درمان بیشتر شده است؛ بنابراین اگر علاقه‌مند به این شغل‌ها باشید با کسب مدرک تحصیلی متناسب با هر شغل، موقعیت شغلی خوبی به دست خواهید آورد:

11- پرستاری: اگر علاقه‌مند به کار در حوزه‌ی پزشکی هستید، می‌توانید شغل پرستاری را برای خود انتخاب کنید. با گذراندن حداکثر دو سال می‌توانید به‌عنوان یک پرستار مجاز وظایفی همچون گرفتن علائم حیاتی و دارو دادن به بیماران را بر عهده بگیرید؛ اما اگر بخواهید مسئولیت‌های شغلی بالاتری در زمینه پرستاری انجام دهید باید دوره آموزشی چهارساله را بگذرانید تا به‌عنوان یک پرستار قانونی کارهایی همچون کمک کردن به تیم جراحی را نیز انجام دهید. در شمال کانادا دستمزد این کار بیشتر است بنابراین با مهاجرت به این منطقه از کشور می‌توانید هر ساعت حدود 70 دلار کسب کنید.

12- مدیریت بهداشت و درمان: این موقعیت شغلی از پردرآمدترین شغل‌ها در آلبرتا محسوب می‌شود چراکه با داشتن این شغل می‌توانید در چندین زمینه‌ی مختلف مانند خرید تجهیزات، کنترل کیفیت، بودجه‌بندی و... فعالیت داشته باشید. این شغل نیازمند تحصیلات سطح بالا مانند کارشناسی ارشد و یا مدارک بالاتری است و علاوه بر تحصیلات دانشگاهی باید تجربه کاری هم داشته باشید. طبق گزارش‌های به‌دست‌آمده مدیران ارشد در سال 2015 سالانه حدود 130000 دلار به دست آورده بودند.

**علاوه بر دو شغل معرفی‌شده، دندانپزشکی، متخصص قلب و عروق و تکنیسن آزمایشگاهی هم در این زمینه جزو شغل‌های پرطرفدار است.رپرتاژ آگهی برای سفارش رپرتاژ آگهی خودتان با ما تماس بگیرید. ایمیل: ads@nodud.com تلفن: 02188984760 - 02188984761 - 02188984762 بیشتر بدانید...